Praga – atrakcje i ciekawe miejsca. Co warto zobaczyć w Pradze?

Co warto zobaczyć w Pradze? Często słyszy się, że w Pradze trzeba spędzić co najmniej tydzień, żeby wszystko zobaczyć, że weekend to za mało. Z własnego doświadczenia wiem, że aby poznać Pragę „od środka” pół roku nie wystarczy. Jednak prawda jest taka, że aby zwiedzić wszystkie najbardziej popularne atrakcje wystarczy… weekend.

Jak się domyślacie, w tym wpisie nie zdradziłam wszystkiego, co oferuje Praga. Dlaczego? Pewnie dlatego, że powstałaby z tego solidna książka, a to jest tylko wpis/ poradnik, który ma pomóc w planowaniu podróży do Czech. Mimo wszystko, warto wyznaczyć atrakcje, których pominąć po prostu nie można – zwłaszcza, jeśli na Pragę ma się tylko jeden dzień. Jak wspominałam na wstępie, to wystarczy, by bliżej poznać miasto. Most Karola, Stare Miasto,  Katedra św. Wita – to będzie przyjemny spacer, który najlepiej zacząć właśnie od Starego Miasta.

Wpisując w wyszukiwarkę atrakcje w Pradze najczęściej powtarzają się te same miejsca, a Wy często pytacie, gdzie i kiedy można uniknąć tłumów w stolicy Czech. Tak naprawdę w ostatnich latach Praga stała się jeszcze bardziej popularna wśród turystów, ale na szczęście są jeszcze atrakcje, które pozwolą odpocząć od tłumów, jednocześnie zachwycając nas urokiem miasta. Mam nadzieję, że uda mi się Was zaskoczyć. 😊

Dojazd do Pragi

Zacznę od tego jak można się do Pragi dostać. A więc do Pragi możemy dostać się na kilka sposobów:

– Autobusem: np.  Polski Bus, Ecolines, Tiger Express. Kupując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, za trasę Wrocław- Praga zapłacimy 45 złotych.

– Samolotem: raczej droga opcja (tam i powrót to min. 350 złotych na dobrej promocji), do wyboru  LOT czy Czech Airlines.

– Koleją, np. Kraków / Katowice- Praga , Intercity albo pociągi kombinowane.

– Samochodem– najprostsza (i często najtańsza) opcja dla ludzi z południa Polski. UWAGA! Aby dojechać do Pragi koniecznym będzie wykupienie winiety, najlepiej na pierwszej stacji benzynowej w Czechach. W Polsce najtańsza winieta jest droższa o jakieś 15 złotych. (informacje o winietach, cena, gdzie kupić i gdzie obowiązują w zakładce Winiety Czechy)

Jeśli wybierasz się do Czech, może zainteresować Cię temat o tym jak podróżować po Czechach.

We wpisie “parkowanie w Pradze znajdziesz informacje o darmowych parkingach oraz o tym gdzie nie można parkować.

Praga – mapa atrakcji

Co warto zobaczyć w Pradze – MAPA ZWIEDZANIA

Co warto zobaczyć w Pradze?

Przedstawione poniżej punkty, to miejsca od których zwykle zaczyna się zwiedzanie Pragi. Można coś pominąć, można dodać do listy inne atrakcje, takie jak podróż statkiem przez Wełtawę, ściana Johna Lenona, słynny Vyšehrad, wieczorne pokazy fontann czy tańczący dom (swoją drogą, do tej pory nie mogę zrozumieć ja ta dziwna budowla może tak dobrze prezentować się na zdjęciach!). Odwiedzenie wszystkich muzeów w Pradze graniczy z cudem, jednak dzięki temu, zależnie od tego jakie są nasze zainteresowania możemy wybrać się do muzeum Kafki, muzeum techniki, muzeum piwa, muzeum tortur… albo po prostu usiąść w typowo czeskiej knajpie i zjeść smażony ser podsłuchując rozmowy przy sąsiednich stolikach.

Rynek w Pradze

tu możemy rozpocząć naszą przygodę z stolicą Czech oraz zapoznać się z praskimi kościołami (m.in. Kościół św. Mikołaja w Pradze nr 1). Na rynku zobaczymy oczywiście ratusz,  znajdziemy tu również słynny praski zegar astronomiczny. UWAGA! Istnieje możliwość wejścia na wieżę widokową, jednak osobiście polecam podróż windą. 🙂

Rynek w Pradze

Popularna atrakcja Pragi: Most Karola

jak dla mnie najbardziej rozpoznawalna i najpopularniejsza atrakcja Pragi. To tu każdy turysta “na szczęście” głaszcze słynnego jamnika, a każda kobieta martwi się czy tłum nie porwie jej  torebki. Według jednej z czeskich historii tradycja głaskania metalowych przedmiotów na moście została zapoczątkowana przez… prawdopodobnie pijanych studentów, którzy  wypolerowali je dla zabawy. I tak rozpoczęła się historia.

Mała Starna w Pradze

Mała Starna obejmuje Rynek (Malostranské náměstí), Wzgórze Petrzin i kościoły, w tym Kościół św. Mikołaja nr 2. Wzgórze Petrzin to najpopularniejsze wzgórze w Pradze, składające się  głównie z ogrodów i parków. U podnóża góry możemy odnaleźć pomnik ofiar komunizmu, dalej wieżę widokową (Petřínská rozhledna). Na wzgórze można się przejechać kolejką linową (Lanová dráha na Petřín) kursującą od strony przystanku Újezd (koszt całego biletu bodajże 32 Kč).

praga atrakcje

Hradcany w Pradze

Hradcany – jego główną atrakcją jest Praski Zamek. Zamek na Hradczanach to kompleks pałaców, kościołów (oczywiście!) i innych budynków, do których należy również Złota Uliczka. Ta urocza uliczka (z czeskiego Zlatnická) jest złożona z maleńkich kamieniczek, w których możemy obecnie zakupić pamiątkowe przedmioty. Wbrew temu co mówią przewodniki, wstęp jest bezpłatny po godzinie 16.

praga atrakcje

Praga atrakcje. Co jeszcze warto zobaczyć?

Absolutnie nie są to jedyne atrakcje Pragi, w których ominiemy turystów. Wystarczy odjechać kawałek od centrum miasta, a nawet przejść na drugą stronę rzeki. Tam, w miejscu znanym jako Stromovka jest mniej ludzi niż naprzeciwko (Naplavka). Do tego krajobraz miasta z tej perspektywy jest równie piękny, a przynajmniej ja zawsze tam chodziłam po zajęciach na VSFS położonej rzut beretem. Poza tym, rekomenduję praskie parki i lasy. Oczywiście, niekoniecznie te położone w centrum miasta 😊 Ciekawe atrakcje Pragi znajdziesz poniżej:

Sprawdź również:  Winiety: Czechy, Słowacja, Węgry

Podróż łódką po Wełtawie

Specjalnie zaczęłam od centrum, bo jego w zwiedzaniu Pragi nie można pominąć. Praktycznie całe Stare Miasto jest nie tylko znane, ale też oblężone przez turystów.

Wydawało mi się, że w niedzielne południe  podróż po Wełtawie będzie ciężka do zrobienia bez rezerwacji, w dodatku na ostatnią chwilę, ale okazało się zupełnie inaczej!  10 minut przed odjazdem załapaliśmy się na 45 minutową wycieczkę z piwkiem i audiobookiem. Piwko co prawda małe, ale byliśmy w trójkę czyli mała rodzina też by się zmieściła  🙂

Wstęp: ok. 60 zł

Wieża zegarowa- Praga z lotu ptaka

Kiedy pod słynnym zegarem zbierają się tłumy, a Ty wahasz się wejść do środka- musisz wiedzieć dwie rzeczy. Pierwsza jest taka, że waha się większość turystów. Druga- że w środku poza pięknymi mozaikami można wejść (lub wjechać) na wieżę i zobaczyć miasto z góry, wraz z rynkiem. Co ciekawe, nawet w niedzielę ciężko tam o kolejkę, więc jest naprawdę fajnie (oczywiście, jeśli nie macie lęku wysokości).

Wstęp: ok. 43 zł

Kościół przy Namesti Miru

Nawet jeśli nie jesteście fanami kościołów, plac przy Namesti Miru czyli przy Placu Pokoju jest jednym z bardziej rozpoznawalnych punktów w Pradze. Znajdujący się tam kościół św. Ludmiły można zwiedzać również w środku i przyznaliśmy zgodnie, że jego zdobienia robią wrażenie. Do tego, można zapalić świeczkę w intencji (co prawda, tylko elektryczną) i podumać nad architekturą, Pragą i otaczającym nas światem.

Wstęp: Wolny
Uwaga! Nie powinno się robić zdjęć w środku.

Zamek Troja w Pradze. Tu znajdziecie najpiękniejszy mural!

Zamek Troja położony jest niedaleko praskiego ogrodu zoologicznego, dlatego w weekend ciężko tam znaleźć miejsce parkingowe. Jednak zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce, pobłądzić w labiryncie czy zachwycić się cudownie odrestaurowanym budynkiem. Pod zamkiem odbywają się różne imprezy, my ostatnio trafiliśmy na zlot starych, włoskich samochodów. W środku zwiedzanie obejmuje tematyczne wystawy, jednak nie do końca w tematyce zamku (niestety). Za to w parku można zobaczyć (moim zdaniem) najciekawszy mural w Pradze. Zobaczcie:

W trakcie wystawy włoskich samochodów.

Browary w Pradze: Hostivar

Chociaż rzut beretem od Mostu Karola można zwiedzić Staropramen, ja polecam wypad kawałek dalej. A dokładniej do dzielnicy w ktorej mieszkałam, Hostivař. Tam napijemy się piwa z lokalnego browaru (kilka rodzajów), zjemy coś dobrego (w zależności od sezonu), A po wszystkim możemy się wybrać na… hostivařská přehrade. 🙂 brzmi świetnie, prawda?

Wyszehrad w Pradze

To wzgórze to druga siedziba czeskich władców w X wieku. Co ciekawe, kiedy na Hradczanach kolejka do zamku jest niemiłosierna, na Wyszerhradzie nie ma tłumów. Rotunda św. Marcina, kościół, który widać z drugiego brzegu Wełtawy i cudowne widoki zapadają w pamięć lepiej niż te bardziej znane miejsca. Może dlatego, bo nie są tak dobrze znane? Lub po prostu możemy oglądać Pragę z kilku stron: z góry widzimy zarówno Smichov, jak i Hradczany czy też domy po tej samej stronie rzeki. Wyszehrad jest zdecydowanie warty zobaczenia.

Wstęp na wzgórze: wolny.

Wieża telewizyjna w Pradze: Žižkov

Mimo, że znajduje się w wielu przewodnikach, tłumów tam nie ma. Może dlatego, że jest kawałek od centrum. Sama konstrukcja jest ciekawa, zwłaszcza, że obczepiona jest rzeźbami dzieci autorstwa Davida Cernego. Jeśli chcemy wjechać na górę warto sprawdzić godziny otwarcia, bo czasem zamykają część wieży. Tak mieliśmy ostatnio i z naszego zwiedzania nic nie wyszło. Warto wybrać odpowiednią porę- moim zdaniem idealnie będzie po południu, przed zachodem słońca. Poza niesamowitym widokiem, możemy dowiedzieć się o powstaniu wieży i jej historii.

Koszt: ok. 45 złotych

Co robić w Pradze?

Co robić w Pradze? Tak więc niemal każdy ma w planie zjeść knedliczki, poszukać Krecika i zrobić zapasy czeskiego piwa na najbliższy miesiąc. Jak poza tym, nawet na krótkim wypadzie do Pragi możemy lepiej odkryć stolicę Czech, zaczynając od popularnych atrakcji, kończąc na codzienności? Pięć rzeczy, dzięki którym poznasz Pragę lepiej znajdziesz poniżej. Myślę, że na powyższe poniższe możemy przeznaczyć co najmniej jeden dzień. Chyba, że zgubimy się w którymś parku lub po prostu wypijemy zbyt dużo piwa. Koniecznie dajcie znać co Wy najbardziej lubicie robić w Pradze.

Wybierz się w podróż… metrem ze stacji Namesti Miru

Namesti Miru to ta ze stacji, która utkwiła mi w pamięci z powodu swojej… długości. Aby dostać się do metra musimy poświęcić ponad dwie minuty jadąc ruchomymi schodami. Przeżycie jest o tyle ciekawe, że schody wydają się po prostu nie kończyć. Są naprawdę długie, porównując inne stacje nie tylko w Pradze, ale i w Europie. Ciekawostka! Jak pewnie część z Was pamięta, długa podróż ruchomymi schodami nie należy do moich ulubionych, dlatego jeszcze kiedy studiowałam w Pradze najczęściej nadrabiałam drogi, byle nie wsiadać/ wysiadać na Namesti Miru.

https://www.instagram.com/p/Bgrm3tKgrhR/

Pogłaszcz jamnika na… Moście Karola

Kolejka do pogłaskania potrafi sięgać paru metrów i wielu wątpi, żeby pogłaskanie metalowego psa mogło przynieść mu szczęście. Rzeczywistość jest taka, że jamnika którejś nocy wypolerowali studenci. I tak zwyczajnie zaczęła się tradycja. Jednak ja wierzę w siłę intencji i moje marzenie wypowiedziane na moście Karola spełniło się. Może to przypadek, a może jamnik faktycznie posiada jakieś tajemne moce?

Edit: dzięki Waszej sugestii dowiedziałam się, że to jednak nie jamnik, tylko… wyżeł. 🙂

Kto z was już pogłaskał jamnika?

jamnik na moście karola

Odwiedź Złotą Uliczkę… całkiem za darmo

Wielu mówi, że nie można wyjechać z Pragi bez wstąpienia na Złotą Uliczkę. Osobiście się z nimi nie zgadzam, ale z pewnością warto zobaczyć te z maleńkie kamieniczki. Co prawda, obecnie nikt w nich już nie mieszka, ale do większości można wejść i kupić przeróżne pamiątki. Jak wejść za darmo? Po godzinie 16 wstęp jest bezpłatny.

A im później, tym mniej turystów.

złota uliczka praga

Wypij piwo prosto z Pragi

Staropramen to piwo prosto z Pragi. Tak więc wybierając się za Wełtawę możemy poczuć słodki zapach produkcji browaru, a zaraz przy firmie znajdziemy małe muzeum. Sama tradycyjnie polecam poszukać małego browaru, gdzie piwo jest bardziej lokalne, a atmosfera typowo czeska. Takie miejsce znajdziecie m.in. tutaj. Kiedy mieszkaliśmy w okolicy, przychodziliśmy tam z M. dość często. Uwaga! Opcja tylko dla pełnoletnich ?

Sprawdź również:  Atrakcje Czech – co warto zobaczyć u naszych południowych sąsiadów?

https://www.instagram.com/p/BTO44R3lHtA/

Zrób piknik w “lesoparku”

Ilość parków i lasów w Pradze po prostu powala. Dlatego, kiedy mamy już dość gwarnej i tłumnej atmosfery i nie mamy co robić w Pradze to warto się spakować i zrobić piknik w jednym z parków. Kiedy nie mamy koca, albo jesteśmy zbyt leniwi na organizację takich przedsięwzięć, nie ma problemu. Praktycznie w każdym miejscu znajdziemy budkę w której kupimy coś do jedzenia. I obowiązkowo, czeskie piwo. Informacje o parkach znajdziecie np. tutaj.

Nawet w pochmurny dzień jest pięknie!

praga prak

Gdzie warto zjeść w Pradze?

Centrum Pragi to niekończące się restauracje, bary i jadłodajnie. Sama nie jestem zwolenniczką nieznanych restauracji w typowo turystycznych miejscach, więc zdarzyło mi się zaliczyć kilka wpadek, zabierając do takich miejsc przyjaciółki. Jednym z moich ulubionych miejsc, kiedy mieszkałam w Pradze była Kozlovna Lidická, położona kawałek od ścisłego centrum. Jako, że w trakcie zwiedzania blisko była Kozlovna Apropos, zasiadłyśmy tam, aby spróbować potraw, które rozczarowały wszystkich. Tanim, smacznym i szybkim miejscem na czeską kuchnię jest Česká Kuchyně, położona w samym sercu Pragi. Wszystko co sobie wybierzemy ląduje natychmiast na naszym talerzu. Moja ulubiona kombinacja to sałatka ziemniaczana z kotletem drobiowym, a na deser owocowe knedliczki z sosem śmietanowym.  Możemy znaleźć potrawy, które niekoniecznie zasługują na komplet gwiazdek Michelin, ale za to porcje są naprawdę zadowalające.

Nocleg w Pradze – gdzie spać?

To gdzie chcemy nocować w Pradze zależy jedynie od naszych preferencji (i od budżetu, oczywiście). Możemy nocować w ścisłym centrum, na obrzeżach czy w okolicach któregoś z pięknych parków. Jeśli podróżujemy samochodem, przy wyborze noclegu zwróćmy uwagę czy aby na pewno parking jest zapewniony i wliczony w cenę. W centrum nie jest to tak oczywiste i możemy nie mieć miejsca parkingowego.

Jakie są najlepsze noclegi w Pradze? Poniżej znajdziesz polecane miejsca:

 • sprawdzone przeze mnie wygodne mieszkanie, idealne dla par lub małej grupy znajomych zarezerwujesz tutaj
 • tu znajdziesz klimatyczny hotel w dzielnicy Malá Strana, oceniany jako fantastyczny pod każdym względem (lokalizacji, wystroju, wygody)
 • hotel urządzony w historycznym stylu znajdziesz tutaj – dla mnie coś cudownego, pobyt w takim miejscu będzie niezapomniany

Jeśli jesteś zainteresowany noclegami w Pradze, to pod tym linkiem znajdziesz polecane miejsca, lub możesz sprawdzić na poniższej mapie:Booking.com

Komunikacja miejska w Pradze

Po Pradze najprościej jest przemieszczać się za pomocą transportu miejskiego (autobusy, tramwaje i metro). Cennik znajdziecie tutaj! Co do poruszania się samochodem– problemem nie są korki, a znalezienie bezpłatnego miejsca parkingowego (a w sezonie nawet płatnego). WAŻNE! Czesi często parkują na zakazach. Jeśli wydaje się nam, że jest to akceptowalne przez straż miejską, jesteśmy w błędzie.  Na 90% po godzinie za wycieraczką znajdziemy informację o złamaniu przepisu, a nie raz widziało się przypadki w których samochód został odholowany. 🙂

Wiele osób pytało mnie o nieszablonowe i niesamowite miejsca w Pradze. Bardzo lubię naturę, lasy i spokój, więc  nie ukrywam, że do centrum wybierałam się nieszczególnie często. Lasów i parków w Pradze jest chyba więcej jak muzeów (tutaj znajdziecie listę! ). Każdy z odwiedzonych przeze mnie parków był cudowny, a na liście moich ulubionych miejsc znalazł się po pierwsze las kunraticko-michelskýHostivařská Přehrada, gdzie spędzałam większość swojego wolnego czasu. Przy parkach zwykle znajdziemy knajpy i restauracje (w menu obowiązkowo: kiełbasa, smażony ser, knedliczki i oczywiście piwo!).

Hostivarska Prehrada

Podczas podróży do Pragi polecam odkrywanie mniej znanych dzielnic, bo często to tam kryją się prawdziwe perełki tego miasta. Mieszkałam w dzielnicy Hostivař, która znajduje się jakieś 20 minut od centrum (tramwajem/ samochodem) i moim zdaniem jest dobrym miejscem na zatrzymanie się podczas wizyty w stolicy Czech: do centrum nie jest daleko, ponadto można spróbować prawdziwego czeskiego życia. Spacery przez Hostivařská Přehradkę, relaks na plaży nad jeziorem, czeskie piwo i… brak turystów!  Miejsce, które warto tam odwiedzić to Pivovar Hostivař. Właśnie tam można poczuć prawdziwie czeski klimat, w którym nikt się nie śpieszy, popija piwko i nie martwi dniem kolejnym.

Praga – co warto zobaczyć?

Centrum miasta, uliczki, kościoły i wszystkie inne zabytki – to wszystko przetrwało wojnę. Dzięki temu, że Praga nie odniosła praktycznie żadnych obrażeń, jest teraz jednym z najjaśniejszych klejnotów całej Europy. Można oczywiście dyskutować o przeszłości i słuszności pewnych wyborów, ale według mnie zdecydowanie lepiej jest skupić się na tym, co jest teraz i na tym, co oferuje nam dzisiejsza Praga. Atrakcje, masa wrażeń, pyszne jedzenie i świetna atmosfera, to najlepszy sposób na spędzenie przyjemnego weekendu.

Most Karola, Hradczany i wzgórza widziałam już wiele razy, kiedy mieszkałam w Pradze. Po wyprowadzce z Pragi tęskniłam za tymi widokami i wszystkim, co oferuje miasto. Najchętniej już dzisiaj wróciłabym do zwiedzania mniej popularnych dzielnic i uliczek, bo jestem pewna, że to jeszcze nie wszystko, co ma do zaoferowania Praga. Czechy stoją przed nami otworem (ceny transportu podałam na początku), a ich stolica jest warta zobaczenia. Nie martwcie się, jeśli będziecie mieli na zwiedzanie tylko weekend. Weźcie po prostu notesik i zaplanujcie wszystko, co do godziny.

To już wszystko na dziś co mogę Wam opowiedzieć o Pradze. Mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na następną podróż. Póki co, zabieram się do kolejnych planów, kolejnych podróży i dalszego poszukiwania końca świata.

Dajcie znać jakie są Wasze ulubione miejsca w Pradze. A może macie swoje sposoby na unikanie tłumów w stolicy Czech?

Zobacz również:

Co kupić na prezent z Czech?

Gdzie spać w Pradze?


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata

Noclegi znajdziesz na booking.com


46 KOMENTARZE

 1. Przypomniałaś mi moją jednodniową wyprawę do Pragi.. nie zobaczyłam za wiele bo byłam z wycieczką i wszystko było w pośpiechu ale wrócę tam na pewno na czeskie knedliczki.. 🙂

 2. A ja uważam że jednak weekend to za mało:) W jeden dzień to co najwyżej można zobaczyć to z zewnątrz:) Zwiedzanie zamku to 2-3 godziny razem z katedrą św. Wita, Petrin jak dla mnie obowiązkowo wizyta za dnia i nocą kiedy jest przepiękny widok rozświetlonego miasta a za dnia wizyta w rozhledna, czyli replice wieży Eiffla… oj, dzień to zdecydowanie za mało:)
  Pozdrawiam

  • Zgadzam się- w weekend nie można zobaczyć wszystkiego, ale aby pobieżnie poznać wszystkie najbardziej popularne atrakcje wystarczy… jeden intensywny dzień. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że aby poznać Pragę „od środka” pół roku nie starczy 🙂 Ps. Faktycznie niemal taka sama lista. Pozdrowienia

 3. Byłam w Pradze przez 3 dni, i sądzę że aby poczuć klimat tego miasta 1 dzień to za mało 🙂 Zamierzam tam wrócić na jesień aby właśnie pochodzić po parkach i po muzeach, bo ostatnio skupilam sie na głównych turystycznych miejscach. Fajny wpis! Miło sobie przypomnieć ze zdjęć odwiedzone miejsca 😀

  • Co do klimatu, ciężko się nie zgodzić. Warto przyjechać w tygodniu, kiedy jest mniej turystów, albo miejscowych w parkach. 🙂 Pozdrowienia!

  • W takim razie jest po co wrócić. Przyznam Ci, że po tym jak wyprowadziłam się z Pragi też to czułam, więc może to takie miasto, do którego lubimy wracać? Pozdrowienia!

 4. Praga jest jednym z miast, które chce odwiedzić w najbliższej przyszłości. Dużo slyszałam pozytywnego o tym mieście i już nie mogę się doczekać, aż postawię pierwsze kroki 🙂

 5. Byliśmy ostatnio niedaleko Pragi, jednak nie zajechaliśmy. Bylismy z dziećmi, a one za małe żeby docenić piękno tego miejsca. Napewno się tam wybierzemy, bo widać, że warto:)

 6. W Pradze jeszcze mnie nie było, ale Czechy już zawsze będą mi się kojarzyć ze smażonym syrem z tatarską omaską- pycha! A z napojów z… , nie, nie z piwem, tylko z … likierem orzechowym!

 7. Koniecznie też trzeba zobaczyć jedną z zabytkowych synagog. To właśnie tam ożywiony został legendarny Golem. Praga to również miasto Franza Kafki, warto podążyć jego śladami.

 8. Z noclegiem i parkingami w Pradze jest serio słabo. Ja miałam taką przygodę, że na booking.com było napisane, że obiekt posiada parking, potem w mailu z potwierdzeniem że tak, ale za 10 eur/doba a na miejscu okazało się, że to w ogóle ściema i trzeba było zapłacić ponad 20 eur za parkowanie przy ulicy :(. Hotel nazywał się Beta Pension, ma dobre oceny a obsługa była beznadziejna i pokoje takie sobie.

 9. Właśnie wróciłam z Pragi i czytając te komentarze mam wrażenie że byłam w innym mieście. Architektura owszem piękna, ale nie na tyle żeby zatrzeć wrażenie ogólne. Tłumy turystów, przez które i tak nie można nic zobaczyć, ludzie nie mili i wszędzie chcą człowieka na coś naciągnąć. Do restauracji strach wejść bo oszukują przy placeniu rachunków. Płaci się nie wiadomo za co a jedzenie kiepskie. Szczerze mówiąc jestem zawiedziona Praga i Czechami jako ludźmi.

  • Witam,
   właśnie jutro wybieram się do Pragi, proszę o podpowiedź gdzie warto pójść zjeść i czy wszędzie można zapłacić kartą ?

   • Witam,
    W większości miejsc jak najbardziej można płacić kartą. Co do jedzenia- zależy jaka kuchnia i budżet 🙂 parę miejsc podałam w artykule.

    Udanej podróży,
    Ewelina

  • Aż muszę wybrać się do Pragi, żeby zobaczyć czy aż tyle się zmieniło.

   Co do tłumów- to od majówki zaczyna się sezon i ciężko się nie zgodzić. Co do jedzenia- zależne od miejsca, wszędzie warto uprzednio sprawdzić opinię, nie tylko w Pradze.
   Pozdrowienia,< Ewelina

 10. Praga jest super <3 byłam tyle razy, a nadal nie widziałam wszystkiego. Muszę tym razem wybrac się latem, bo do tej pory jeździłam tylko jesienią i zimą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj