fbpx

Współpraca z blogiem | W poszukiwaniu końca świata

Cześć,

nazywam się Ewelina Gac i jestem autorką bloga podróżniczego W poszukiwaniu końca świata.
Bloga w formie wpisów na Facebookowej grupie zaczęłam prowadzić w 2014 roku, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi w trakcie mojego wyjazdu do Turcji w ramach Erasmusa. W formie strony internetowej blog powstał rok później. W tym czasie mieszkałam w kilku krajach (Grecja, USA, Czechy, Węgry i ww. Turcja), wróciłam do Polski i poza zagranicznymi podróżami, odkrywam nasz piękny kraj z innej perspektywy.

O czym jest ten blog?

Blog skupia się na tematyce podróżniczej, przy czym staram się odkrywać dane miejsce nie tylko ze strony atrakcji turystycznych, ale też kulturowych, życia za granicą, lokalnych  tradycji i problemów. Piszę o tym jak przygotować się na emigrację, o tym, kiedy warto z niej wrócić i demaskuję realia życia w krajach, w których mieszkałam. Obalam mit o tym, że trawa u sąsiada zawsze jest bardziej zielona.

Poza tym, na blogu wposzukiwaniu.pl znajdziecie turystyczne poradniki, ekonomiczne ciekawostki i historie z podróży. Rzetelnie analizuję ceny podróży na własną rękę, a z biurem podróży i opowiadam o pracy zdalnej.

Możliwości współpracy z blogiem podróżniczym

Materiały tworzone na blogu i w social media przygotowywane w sposób rzetelny i staranny, tak aby przekazać wartościowe informacje czytelnikom. Chętnie podejmiemy współpracę na takich warunkach.

Informacje o blogu (takie jak ilość czytelników, stan techniczny) i social media dostępne są na dole strony.

Poniżej możecie znaleźć kilka przykładów współpracy:

Wyjazdy sponsorowane

Np. Jarmark Ołomuniec z Czeską Organizacją Turystyczną

Kampania w social mediach (Facebook, Instagram, fotorelacja)

Do ustalenia, w zależności od produktu/ usługi.
Np. Konkurs z Prezent Marzeń

Sesje zdjęciowe produktów lub miejsc

Poradnik „krok po kroku”

Jak zorganizować wakacje? Np. Gran Canaria

Długofalowa współpraca partnerska

Do ustalenia, w zależności od produktu/ usługi.
Np. współpraca z Volcano  

Linki polecające

Np. w tym wpisie.

Inne

Jeśli chcesz współpracować, napisz. Razem na pewno coś wymyślimy 🙂

Np. w 2019 współtworzyłam kalendarz z Fundacją 3-4-start czy brałam udział w wystąpieniach publicznych (link).

Tematy poruszane na blogu

Podróże, w tym organizacja podróży na własną rękę i podróże po Polsce

Emigracja, np. jak wyjechać czy jak radzić sobie w trudnych chwilach.

Historie z podróży, najczęściej zabawne, choć czasem mrożące krew w żyłach

Finanse, głównie analizy kosztów wyjazdu i życia za granicą

Porady, najczęściej jak sobie poradzić w opresji.

Praca zdalna- jak to wygląda w rzeczywistości?

Statystyki

współpraca z blogiem

Demografia naszych odbiorców

Jedno jest pewne, wszyscy odwiedzający naszą witrynę charakteryzują się chęcią odkrywania świata. To osoby, które często mimo drobnych kłopotów w podróży, uwielbiają eksplorować nowe miejsca. Niekoniecznie za granicą, bowiem dość często korzystają z długich weekendów. Podróżują i po Polsce, i za granicą.

  • Nasi czytelnicy należą do grupy wiekowej 18-24 i 25-34 (60%).
  • 60% to czytelniczki, 40% stanowią panowie.
  • 83% naszych czytelników odwiedza nas z Polski.
  • Ponad połowa (55%) przegląda blog podróżniczy przez telefon komórkowy.

Wyróżnienia

Znalazłam się w rankingu NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH BLOGERÓW 2018 i 2019 roku.

Reprezentowałam województwo Opolskie w I Turystycznych Mistrzostwach Blogerów  organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną.współpraca z bloggerem

My w mediach

Nasze zasięgi

W ramach których napisałam dwa teksty, które dotarły do prawie stu tysięcy odbiorców, oraz zostały udostępnione setki razy.

Rzetelność

Do współpracy podchodzę z dużym zaangażowaniem. Wszystko co przedstawiam moim czytelnikom jest wysokiej jakości i zgodne z moimi przekonaniami. Treści które publikuję bazują na moim doświadczeniu. Dzięki temu buduję opartą na prawdzie długoterminową relację z czytelnikami.

Tematyka

Mój blog dla czytelników jest:
– źródłem informacji o życiu za granicą,
– inspiracją przed i w podróży,
– motywacją, żeby zawsze podążać za swoim sercem.

Odbiorcy

W sierpniu 2019 roku blog został odwiedzony przez prawie 67 000 unikalnych użytkowników, a liczba ta stale rośnie. Około 60% naszych czytelników to osoby od 18 do 34 roku życia. Kobiety stanowią 60% odwiedzających.

Optymalizacja

Każdy wpis jest zoptymalizowany pod kątem SEO, a strona ładuje się już (prawie) z szybkością światła. To nie przypadek. Jeśli się czegoś podejmuję, zawsze wykonuję to rzetelnie i z pasją.

Kilka zrzutów ekranu

SEO

Dzięki współpracy z agencją SEO widoczność naszych wpisów w wyszukiwarce Google nieustannie rośnie. Każdy nowy wpis jest odpowiednio zoptymalizowany i bardzo szybko pojawia się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania.

współpraca z blogiem

Poniżej przykład dobrze zoptymalizowanego wpisu o atrakcjach na Opolszczyźnie, którego pozycja w wynikach wyszukiwania na frazę “opolskie atrakcje” waha się pomiędzy 1 a 2 pozycją na przemian z tripadvisor.

Ewelina Gac- autorka bloga

Z zawodu księgowa, przed czym wzbraniała się 10 lat temu. Uwielbia pisać artykuły, które mogą uratować innych z opresji, w jakiej nieraz się znalazła. Dla niej podróże to nie tylko zwiedzanie, lecz po pierwsze odkrywanie. Dlatego woli podróżować powoli, bo wtedy łatwiej jest dowiadywać się o społeczeństwie, kulturze i mentalności mieszkańców odwiedzonego regionu. Więcej informacji na stronie o mnie.

Dla ciekawskich: druga połówka bloga woli pozostać anonimowa. Poznaliśmy się na studiach, choć tak naprawdę połączyło nas przeznaczenie. Kiedy samotnie wybraliśmy się na spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu do Stanów, nie spodziewaliśmy się, że to zmieni nasze życie i… zamieszkamy razem nie tylko przez te kilka miesięcy.

Kontakt i współpraca z blogiem

Zapraszam do kontaktu:

[email protected]

20,955FaniLubię
18ObserwującyObserwuj