fbpx

Współpraca ze mną: Ewelina Gac| blog W poszukiwaniu końca świata

Cześć,

nazywam się Ewelina Gac i jestem autorką bloga podróżniczego W poszukiwaniu końca świata. Jestem również autorką książki Opowieści z końca świata o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi: od studiów w Turcji, Grecji i Czechach, pracy w Stanach Zjednoczonych, czy o życiu na Węgrzech aż po powrót do Polski. 

Wstęp

Blog podróżniczy, w formie wpisów na Facebookowej grupie zaczęłam prowadzić w 2014 roku, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi w trakcie mojego wyjazdu do Turcji w ramach Erasmusa. W formie strony internetowej blog powstał rok później. W tym czasie mieszkałam w kilku krajach (Grecja, USA, Czechy, Węgry), wróciłam do Polski. Dziś poza zagranicznymi podróżami, odkrywam nasz piękny kraj z innej perspektywy.

Obecnie W poszukiwaniu końca świata to: blog, podcast, social media: instagram i facebook. Jeśli interesuje Cię zakup/ dystrybucja mojej książki napisz na [email protected]

O czym jest blog W poszukiwaniu końca świata?

Blog skupia się na tematyce podróżniczej i lifestylowej. Odkrywam miejsca nie tylko ze strony atrakcji turystycznych, ale też kulturowych, życia za granicą, lokalnych  tradycji i problemów. Piszę o tym jak przygotować się na emigrację, o tym, kiedy warto z niej wrócić i demaskuję realia życia w krajach, w których mieszkałam. Obalam mit o tym, że trawa u sąsiada zawsze jest bardziej zielona. Na blogu znajdziecie turystyczne poradniki, ekonomiczne ciekawostki i historie z podróży. Rzetelnie analizuję ceny podróży na własną rękę, a z biurem podróży.

Blog w części lifestyle to część o codzienności w stylu slow-life, w tym o życiu na wsi, pracy zdalnej i przeprowadzce do Warszawy (gdzie obecnie mieszkam). Prezentuję przepisy, w tym takie, które poznałam w podróży, opowiadam o dobrych filmach i o tym, co robię poza podróżowaniem. Poza tym, na blogu dodaję wywiady z inspirującymi ludźmi, w ramach cyklu Rozmowy o podróżach.

Poza blogiem, wiele można zobaczyć na instagramie i facebooku (w tym instastories). Od kwietnia 2020 prowadzę podcast Z końca świata, który w kilka miesięcy uzbierał ponad 4500 słuchaczy.

Możliwości współpracy z blogiem podróżniczym

Do współpracy podchodzę w sposób profesjonalny. Materiały tworzone na blogu i w social media przygotowywane są rzetelnie i starannie, tak aby przekazać wartościowe informacje moim czytelnikom. Treści które publikuję bazują na moim doświadczeniu.

W ramach współpracy prezentowałam miejsca, atrakcje turystyczne, sposoby na spędzanie wolnego czasu (nie tylko w podróży), ale też przepisy kulinarne. Możliwości jest wiele- w 2019 współtworzyłam charytatywny kalendarz z Fundacją 3-4-start czy brałam udział w wystąpieniach publicznych.

Współpraca online:

Możemy współpracować na jednym lub kilku z poniższych mediów:

Informacje o blogu, podcascie i social media (takie jak ilość czytelników, stan techniczny) dostępne są na dole strony.

Współpraca offline:

Możliwa jest również współpraca poza moimi kanałami. Poza tym, występuję na żywo, na spotkaniach czy festiwalach podróżniczych.

Na zdjęciu Opolski Festiwal Podróżników “W stronę Słońca”.

W zeszłym roku współpracowałam ramach kalendarza z Fundacją 3-4-start!

Przykłady marek, z którymi współpracowałam:

 
 

Efekty współpracy

W zależności od typu współpracy, najczęściej przynosi to rozpoznawalność produktu, miejsca lub usługi. W przypadku współprac sprzedażowych, nastawionych na cel- z mojego linka polecającego ponad 80 rezerwacji na portalu noclegowym oraz 150 osób zarejestrowało się na stronie z baneru.

Statystyki bloga podróżniczego

W sierpniu 2019 roku blog został odwiedzony przez prawie 67 000 unikalnych użytkowników, a liczba ta stale rośnie. Około 60% naszych czytelników to osoby od 18 do 34 roku życia. Kobiety stanowią 60% odwiedzających.

Odbiorcy
współpraca z blogiem

Demografia naszych odbiorców

Jedno jest pewne, wszyscy odwiedzający naszą witrynę charakteryzują się chęcią odkrywania świata. To osoby, które często mimo drobnych kłopotów w podróży, uwielbiają eksplorować nowe miejsca. Niekoniecznie za granicą, bowiem dość często korzystają z długich weekendów. Podróżują i po Polsce, i za granicą.

  • Nasi czytelnicy należą do grupy wiekowej 18-24 i 25-34 (60%).
  • 60% to czytelniczki, 40% stanowią panowie.
  • 83% naszych czytelników odwiedza nas z Polski.
  • W 2020 ponad połowa (70%) przegląda blog podróżniczy przez telefon komórkowy.
Demografia

SEO i optymalizacja

Dzięki współpracy z agencją SEO widoczność naszych wpisów w wyszukiwarce Google nieustannie rośnie. Każdy nowy wpis jest odpowiednio zoptymalizowany i bardzo szybko pojawia się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Każdy wpis jest zoptymalizowany pod kątem SEO, a strona ładuje się już (prawie) z szybkością światła. To nie przypadek. Jeśli się czegoś podejmuję, zawsze wykonuję to rzetelnie i z pasją.

współpraca z blogiem
Pingdom Website Speed Test

Poniżej przykład dobrze zoptymalizowanego wpisu o atrakcjach na Opolszczyźnie, którego pozycja w wynikach wyszukiwania na frazę “opolskie atrakcje” waha się pomiędzy 1 a 2 pozycją na przemian z tripadvisor.

Wyniki wyszukiwania
Zrzut z SEO Yoast
Google PageSpeed Insights

Blog w mediach, między innymi:

 

Wyróżnienia bloga:

Blog podróżniczy W poszukiwaniu końca świata to jeden z blogów, które znane są od lat. Dlatego w 2018 i 2019 roku został doceniony i znalazłam się w rankingu NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH BLOGERÓW. Poza tym, zarówno blog, książka i instagram są codziennie polecane przez innych twórców i użytkowników social mediów.

Wyróżnienia ostatnich lat

 

 

 

 

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

Reprezentowałam województwo Opolskie w I Turystycznych Mistrzostwach Blogerów  organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. W ramach Mistrzostw napisałam dwa teksty, które dotarły do prawie stu tysięcy odbiorców, oraz zostały udostępnione setki razy.

współpraca z bloggerem

Zostałam Poligeniuszem!

Niezwykłe wyróżnienie to znalezienie się wśród absolwentów Politechniki Opolskiej, którzy odnieśli sukces zawodowy i prowadzą nietuzinkowe życie. W ramach dni kariery wzięłam w udział w spotkaniu ze studentami, na którym rozmawiałam o studiach za granicą czy pracy zdalnej. 

Inne media- dane, screeny i statystyki

Zasięgi postów Facebook:

Posty na Facebooku targetuję do odpowiedniej grupy docelowej, dbając o szczegóły takie jak zdjęcie główne i tekst. Potrafię dobrze ustawić reklamę, tak, aby trafiała do odpowiedniej grupy moich odbiorców.

Instagram:

Konto na instagramie posiadam od 2014 roku, część obserwujących jest ze mną od kilku dobrych lat. Większość obserwujących  jest z Polski 60%), część stanowią emigranci i emigrantki z różnych krajów: Wielka Brytania, Niemcy, USA, ale też inne miejsca takie jak Grecja, Węgry i Turcja, gdzie mieszkałam.

Ewelina Gac- autorka bloga

Z zawodu księgowa, przed czym wzbraniała się 10 lat temu. Uwielbia pisać artykuły, które mogą uratować innych z opresji, w jakiej nieraz się znalazła. Dla niej podróże to nie tylko zwiedzanie, lecz po pierwsze odkrywanie. Dlatego woli podróżować powoli, bo wtedy łatwiej jest dowiadywać się o społeczeństwie, kulturze i mentalności mieszkańców odwiedzonego regionu. Więcej informacji na stronie o mnie.

Dla ciekawskich: druga połowa bloga woli pozostać anonimowa. Poznaliśmy się na studiach, choć tak naprawdę połączyło nas przeznaczenie. Kiedy samotnie wybraliśmy się na spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu do Stanów, nie spodziewaliśmy się, że to zmieni nasze życie i… zamieszkamy razem nie tylko przez te kilka miesięcy.

Kontakt i współpraca z blogiem

Jeśli chcesz współpracować, napisz. Razem na pewno coś wymyślimy 🙂 Najlepiej na [email protected]

Do usłyszenia!