Turcja pogoda maj – Temperatura – Kiedy jechać?

Turcja majem może pochwalić się niemal doskonałą pogodą! Tak – niemal, ponieważ ciągle zdarzają się drobne opady deszczu, jednak nie są one dużą przeszkodą do miłego spędzenia wczasów. Temperatura robi się naprawdę wysoka, a co za tym idzie, plażowe leniuchowanie jest już jak najbardziej dozwolone! Ogólny poziom temperatury powietrza waha się od 25°C do 29°C, może być naprawdę gorąco! Mimo to warto zabrać ze sobą coś cieplejszego, wieczorami ciągle bywa chłodno i chociaż temperatury nie są już tak niskie, jak wcześniej, zawsze warto być odpowiednio zabezpieczonym i przygotowanym na wszelkie ewentualności.

Kąpiele w morskiej wodzie są już całkowicie dozwolone (choć nigdy nie były zakazane), nawet największy fan ciepła będzie zadowolony z jej temperatury. Sezon już trwa, dlatego nie ominą Cię żadne związane z nim atrakcje, niestety będziesz musiał liczyć się z nieco większymi tłumami, ponieważ turyści zaczęli zjeżdżać się z dosłownie wszystkich stron świata. Jeśli planujesz spędzić majówkę, nie zapomnij skosztować tureckich przysmaków, w przydrożnych restauracjach! To coś, co obowiązkowo musisz zrobić, będąc na wczasach w Turcji.

Jeśli chodzi o wiatr w Turcji w maju, jest on bardzo łagodny i nie bardzo daje się we znaki. Nie będzie stanowił problemu w odpoczywaniu na plaży ani w spacerach po miastach oraz ich okolicach. Pogoda w tym czasie jest naprawdę przyjemna, dlatego warto odwiedzić wtedy to niezwykłe miejsce.

pogoda Turcja

Do Turcji polecisz z poniższymi biurami podróży. Kliknij i sprawdź oferty:

Jeśli wybierasz się na własną rękę to poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Jeśli wybierasz się do Turcji to koniecznie sprawdź poniższe artykuły:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach: