O mnie

Cześć
Poznajmy się

Mam na imię Ewelina.

Urodziłam się z początkiem lat 90’ i od najmłodszych lat moim największym hobby było pisanie. Uwielbiam podróże, odkrywanie świata i analizowanie wszystkiego, co mnie otacza, możliwe, że dlatego 9 lat uczyłam się ekonomii.

Skąd się wzięła nazwa bloga? Przez kilka lat szukałam swojego miejsca na ziemi, swojego końca świata. Kiedy mieszkałam w Turcji założyłam grupę na Facebooku, a rok później blog podróżniczy W poszukiwaniu końca świata.

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy wyjechałam do Turcji na program Erasmus. Podczas niezliczonej liczby dyskusji z lokalnymi mieszkańcami, nauczyłam się więcej, jeśli chodzi o kulturę i religię niż jakbym przeczytała cały Internet. Wypłakałam oczy, słuchając historii o wojnie w Syrii, kiedy w mediach mówili, że „to już po”. Na szczęście, nikt z moich znajomych nie ucierpiał.

Kiedy wróciłam do Polski, wiedziałam, że chcę jechać dalej i po najdłuższych wakacjach w życiu rozpoczęłam studia na Półwyspie Peloponez. Ekonomii w Grecji się nie nauczyłam, ale za to na własnej skórze zobaczyłam, jak wygląda tamtejszy kryzys i greckie podejście do pieniędzy.

Historii ciąg dalszy

Praktycznie prosto z Aten poleciałam do Nowego Jorku, aby w amerykańskim Darłówku sprzedawać lody i funnel-caki. Wtedy przez kilka miesięcy razem z moją drugą połówką mieszkaliśmy w drewnianym motelu, dlatego dziś raczej unikam tego typu miejsc. Ameryka nauczyła mnie gospodarności, bo zarabiając 8$ na godzinę udało nam odłożyć sporo pieniędzy i podróżować jeszcze przez miesiąc.

Nadal szukałam swojego końca świata, a że został nam ostatni rok studiów, korzystając z okazji wyprowadziliśmy się na studia do czeskiej Pragi, którą pokochałam całym sercem.

Jednak to samo serce, wraz z rozumem zaprowadziło mnie na Węgry, gdzie z powołania zostałam (jak już pisałam) księgową. Niestety, na Węgrzech los mi tam nie sprzyjał i doświadczyłam wszelkich możliwych problemów, z których dziś się śmieję.

Kilka lat temu wróciłam do Polski, zamieszkałam na wsi i pracowałam zdalnie jako księgowa w jednej z wielu podobnych do siebie korporacji. Obecnie mieszkam w Warszawie - to moja podróżnicza baza wypadowa.

Jestem autorką książki Opowieści z końca świata o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi: od studiów w Turcji, Grecji i Czechach, pracy w Stanach Zjednoczonych, czy o życiu na Węgrzech aż po powrót do Polski. Więcej na stronie książki.

Moja misja

Mocno wierzę, że w życiu warto nie tylko marzyć, ale też podążać za głosem serca. I to ten głos parę lat temu zaprowadził mnie do wszystkich miejsc, w których byłam. Dzięki temu mogłam dowiedzieć się, że mój koniec świata znajduje się w kilku miejscach.

Poza tym, ekonomia to nie tylko wykształcenie, ale też pasja. Na blogu poruszam kwestie finansowe: zaczynając od kosztów życia za granicą, poprzez weekendowe wyjazdy, aż po planowanie dłuższych wakacji. Przekazuję wiedzę, która może kogoś uratować przed nietrafioną decyzją.

Chciałabym, żeby moje wpisy powodowały u Was uśmiech, jednocześnie skłaniając do przemyśleń i poszukiwań, również swojego końca świata.

55,000FaniLubię
89,288ObserwującyObserwuj
40,000ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj
Obserwuj
Instagram