Turcja pogoda kwiecień – Temperatura – Kiedy jechać?

Kwiecień to moment, w którym Turcja może pochwalić się niezwykłą roślinnością. Pogoda, która panuje tam w tym okresie, jest niemal idealna, temperatury powietrza są stosunkowo wysokie, dochodzą nawet do 25°C, co może przypominać już nasze polskie lato! Kąpiele w morzu są już jak najbardziej zalecane – oznacza to, że w pełni możesz cieszyć się swoimi wczasami. Teraz w grę wchodzi nie tylko zwiedzanie, ale też zwyczajny, nadmorski plażing. Sezon już się rozpoczął, dlatego wiele atrakcji zostaje oficjalnie otwartych, trudno nudzić się w Turcji w kwietniu.

Bujna przyroda to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto odwiedzić Turcję w kwietniu. Zieleń ogarnęła już wszystkie zakamarki kraju, po ulewnej porze deszczowej pora na pierwsze wiosenne dni, które napełniają radością serca nie tylko odwiedzających ten kraj turystów, ale też lokalnych mieszkańców. Wieczorami zalecane jest pozostanie w hotelu lub spędzenie czasu w uroczej kawiarni – pod koniec dnia temperatura powietrza znacznie spada, sięgając nawet 0°C, dlatego warto odpuścić sobie spacery w tym czasie.

Kwiecień to idealna pora nie tylko na błogi odpoczynek na plaży, ale przede wszystkim na długie, piesze wycieczki po klimatycznych zakątkach Turcji. Zwiedzanie może okazać się niesamowicie przyjemne, nie jest w końcu na tyle gorąco, żeby nie mieć siły na długie spacery, jak to bywa latem. Sezon dopiero się zaczyna, oznacza to, że na ulicach miast i w głównych punktach turystycznych nie ma jeszcze takiego tłoku, jak to bywa w lipcu, czy sierpniu.

pogoda Turcja

Do Turcji polecisz z poniższymi biurami podróży. Kliknij i sprawdź oferty:

Jeśli wybierasz się na własną rękę to poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Jeśli wybierasz się do Turcji to koniecznie sprawdź poniższe artykuły:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach: