Najpiękniejsze miasta w Polsce, które warto odwiedzić na weekend

Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Lublin, Toruń, Bydgoszcz, Opole, Szczecin, Białystok… 

Można by tak wymieniać bez końca, a dokładniej mówiąc: miast i miasteczek na terenie Polski jest 1013 (od 1 stycznia 2024 roku). Żeby poznać je wszystkie, zabrakłoby kilku lat! 

W tym wpisie znajdziecie największe, najciekawsze, najstarsze i najpiękniejsze miasta w Polsce, które warto zwiedzić. Lista jest rzecz jasna, subiektywna. Zresztą, praktycznie niemożliwym byłoby opisać wszystkie ładne miasta w Polsce w jednym zestawieniu, dlatego, jeśli jakiegoś miejsca Wam brakuje, piszcie w komentarzu. 

Warszawa – największe miasto w Polsce

Warszawa to stolica województwa mazowieckiego, stolica naszego kraju, ale też jest największym miastem w Polsce zarówno pod względem mieszkańców, jak i powierzchni. O wiele łatwiej odpowiedzieć, jak duża jest stolica, jeśli chodzi o powierzchnię. Natomiast szacunki na temat liczby mieszkańców stolicy różnią się między sobą. Ile ludzi mieszka w Warszawie? Główny Urząd Statystyczny określił ją w 2020 roku na 1 790 658 mieszkańców.

Poza tym, że Warszawa jest naprawdę duża, jest też popularnym kierunkiem wśród turystów. Na liście podróżujących znajdują się różne miejsca, takie jak Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, czy Pałac Kultury i Nauki. Atrakcje Warszawy również znajdują się na Rynku Starego Miasta, to Krakowskie Przedmieście czy Grób Nieznanego Żołnierza. 

Więcej o Warszawie przeczytasz tutaj: Warszawa: atrakcje i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

Pałac Kultury Warszawa

Kraków: królewskie miasto

Kraków to stolica województwa małopolskiego, do 1795 roku formalna stolica Polski.To miasto, które otrzymało przywilej królewski, dlatego oficjalnie nazywa się je Stołecznym Królewskim Miastem Kraków. Obecnie Kraków jest drugim co do wielkości miastem w Polsce, zarówno pod względem powierzchni, jak i ludności. W 2022 oficjalnie liczył 803 282 mieszkańców.

Kraków jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast w Polsce. Nic dziwnego, bo ilość zabytków i ciekawych miejsc w tym mieście potrafi zachwycić najbardziej wybrednego podróżnika!

Najpopularniejszy jest rzecz jasna, zamek na Wawelu. Przez setki lat mieszkali w nim królowie Polski, zamek był niszczony przez pożary czy okupacje. Kiedy Polska utraciła niepodległość, wyposażenie i zbiory zostały w znacznej części rozgrabione i zniszczone. W czasie II Wojny Światowej zamek odgrywała rolę biura oraz mieszkania generalnego gubernatora Niemiec.

Jak zwiedzać Kraków? Co zobaczyć w Krakowie? Odkryj atrakcje i ciekawe miejsca

Więcej zamków w Polsce znajdziecie w tym wpisie: Najpiękniejsze zamki w Polsce. Które warto odwiedzić?

Noclegi w Krakowie sprawdzisz pod tym linkiem.

Sukiennice w Krakowie

Wrocław – najcieplejsze miasto w Polsce

Wrocław jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce i liczy ponad 600 000 mieszkańców. Jest też miastem najcieplejszym, wg. GUS najcieplejsze miasto w Polsce to Wrocław, tam średnia temperatura wynosiła 9,4 stopni Celsjusza w 2013 roku.

Wrocław w kontekście turystycznym jest naprawdę ciekawy. Nie bez powodu, wielu obcokrajowców mówi, że to Wrocław jest najpiękniejszym miastem w Polsce, bo Warszawa za duża, Kraków zbyt turystyczny, a w innych miastach jeszcze nie byli. Osobiście do Wrocławia lubię wracać zwłaszcza wiosną i jesienią, snując się po starym mieście i podziwiając kolorowe kamienice czy popijając kawę w jednej z klimatycznych kawiarni. Zdecydowanie polecam odwiedzić Ostrów Tumski i przejść się jednym ze 111 mostów. Również zimą, wrocławski jarmark Bożonarodzeniowy przyciąga coraz większe tłumy zwiedzających.

Więcej o Wrocławiu przeczytasz tutaj: Atrakcje Wrocławia: TOP 15 miejsc, które warto zobaczyć

Tu zarezerwujesz noclegi we Wrocławiu.

wrocław atrakcje

Jakie miasta warto zwiedzić w Polsce?

Jak wspomniałam na początku, miast w Polsce jest naprawdę dużo. Powyżej wymieniłam naprawdę duże miasta w naszym kraju, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Poniżej lista jest o wiele bardziej subiektywna, wypisałam miasta, które osobiście bardzo mi się podobały. Wiele z nich odwiedzałam po kilka, kilkanaście razy. Dlatego dodam, że te miasta można odkrywać bez końca. W nich tak naprawdę każda uliczka kryje historię, która zapisała się w miejskiej przestrzeni przez setki lat.

Więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie:

instagram Ewelina Gac

Zamość – niezwykłe miasto na wschodzie Polski

Najpiękniejsze miasta w Polsce? Ta lista nie może nie zawierać Zamościa!

Zamość to renesansowe miasto położone na wschodzie kraju, zwane przez wielu miastem idealnym. Zresztą, nie bez powodu, zamojski zespół architektoniczno-urbanistyczny Starego Miasta został wpisany na listę UNESCO!

Zanim jednak zaczniemy zwiedzać miasto, warto poznać jego historię. Zamość na początku był miastem prywatnym. Jego pomysłodawcą i fundatorem był Jan Zamoyski. Zamość powstał 10 kwietnia 1580 roku, a dokładniej mówiąc, w dzień św. Tomasza, patrona rodu Zamoyskich. Miasto powstało nagle. Nie było tu wcześniej wsi ani osady. Na tym terenie były jedynie pola i łąki. Niesamowite, prawda?

Więcej o Zamościu przeczytasz tutaj: Zamość – co warto zobaczyć w tym ciekawym mieście? 

W tym linku sprawdzisz noclegi w Zamościu.

Zielona Góra – czyli naprawdę zielone miasto w Polsce

Czy warto odwiedzić Zieloną Górę? Może się zastanawiać, ten, kto jeszcze w niej nie był. Rozlokowana na wielu wzgórzach, słynie z wielu atrakcji przyrodniczych, podobnie jak województwo lubuskie. Zielona Góra jest nie tylko naprawdę zielona, bo lasy to niemal 50% powierzchni i naprawdę jest, gdzie spacerować. Jest przede wszystkim ciekawa i niezadeptana przez tłumy turystów. A, że takie miejsca lubię najbardziej, tym chętniej wybrałam się na zwiedzanie.

Co zobaczyć w Zielonej Górze? Co robić, gdzie zjeść i wypić kawę- o tym w artykule: Zielona Góra- atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca

A tutaj zarezerwujesz nocleg w Zielonej Górze (pod tym linkiem)

Przemyśl – przepiękne miasto tuż przy granicy

Przemyśl odwiedziłam w trakcie moich wakacji na Podkarpaciu. Nie spodziewałam się, że tak zauroczy mnie to miasto! Nie chodzi tu nawet o atrakcje, które Przemyśl oferuje, ale przede wszystkim o klimat. W mieście są naprawdę piękne zabytki, a spacer stanowi naprawdę świetną wycieczkę i od spaceru najlepiej zacząć zwiedzanie. Poza tym, są tu muzea, ciekawe trasy, a najciekawsze miejsca znajdują się blisko siebie. Poza tym, po zwiedzaniu miasta warto zrobić listę miejsc, które warto zobaczyć w pobliżu.

Więcej: Przemyśl – co warto zobaczyć?

Gdzie nocować w Przemyślu? Sprawdź tutaj.

Opole – stolica Polskiej Piosenki

Części z Was, Opole kojarzy się głównie z Festiwalem Piosenki, mniejszością niemiecką i kilkoma atrakcjami turystycznymi z w województwie. Chociaż opolskie to najmniejsze województwo w Polsce to w Opolu znajdziemy więcej ciekawych miejsc niż sam Rynek.

W Opolu spędziłam część swojego życia- to tu chodziłam do szkoły średniej i to w Opolu studiowałam. Na przestrzeni lat odkryłam, jak piękne jest Opole i jak w ostatnim czasie wypiękniało. Uwielbiam pokazywać znajomym z innych rejonów Polski czy zza granicy, że to stosunkowo niewielkie miasto jest naprawdę ciekawe.

W tym wpisie opowiem o tym, co warto zobaczyć w Opolu, jakie są tu ciekawe miejsca i czego powinniśmy spróbować, będąc w tej części południowej Polski: Co zobaczyć w Opolu? Opolszczyzna bez tajemnic: atrakcje i ciekawe miejsca

Tu sprawdzisz noclegi w Opolu.

Rynek w Opolu

Lublin – najpiękniejsze miasto w Polsce wschodniej

Lublin to jedno z moich ulubionych miast na weekend w Polsce. Powód jest prosty: czuję się w nim po prostu dobrze! Oczywiście, składa się na to kilka rzeczy. Niezwykły klimat miasta, naprawdę ciekawe atrakcje turystyczne czy przepiękne Stare Miasto. Poza tym, w Lublinie jest masa miejsc, w których można zjeść coś dobrego, wypić kawę i świetnie odpocząć, niezależnie od pory roku. Żeby nie było, to nie jedyne fajne miejsca w Lublinie – o ciekawych lubelskich atrakcjach piszę tutaj: Lublin: trakcje i piękne miejsca na weekendowy wypad

Gdzie spać w Lublinie? Sprawdź pod tym adresem.

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to kolejne miasto po Lublinie położone w województwie lubelskim. Leży nad Wisłą, w otoczeniu lasów, wzniesień i lessowych wąwozów, co sprawia, że jest idealnym miejscem do odbywania wycieczek pieszych i rowerowych. Nikogo nie zdziwi też fakt, że Kazimierz Dolny często pojawia się w zestawieniach jako najpiękniejsze polskie miasto.

Kazimierz Dolny – atrakcje i zwiedzanie malowniczego lubelskiego miasta

Bydgoszcz i Toruń – dwa urocze miasta w kujawsko – pomorskim

Jeśli lubicie robić tzw. city-break, Bydgoszcz i Toruń będą pod tym względem idealne o każdej porze roku. Obydwa miasta są stolicą województwa kujawsko-pomorskiego.

Toruń jest popularniejszy wśród turystów, ale moim zdaniem Bydgoszcz jest równie piękna. Dzieli je jakieś 40 minut, więc warto wybrać się na weekend i ocenić samemu.

Co warto zrobić w Toruniu?

 • zdecydowanie wybrać się na pierniki!
 • podążyć śladami Mikołaja Kopernika i odwiedzić jego dom
 • pójść na punkt widokowy z drugiej strony Wisły

Co robić w Bydgoszczy?

 • wybrać się na Stare Miasto, zimą pójść na jarmark
 • odwiedzić Bydgoskie Spichrze
 • zrobić zdjęcia nad rzeką Brdą!
 • zwiedzić muzea – w Bydgoszczy jest ich naprawdę dużo!

Jelenia Góra – dolnośląska perełka wśród miast

Jakie miasta i miejsca warto odwiedzić na Dolnym Śląsku? Ten region w Polsce słynie z wielu pięknych miejsc. Znajdziemy tu wiele zamków, pałaców, tajemniczych podziemi i cudownych miast. Województwo dolnośląskie odkrywam od lat i uwielbiam wracać do kilku miejsc. Zaczynając od Kotliny Kłodzkiej, przez Zamek Czocha aż po Jelenią Górę.

Jelenia Góra nie jest popularna wśród turystów jak Szklarska Poręba czy Karpacz. Z tego samego powodu to idealne miejsce dla ludzi takich jak ja, miłośników pięknej architektury, zamków, spokoju i gór, które przecież w Jeleniej są na wyciągnięcie ręki. Atrakcje Jeleniej Góry zdecydowanie wyróżniają się na tle województwa kraju.

Więcej tutaj: Jelenia Góra: co warto tu zobaczyć? Atrakcje turystyczne, natura i pałace

Jelenia Góra

Sanok – miasto pełne wspomnień

O tym mieście, jeszcze tym przedwojennym opowiadała mi babcia, która wychowała się w Pielni, małej wsi położonej kilkanaście kilometrów dalej. Dlatego Sanok zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, choć pewnie, gdyby nie ta rodzinna historia i tak uważałabym go za perełkę Podkarpacia.

To miejsce prawdziwego styku kultur: z jednej strony kościoły i klasztory, z drugiej- cerkwie, z trzeciej- synagogi, z których jedna przetrwała do dziś. Poza tym właśnie na Podkarpaciu istniały mniejszości etniczne, o których w innych częściach Polski nawet nie słyszeliśmy.

Sanok to miasto, które powinien wziąć pod uwagę każdy, kto podróżuje w kierunku Bieszczad. To właśnie w tej miejscowości znajdziemy wiele ciekawych miejsc i szereg wyjątkowych atrakcji. Podkarpacie jest pełne niespodzianek i jedną z nich zdecydowanie jest Sanok. Nie jest szczególnie turystyczny, raczej spokojny, choć jest tu co zobaczyć.

Więcej: Sanok atrakcje. Co tu robić, gdzie zjeść i co warto zobaczyć?

Olsztyn – niezwykle smaczne miasto w Polsce

Uwielbiam podróżować po Polsce! Odkrywać historie, legendy, ciekawe miejsca i zachwycać się naturą. Co region, to inne tradycje i kuchnia, która najczęściej zachwyca mnie swoją różnorodnością. Kuchnia i jedzenie! Olsztyn jest pod tym względem wyjątkowy – to tu zjemy tak rewelacyjne ryby, na które przyjeżdża nawet Święty Mikołaj z Rovaniemi. A to dopiero początek pysznego jedzenia w Olsztynie, bo smacznych miejscówek jest o wiele więcej.

Z tego wpisu dowiecie się, gdzie zjeść w Olsztynie: Gdzie zjeść w Olsztynie? Restauracje, kawiarnie i lokalne specjały

Łódź – idealne miasto na wypad bez tłumów

Niektórzy mówią, że Łódź można albo kochać, albo nienawidzić. Ja Łódź po prostu lubię, ale zgadzam się: w tym mieście człowiek czy chce czy nie wyrabia sobie opinię. Jeszcze jednego Łodzi nie można odebrać, to z pewnością jedno z najbardziej zaskakujących miejsc w Polsce.

Niewielu turystów wie, że łódzkie parki są po prostu piękne. Zresztą nie tylko parki: ogród botaniczny czy nawet ZOO robią wrażenie… dzikich. Moim zdaniem, jak już wybieramy się do Łodzi musimy odwiedzić zarówno ulicę Piotrkowską, jak i park.

Tu sprawdzisz noclegi w Łodzi.

Gliwice – najładniejsze miasto Śląskiej Aglomeracji

Gliwice są chyba moim ulubionym miastem Śląskiej Aglomeracji. Jeśli znacie architekturę Katowic czy Zabrza, Gliwice z pewnością Was zaskoczą, bowiem więcej tu kamieniczek, przypominających raczej Dolny Śląsk. Gliwice to również niezwykle swojska atmosfera, która panuje w całym województwie, atmosfera, której nie sposób nie lubić. Zawsze jak jestem w Gliwicach czuję się po prostu swojsko.

Atrakcje i ciekawe miejsca w Gliwicach? Jest ich całe mnóstwo. Zebrałam dla Was te, które zdążycie zobaczyć w weekend. Z obowiązkową przerwą na kawę. 

Gliwice: atrakcje, ciekawe miejsca i fajne restauracje

Białystok – stolica Podlasia

Białystok to miasto, którego z pewnością nie muszę Wam przedstawiać. Leży na Nizinie Północnopodlaskiej, nad rzeką Białą, od której wziął swoją nazwę. Miasto jest stolicą województwa podlaskiego, również pełni funkcję jego naukowego i kulturowego centrum. Pewne jest jedno, wybierając się tutaj, będziecie mogli sporo zwiedzić i ciekawie spędzić czas.

Co zobaczyć na weekend Białymstoku przeczytasz tutaj: Białystok – atrakcje stolicy Podlasia

Pałac Branickich

Wadowice – tu zjesz najlepsze kremówki w Polsce!

Wiem, że nie każdy odkrył ten zakątek Małopolski, chociaż Wadowice co roku odwiedzają tłumy turystów. Z czym kojarzą się Wadowice? Z papieżem Janem Pawłem II, z kremówkami, z niesamowitymi historiami i wysłuchanymi modlitwami. Atrakcje Wadowic to tak naprawdę głównie miejsca i rzeczy związane z Karolem Wojtyłą, bo to w Wadowicach Jan Paweł przyszedł na świat i dlatego to miejsce jest szczególne dla wiernych.

Jednak nie trzeba być szczególnie religijnym, żeby odwiedzić to miasto. W tym zabieram Was do Wadowic: Wadowice- atrakcje: od Domu Papieża, przez kremówki aż po miasto, w którym wszystko się zaczęło.

Tu sprawdzisz nocleg w Wadowicach.

Wadowice

Nowy Sącz – miasto, które warto odwiedzić w Małopolsce

Nowy Sącz to jedno z najstarszych miast w Małopolsce, dodatkowo dziś to największe miasto Beskidu Sądeckiego. I chociaż wielu turystów odwiedza ten region głównie po to, żeby spacerować po górach, to stolica Sądecczyzny potrafi oczarować. Ładnym rynkiem, niesamowitym skansenem i kilkoma atrakcjami, które powodują, że do Nowego Sącza warto przyjechać.

Więcej: Nowy Sącz: atrakcje, skansen i muzea. Co robić w Beskidzie Sądeckim?

Tu sprawdzisz nocleg w Nowym Sączu.

Szczecin – najbardziej niedoceniane miasto w Polsce

Szczecin to miasto położone przysłowiowy rzut beretem od granicy Niemiec. Nie jest zbyt częstym kierunkiem turystycznym, a ma do zaoferowania o wiele więcej niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać! Najpopularniejszym miejscem są rzecz jasna, Wały Chrobrego. To one tworzą sylwetkę, symbol Szczecina wraz z Muzeum Narodowym, Zamkiem Książąt Pomorskich i katedrą pw. św. Jakuba.

To nie wszystkie atrakcje stolicy województwa zachodniopomorskiego. Więcej znajdziesz tutaj: Co warto zobaczyć w Szczecinie

Noclegi w Szczecinie sprawdzisz pod tym linkiem.

szczecin

Gdańsk – nadmorska perełka, którą musisz odwiedzić

Gdańsk to zdecydowanie jedno z piękniejszych miast Polski. Nie tylko na zdjęciach, ale i w rzeczywistości. Nie sposób powiedzieć czegoś innego, bo Gdańsk po prostu jest cudowny. Oczywiście, dzięki temu jest niezwykle popularny, dlatego najlepiej zwiedza się go poza sezonem, a zdjęcia robi naprawdę wcześnie… rano.

Przedstawię Ci kilka pomysłów na spędzenie czasu w Gdańsku- punkty są absolutnie nieobowiązkowe, ale warto je sprawdzić: 8 rzeczy, które warto zrobić w Gdańsku

A tutaj zarezerwujesz nocleg w Gdańsku – link

Sandomierz, czyli jeden z powodów dla których warto odwiedzić Świętokrzyskie

Sandomierz przyciąga coraz więcej turystów, czemu absolutnie się nie dziwię, bo jest rzeczywiście pięknym miastem. Zwłaszcza rynek, chociaż i malownicza okolica potrafi zachwycić. Miasto słynie z architektury i bogatej historii. Atrakcje turystyczne Sandomierza to przede wszystkim obiekty historyczne i zabytki, ale obecnie Sandomierz kojarzy się nie tylko z Miastem Królewskim, ale też (oczywiście!) z Ojcem Mateuszem.

Więcej wskazówek znajdziecie tutaj: Sandomierz:  atrakcje i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

Noclegi w Sandomierzu sprawdzisz tutaj.

Największe miasta w Polsce

W Polsce mamy 1013  miast, w tym największe według liczby mieszkańców: 

 • 1 miasto powyżej 1 000 000: Warszawa
 • 4 miasta od 500 000 do 999 999: Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań
 • 6 miast od 250 000 do 499 999: Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice

Pod względem powierzchni wygląda to nieco inaczej: 

 • Warszawa: 51 724 ha
 • Kraków 32 685 ha
 • Szczecin  30 060 ha
 • Łódź 29 325 ha
 • Wrocław 29 282 ha

Miasta w Polsce, które są najładniejsze

Ciężko wybrać, które miasta w Polsce są najładniejsze. O wiele łatwiej byłoby sprawdzić, które są najczęściej odwiedzane przez turystów. Spytałam Was na moim Instagramie jakie miasta w Polsce są najładniejsze. Oto Wasze odpowiedzi (kolejność losowa):

 • Kazimierz Dolny
 • Sandomierz
 • Gdańsk
 • Kraków
 • Lublin
 • Wrocław
 • Płock
 • Przemyśl
 • Zamość
 • Opole
 • Warszawa
 • Toruń
 • Kłodzko

Jakich miast Wam brakuje w moim wpisie? Czekam na Wasze opinie i komentarze!

 


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata


29 KOMENTARZE

 1. Gliwice – najładniejsze miasto śląskiej aglomeracji, ktoś tu się na pewno z tego ucieszy, ale trudno się nie zgodzić, choć u nas tyle miast, ze wybór jest naprawdę trudny 🙂

 2. Muszę się nie zgodzić – najlepsze kremówki są w Krakowie w Czarodzieju. W Wadowicach są może nasłynniejsze, choć tej papieskiej cukierni już nie ma 😉

 3. Szczecin ma do zaoferowania tylko w zasadzie wały chrobrego i ich okolice. Wszystko na przestrzeni bardzo małej. Pozostała część miasta jest nijaka. Ewentualnie jeszcze zabytki ruiny pozapominane w lasach do okoła.

 4. A gdzie jest Malbork z największym, gotyckim, murowanym zamkiem na świecie? Mało osób zdaje sobie sprawę że jest to jedno z najbardziej znanych polskich miast. Na zachodzie jest sporo ludzi którzy nawet nie wiedzą że istnieje taki kraj jak Polska, nie wspominając o Krakowie czy Warszawie, ale znają zamek i miasto Malbork. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę

 5. Ciekawe, co piszesz o Wrocławiu, bo według mojej wiedzy biegun ciepła w Polsce znajduje się w Tarnowie. I jest to miasto, które zdecydowanie trzeba odwiedzić – drugi zespół renesansowy po Zamościu 🙂
  W Łódzkiem poleciłbym Piotrków Trybunalski – ogromny potencjał turystyczny, mnóstwo zabytków i zero promocji. Natomiast w Polsce miasto z niesamowitym potencjałem kompletnie nieujawnionym to Chełmno. Renesansowy ratusz, kilka kościołów gotyckich, mury miejskie (zachowane) i… relikwie św. Walentego 🙂

  • Chełmno i Piotrków przede mną. Szkoda, że bez promocji, bo łódzkie z moich obserwacji jest bardzo ciekawe, tylko tego rozpropomwania brakuje. Natomiast co do Wrocławia, to prawda, może chodzi o to, że to najcieplejsze duże miasto?

 6. Wspomniał bym tu jeszcze o Kaliszu, miasto 100 tysięczne. Ma swój klimat. Bardzo ładnie wygląda z lotu ptaka (akurat lot ptaka widziałem tylko na filmikach)
  Ogólnie polecam
  Oraz Gniezno fajna wyprawa z dziećmi i zabawa z królikami..

  • Dziękuję bardzo za sugestię! Jeszcze nie byłam w Kaliszu, a w Gnieźnie kilka lat temu. Mam nadzieję, że w tym roku odwiedzę i dopiszę do listy 🙂

 7. Wartościowe zabytkowo w oryginalne budowle są Kraków i Toruń i Zamość
  Są tez one piękne. Do pięknych zabytkowo tez niewatpliwie mozna zaliczyć Wrocław. Niektórym spodoba sie tez pewnie Poznan Lublin czy Gdańsk.
  Metropolię mamy jedną – piękną Warszawę

 8. Łódź i Szczecin to chyba jakaś pomyłka.Poznania nie ma, miasta gdzie zaczęła się Polska,Stary Rynek z koziołkami,gdzie jest najstarsza Katedra,gdzie jest serce Wybickiego,gdzie w mieście są cztery jeziora Rusałka, Kiekrz,Strzeszynek i Malta z torem regatowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

57,000FaniLubię
90,034ObserwującyObserwuj
48,000ObserwującyObserwuj
1,700SubskrybującySubskrybuj