Pogoda w Turcji w grudniupogoda turcja grudzień

Turcja poza sezonem to raj dla miłośników zwiedzania, grudzień gwarantuje do tego idealną pogodę! Choć 17°C to niedużo, zwłaszcza w zestawieniu ze słowem wakacje, to w rzeczywistości to idealne warunki do aktywnego odpoczynku. Oczywiście o sportach wodnych możesz od razu zapomnieć, temperatura wody wynosi zaledwie 9°C i nie nadaje się do ogólnego użytkowania. Grudzień to czas, który możesz poświęcić na zwiedzanie Turcji, upały nie przeszkadzają już w pieszych wycieczkach, a tłumy ludzi zniknęły z najbliższych okolic. To idealny czas dla osób, które nie przepadają za wysokimi temperaturami.

Dużym plusem dla zwiedzających są nie tylko idealne warunki pogodowe (przypominające polską wiosnę), ale też znacznie niższe ceny. W odpowiednich rejonach Turcji możesz spodziewać się nawet śniegu! Dlatego narty nie będą stanowiły dla Ciebie żadnego wyzwania. Z odrobiną uporu po kilku godzinach spędzonych na stoku, możesz znaleźć się na dość ciepłej plaży, w ramach popołudniowego odpoczynku – w Turcji wszystko jest możliwe!

Niestety – grudzień to miesiąc, w którym panuje pora deszczowa, dlatego dość często mogą złapać Cię gwałtowne opady deszczu, które bez problemu zniszczą Twój dobry humor. Są bardzo intensywne i wyglądają niezwykle widowiskowo, zapierając dech w piersiach nawet osobą, które nie lubią deszczu, dlatego można uznać je za swoistą atrakcję turystyczną.

pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]