Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Pogoda w Turcji we wrześniupogoda w turcji we wrześniu

Klimat zaczyna powoli się ochładzać, nie oznacza to jednak, że nagle robi się zupełnie zimno! Wrzesień to czas, w którym pogoda ciągle dopisuje, a Turcja nadal tętni pełnią życia. Różnice temperatur, w porównaniu z sierpniem, są niewielkie, jednak znaczące – 28°C robi dużą różnicę, widoczną przede wszystkim w fakcie, że funkcjonowanie w słońcu staje się o wiele łatwiejsze. To idealny czas dla osób, które podczas wakacji lubią robić coś więcej, niż tylko leniuchować na plaży. Spacery po pobliskich miasteczkach i zabytkach historycznych nie będą stanowiły żadnego problemu, głównie dlatego, że tłumy turystów są już znacznie mniejsze a pogoda o wiele mniej mordercza.

Jeśli marzy Ci się kąpiel w gorącym morzu – nie musisz się martwić, woda nagrzana podczas letnich miesięcy jest wciąż ciepła i nie zmieni się to jeszcze przez długi czas. Początek jesieni w Turcji jest naprawdę niezwykle przyjazny, szczerze mówiąc, przypomina bardziej nasze polskie lato, niż jesienny okres, jaki mamy w swoich wyobrażeniach. O wiele mniejsza ilość turystów dodatkowo działa na korzyść tego miejsca, sezon powoli się kończy, a ceny pobytu stają się coraz niższe i bardziej atrakcyjne, z czego poziom wczasów jest nadal bardzo wysoki.

Wybierasz się na urlop do Turcji we wrześniu i martwisz się, że nie będziesz miał tam co robić? Hotele wciąż oferują rozmaite atrakcje, dzięki którym będziesz mógł spędzić tam naprawdę niezwykły czas. Być może po raz pierwszy spróbujesz sportów ekstremalnych – niezwykła pogoda na pewno umili Ci wszelkie czynności, sprawiając, że Twoje wakacje będą po prostu niezapomniane.

pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Relaksuję się w naturze, więc i jej jest tu dużo. Coś więcej o mnie? Mieszkałam w 6 krajach: byłam księgową na Węgrzech, sprzedawczynią w USA i rekruterką w Polsce. Przeczytasz o tym w moich książkach. A pomysły na podróże znajdziesz na tym blogu, ale też na Instagramie i Facebooku.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]