Turcja pogoda wrzesień – Temperatura – Kiedy jechać?

Klimat zaczyna powoli się ochładzać, nie oznacza to jednak, że nagle robi się zupełnie zimno! Wrzesień to czas, w którym pogoda ciągle dopisuje, a Turcja nadal tętni pełnią życia. Różnice temperatur, w porównaniu z sierpniem, są niewielkie, jednak znaczące – 28°C robi dużą różnicę, widoczną przede wszystkim w fakcie, że funkcjonowanie w słońcu staje się o wiele łatwiejsze. To idealny czas dla osób, które podczas wakacji lubią robić coś więcej, niż tylko leniuchować na plaży. Spacery po pobliskich miasteczkach i zabytkach historycznych nie będą stanowiły żadnego problemu, głównie dlatego, że tłumy turystów są już znacznie mniejsze a pogoda o wiele mniej mordercza.

Jeśli marzy Ci się kąpiel w gorącym morzu – nie musisz się martwić, woda nagrzana podczas letnich miesięcy jest wciąż ciepła i nie zmieni się to jeszcze przez długi czas. Początek jesieni w Turcji jest naprawdę niezwykle przyjazny, szczerze mówiąc, przypomina bardziej nasze polskie lato, niż jesienny okres, jaki mamy w swoich wyobrażeniach. O wiele mniejsza ilość turystów dodatkowo działa na korzyść tego miejsca, sezon powoli się kończy, a ceny pobytu stają się coraz niższe i bardziej atrakcyjne, z czego poziom wczasów jest nadal bardzo wysoki.

Wybierasz się na urlop do Turcji we wrześniu i martwisz się, że nie będziesz miał tam co robić? Hotele wciąż oferują rozmaite atrakcje, dzięki którym będziesz mógł spędzić tam naprawdę niezwykły czas. Być może po raz pierwszy spróbujesz sportów ekstremalnych – niezwykła pogoda na pewno umili Ci wszelkie czynności, sprawiając, że Twoje wakacje będą po prostu niezapomniane.

pogoda Turcja

Do Turcji polecisz z poniższymi biurami podróży. Kliknij i sprawdź oferty:

Jeśli wybierasz się na własną rękę to poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Jeśli wybierasz się do Turcji to koniecznie sprawdź poniższe artykuły:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach: