Turcja pogoda grudzień – Temperatura – Kiedy jechać?

Turcja poza sezonem to raj dla miłośników zwiedzania, grudzień gwarantuje do tego idealną pogodę! Choć 17°C to niedużo, zwłaszcza w zestawieniu ze słowem wakacje, to w rzeczywistości to idealne warunki do aktywnego odpoczynku. Oczywiście o sportach wodnych możesz od razu zapomnieć, temperatura wody wynosi zaledwie 9°C i nie nadaje się do ogólnego użytkowania. Grudzień to czas, który możesz poświęcić na zwiedzanie Turcji, upały nie przeszkadzają już w pieszych wycieczkach, a tłumy ludzi zniknęły z najbliższych okolic. To idealny czas dla osób, które nie przepadają za wysokimi temperaturami.

Dużym plusem dla zwiedzających są nie tylko idealne warunki pogodowe (przypominające polską wiosnę), ale też znacznie niższe ceny. W odpowiednich rejonach Turcji możesz spodziewać się nawet śniegu! Dlatego narty nie będą stanowiły dla Ciebie żadnego wyzwania. Z odrobiną uporu po kilku godzinach spędzonych na stoku, możesz znaleźć się na dość ciepłej plaży, w ramach popołudniowego odpoczynku – w Turcji wszystko jest możliwe!

Niestety – grudzień to miesiąc, w którym panuje pora deszczowa, dlatego dość często mogą złapać Cię gwałtowne opady deszczu, które bez problemu zniszczą Twój dobry humor. Są bardzo intensywne i wyglądają niezwykle widowiskowo, zapierając dech w piersiach nawet osobą, które nie lubią deszczu, dlatego można uznać je za swoistą atrakcję turystyczną.

pogoda Turcja

Do Turcji polecisz z poniższymi biurami podróży. Kliknij i sprawdź oferty:

Jeśli wybierasz się na własną rękę to poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Jeśli wybierasz się do Turcji to koniecznie sprawdź poniższe artykuły:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach: