Współpraca z blogiem podróżniczym W poszukiwaniu końca świata

Nazywam się Ewelina Gac i od 2015 roku jestem autorką bloga podróżniczego W poszukiwaniu końca świata oraz autorką książki Opowieści z końca świata o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi: od studiów w Turcji, Grecji i Czechach, pracy w Stanach Zjednoczonych, czy o życiu na Węgrzech aż po powrót do Polski.

Jestem regularnym gościem mediów o zasięgu ogólnopolskim (telewizja, radio, magazyny i portale) moje wypowiedzi były publikowane również w mediach zagranicznych, takich jak BBC News. 

Na blogu znajdują się turystyczne poradniki z miejsc w Polsce i zagranicą. Piszę o tym jak przygotować się na podróż oraz prowadzę wywiady z emigrantami i specjalistami. Rzetelnie analizuję ceny podróży na własną rękę, opisuję kraje nie tylko ze strony atrakcji turystycznych, ale też kulturowych, życia za granicą, lokalnych tradycji.

Blog w części lifestyle to część o codzienności w stylu slow-life, w tym o życiu na wsi, pracy zdalnej i przeprowadzce do Warszawy (gdzie obecnie mieszkam). Prezentuję przepisy, opowiadam o dobrych filmach i o tym, co robię poza podróżowaniem.

W tej zakładce dowiesz się o tym jak możemy współpracować, zarówno na blogu podróżniczym, jak i w innych formach.

Blog podróżniczy – jak możemy współpracować?

Możemy współpracować na jednym lub kilku z poniższych płaszczyzn:

  • blog dostępny pod: wposzukiwaniu.pl – ponad 200 000 czytelników miesięcznie w sezonie oraz ponad 100 000 czytelników miesięcznie poza sezonem 
  • Instagram jako ewelina.gac – ponad 39 00 followersów 
  • Facebook jako W poszukiwaniu końca świata – ponad 35 000 fanów 
  • podcast podróżniczy dostępny pod tym adresem, również na Spotify, Apple Podcasts i YouTube
  • Podróżniczy TikTok jako ewelina.gac – ponad 40 000 obserwujących
  • Biorę udział w livach czy spotkaniach autorskich online i offline
  • Realizujemy fotografie produktowe oraz krajobrazowe (również z drona)
  • blog anglojęzycznny, dostępny pod whereisevelyn.com – nowość 2022

Informacje o blogu, podcaście i social media (takie jak ilość czytelników, stan techniczny) dostępne są na dole strony. 

Przykłady dotychczasowych współprac 

Materiały tworzone na blogu i w social mediach przygotowywane są rzetelnie i starannie, tak aby przekazać wartościowe informacje moim czytelnikom. Treści, które publikuję bazują na moim doświadczeniu.

W ramach współpracy prezentowałam miejsca, atrakcje turystyczne, sposoby na spędzanie wolnego czasu (nie tylko w podróży), przepisy kulinarne. Możliwości współpracy jest wiele: współtworzyłam kalendarz, recenzowałam sprzęt, robiłam konkursy z dużym zasięgiem.

Wybrane współprace na blogu i w mediach społecznościowych:

Przykłady marek, z którymi współpracowałam:

Efekty współpracy z blogiem podróżniczym
W zależności od typu współpracy, najczęściej przynosi rozpoznawalność miejsca, produktu lub usługi. W przypadku współprac sprzedażowych, nastawionych na cel: z mojego linka polecającego dokonano ponad 80 rezerwacji na portalu noclegowym oraz 150 osób zarejestrowało się na stronie z baneru.

Współpraca ze mną w formie offline

Możliwa jest również współpraca poza moimi kanałami. Poza tym, występuję na żywo, na spotkaniach czy festiwalach podróżniczych. Jednocześnie prowadzę szkolenia i wykłady  z mediów społecznościowych między innymi, dla firm.

Na zdjęciu Opolski Festiwal Podróżników “W stronę Słońca”.

W warszawskim Fotoplastikonie 

 Współpracowałam ramach kalendarza z Fundacją 3-4-start!

 

Blog w mediach, między innymi:

Statystyki bloga podróżniczego

W sezonie lato 2022 statystyki bloga podróżniczego wyglądają następująco: ponad 210 000 czytelników (UU), z czego 12,6% to stali cztytelnicy. 

Poza tym, nawet poza sezonem turystycznym, blog co miesiąc odwiedzany jest co najmniej przez 100 000 użytkowników.

Statystyki – wakacje (30 dni)

Demografia naszych odbiorców

Jedno jest pewne, wszyscy odwiedzający naszą witrynę charakteryzują się chęcią odkrywania świata. To osoby, które często mimo drobnych kłopotów w podróży, uwielbiają eksplorować nowe miejsca. Niekoniecznie za granicą, bowiem dość często korzystają z długich weekendów. Podróżują i po Polsce, i za granicą.

  • Nasi czytelnicy należą do grupy wiekowej  25-34 (35%) oraz 35-44 (20%).
  • 60% to czytelniczki, 40% stanowią panowie (od lat).
  • Średnio 83% naszych czytelników odwiedza nas z Polski.
  • W 2022 około 75% przegląda blog podróżniczy przez telefon komórkowy.

Blog podróżniczy SEO i optymalizacja

Dzięki naszej wiedzy i tego, że Maciek zawodowo zajmuje się m.in. SEO (tu więcej o naszych audytach SEO), widoczność naszych wpisów w wyszukiwarce Google nieustannie rośnie. Każdy nowy wpis jest odpowiednio zoptymalizowany i bardzo szybko pojawia się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania. Pracujemy na takich narzędziach jak np. Ahrefs, Senuto czy niezastąpionym Google Search Console. 

Dane z Senuto – 08.2022
Dane z Ahrefs – 06.2022

Poniżej przykład dobrze zoptymalizowanego wpisu o atrakcjach na Opolszczyźnie, którego pozycja w wynikach wyszukiwania na frazę “opolskie atrakcje” waha się pomiędzy 1 a 2 pozycją już od kilku lat. Takich przykładów mamy więcej, ponieważ w top 3 rankujemy na prawie 2000 fraz. Na pierwszej stronie wyników wyszukiwania możemy się pochwalić prawie 6000 fraz. 

Wyróżnienia bloga:

Blog podróżniczy W poszukiwaniu końca świata to jeden z blogów, które znane są od lat. Dlatego w 2018 i 2019 roku został doceniony i znalazłam się w rankingu NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH BLOGERÓW. Poza tym, zarówno blog, książka i instagram są codziennie polecane przez innych twórców i użytkowników social mediów.

Wyróżnienia ostatnich lat

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

Reprezentowałam województwo opolskie w I Turystycznych Mistrzostwach Blogerów  organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną oraz województwo lubelskie w IV Turystycznych Mistrzostwach Blogerów, docierając do niemal 800 000 osób ze swoimi postami i filmami (zasięg z kilku tygodni konkursowych).

Unikalne odsłony w Google Analitycs / 2 wpisy Zasięg FB organiczny / 6 wpisów Zasięg IG organiczny / 6 wpisów Zasięg organiczny materiału wideo / film na YT i FB
13098 618147 110024 28373

 

współpraca z bloggerem

Zostałam Poligeniuszem!

Niezwykłe wyróżnienie to znalezienie się wśród absolwentów Politechniki Opolskiej, którzy odnieśli sukces zawodowy i prowadzą nietuzinkowe życie. W ramach dni kariery wzięłam w udział w spotkaniu ze studentami, na którym rozmawiałam o studiach za granicą czy pracy zdalnej. 

Współpraca z Fanpage podróżniczym

Podróżniczy fanpage o nazwie W poszukiwaniu końca świata obserwuje ponad 22 000 osób. Poniżej przedstawiam demografię i przykładowe zasięgi postów z 20201 roku.

Demografia fanów W poszukiwaniu końca świata

Statystyki i zasięgi ostatnich publikacji na Facebooku

Posty na Facebooku targetuję do odpowiedniej grupy docelowej, dbając o szczegóły takie jak zdjęcie główne i tekst. Potrafię dobrze ustawić reklamę, tak, aby trafiała do odpowiedniej grupy odbiorców.

 

Współpraca z Instagramem podróżniczym

Moje konto @ewelina.gac obserwuje ponad 37 000 osób. Główny temat profilu to podróże (po Polsce i zagraniczne) oraz lifestyle. Jeśli szukasz partnera do współpracy na Instagramie, napisz do mnie na [email protected]

Instagram – dane, screeny i statystyki

Konto na Instagramie prowadzę od 2014 roku, wielu  obserwujących jest ze mną od kilku dobrych lat: oglądają moje zdjęcia, relacje, rolki. 

Oglądalność Stories waha się najczęściej 10-30% obserwujących. Zasięgi rolek poniżej, niektóre dochodzą do 1 miliona odtworzeń:

Demografia Instagrama 

Większość obserwujących  jest z Polski- 76%, część stanowią emigranci i emigrantki z różnych krajów: Wielka Brytania, Niemcy, USA, ale też inne z miejsc takich jak Grecja, Węgry i Turcja, gdzie mieszkałam.

Najpopularniejsze miejscowości to kolejno: Warszawa, Kraków Wrocław.

Relacje – InstaStories i FacebookStories

Regularnie tworzę relacje na Instagramie i Facebooku. Łącznie ogląda je kilka tysięcy osób- na Facebooku najlepiej klikają się weekendy oraz w wakacje.

Statystyki Facebook Stories:

Ewelina Gac- autorka bloga

Z zawodu księgowa, przed czym wzbraniała się 10 lat temu. Uwielbia pisać artykuły, które mogą uratować innych z opresji, w jakiej nieraz się znalazła. Dla niej podróże to nie tylko zwiedzanie, lecz po pierwsze odkrywanie. Dlatego woli podróżować powoli, bo wtedy łatwiej jest dowiadywać się o społeczeństwie, kulturze i mentalności mieszkańców odwiedzonego regionu. Więcej informacji na stronie o mnie.

Dla ciekawskich: druga połowa bloga woli pozostać anonimowa. Odpowiada za stronę techniczną i większość zdjęć. 

Kontakt i współpraca z blogiem podróżniczym

Jeśli chcesz współpracować, napisz. Razem na pewno coś wymyślimy 🙂 Najlepiej na [email protected]

Jeśli interesuje Cię zakup/ dystrybucja mojej książki napisz na [email protected]

Do usłyszenia!