Zakładanie konta na Airbnb + podstawowe informacje

Kochani, temat portalu Airbnb jest nadal jednym z głównych powodów, dla których do mnie piszecie. 🙂  Może i zakładanie konta na Airbnb to nic trudnego, jednak rodzi wiele pytań, podobnie jak  pierwsza rezerwacja. Poniżej również o tym na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty.  A więc zaczynamy!

Jak poprawnie założyć konto na Airbnb?

  1. Zakładanie konta najlepiej rozpocząć od pobrania kuponu- wtedy możemy rozpocząć pierwszą podróż ze zniżką. Uwaga! Jeśli będziemy zakładać kolejne konto na te same dane system może je zablokować.

2. Wybieramy sposób za pomocą, którego chcemy się zarejestrować. Poniżej opisałam opcję nr 3 – Zarejestruj się przy pomocy adresu e-mail.

zakładanie konta na airbnb3. Wprowadzamy dane take jak e-mail, imię nazwisko czy hasło. Uwaga! pamiętajmy, że adres e-mail będzie trzeba potwierdzić 🙂

zakładanie konta na airbnb

4. Akceptujemy warunki 🙂


5. Sprawdzamy skrzynkę mailową i potwierdzamy konto. Po kliknięciu w link aktywacyjny pojawi się panel użytkownika.  

6. Teraz możemy przejść do uzupełnienia profilu, kolejno:

  • Zdjęcie
  • Numer telefonu
  • Podstawowe dane dostępne pod tym linkem. 
  • Weryfikacja niezbędna do rezerwacji podróży dostępna jest tutaj. 

7. Kolejno możemy dodać rekomendacje od znajomych, opisy czy profile (Facebook, Google, LinkedIn). Jednak zupełnie wystarczy, jeśli nasz profil ma zweryfikowane następująco:  

Gotowi? A więc przechodzimy do poszukiwania noclegu.

Pierwsza rezerwacja z Airbnb

Dla przykładu, Miami Beach.

Wybieramy rodzaj pokoju tj : Cały dom, Pokój prywatny lub Pokój współdzielony, przedział cenowy i jeśli mamy ochotę opcję rezerwacji natychmiastowej, czyli dostępne oferty do zarezerwowania bez czekania na akceptację gospodarza. W opcji Więcej filtrów możemy znaleźć udogodnienia takie jak kuchnia, basen, siłownia czy ilość pokoi/ łazienek w domu.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

  1. Dodatkowe opłaty. Jak na zdjęciu poniżej, opłata za sprzątanie, opłata dla Airbnb czy podatki stanową czasem duży procent kwoty noclegu.
  2. W jakiej walucie płacimy. Warto sprawdzić jaka waluta jest ustawiona na koncie i dobrać odpowiednią kartę. Ja mimo że płaciłam kartą w euro lub dolarach miałam ustawione PLN przez co niepotrzebnie straciłam na przewalutowaniu. Kiedyś do wyboru były tylko EUR oraz USD, ale od 2018 roku możemy płacić również w PLN. A tu konkretnie dowiesz się Czym płacić na Airbnb? O tym jak bezmyślnie straciłam pieniądze.
  3. Czas zameldowania i wymeldowania. Jak dla mnie 16 to trochę późno 🙂
Sprawdź również:  Nocleg na wakacje: jak znaleźć, kiedy kupić i czy negocjować cenę

4. Regulamin i zasady anulowania (przykład poniżej).

5. Ocena gości. Tutaj warto bardziej się zagłębić. Ludzie nie lubią wystawiać negatywnych ocen i jeśli coś jest nie tak często o tym nie piszą. Dlatego najlepiej dokładnie przeczytać opinie, jeśli czystość jest na 4 gwiazdki, a reszta na 5- może to oznaczać, że będziemy lekko rozczarowani. Oczywiście, może też oznaczać, że ktoś źle trafił itd. Bywa różnie.

A co zrobić, kiedy gospodarz nie ma ocen? Tą decyzję pozostawiam już Wam, moi drodzy. Różne przypadki się zdarzają- a obiektywizm jeszcze nikomu nie zaszkodził. Jeśli oferty wynajmu apartamentu zaczynają się od 100 euro, to czy komuś opłacałoby się wynająć go za 30?

Więcej o Airbnb w trzech wpisach (niekoniecznie o zakładaniu konta):

blog podróżniczy

Zapraszam na Facebook ! 


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata

Noclegi znajdziesz na booking.com


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj