Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Pogoda w Turcji w kwietniupogoda w Turcji w kwietniu

Kwiecień to moment, w którym Turcja może pochwalić się niezwykłą roślinnością. Pogoda, która panuje tam w tym okresie, jest niemal idealna, temperatury powietrza są stosunkowo wysokie, dochodzą nawet do 25°C, co może przypominać już nasze polskie lato! Kąpiele w morzu są już jak najbardziej zalecane – oznacza to, że w pełni możesz cieszyć się swoimi wczasami. Teraz w grę wchodzi nie tylko zwiedzanie, ale też zwyczajny, nadmorski plażing. Sezon już się rozpoczął, dlatego wiele atrakcji zostaje oficjalnie otwartych, trudno nudzić się w Turcji w kwietniu.

Bujna przyroda to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto odwiedzić Turcję w kwietniu. Zieleń ogarnęła już wszystkie zakamarki kraju, po ulewnej porze deszczowej pora na pierwsze wiosenne dni, które napełniają radością serca nie tylko odwiedzających ten kraj turystów, ale też lokalnych mieszkańców. Wieczorami zalecane jest pozostanie w hotelu lub spędzenie czasu w uroczej kawiarni – pod koniec dnia temperatura powietrza znacznie spada, sięgając nawet 0°C, dlatego warto odpuścić sobie spacery w tym czasie.

Kwiecień to idealna pora nie tylko na błogi odpoczynek na plaży, ale przede wszystkim na długie, piesze wycieczki po klimatycznych zakątkach Turcji. Zwiedzanie może okazać się niesamowicie przyjemne, nie jest w końcu na tyle gorąco, żeby nie mieć siły na długie spacery, jak to bywa latem. Sezon dopiero się zaczyna, oznacza to, że na ulicach miast i w głównych punktach turystycznych nie ma jeszcze takiego tłoku, jak to bywa w lipcu, czy sierpniu.pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Jestem podróżniczką, blogerką i autorką książek podróżniczych: „Opowieści z Końca Świata” oraz najnowszego „Poradnika dla Rozważających Emigrację: Kierunek Zagranica” wydanego w 2023 roku. Tematem przewodnim książek są oczywiście podróże i życie za granicą.

Bloga W poszukiwaniu końca świata założyłam w 2015 roku. Od tego czasu opublikowałam tysiące pomysłów i inspiracji na podróże, skupiając wokół siebie ludzi uwielbiających zwiedzać świat. Moje konta społecznościowe obserwuje ponad 150 tysięcy obserwujących, bloga czyta ponad 2 miliony osób rocznie. Prowadzę również podcast, który zgromadził tysiące stałych słuchaczy.

Studiowałam w Turcji, Grecji i Czechach. Pracowałam w USA, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. Poza tym, pracuję zdalnie i w ten sposób pracowałam z różnych miejsc na świecie.

Cieszę się zaufaniem reklamodawców, tworząc materiały o wysokiej jakości (również filmy i zdjęcia na użytek organizacji turystycznych czy firm). Współpracowałam z wieloma organizacjami turystycznymi, krajowymi jak i zagranicznymi np.: Polska Organizacja Turystyczna, Irlandzka Organizacja Turystyczna, Niemiecka Centrala Turystyki, Tourism Authority of Thailand, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Czeska Organizacja Turystyczna i inne.

Ponadto, jako prelegentka, dzielę się wiedzą na temat podróży, studiowania za granicą i pracy zdalnej na różnego rodzaju spotkaniach i wydarzenia.

W 2022 roku założyłam anglojęzycznego bloga, Where Is Evelyn

Więcej przeczytasz tutaj:
O mnie
Współpraca

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]