Pogoda w Turcji w listopadziepogoda turcja listopad

Turcja w listopadzie jest ciepła, a pogoda dosyć słoneczna, jednak  różni się od tego, czego można spodziewać się tam na przykład latem. Temperatura powietrza stanowczo spadła i wynosi w tym czasie zaledwie 20°C, co w porównaniu z wcześniejszymi miesiącami jest naprawdę niskim wynikiem. Nasłonecznienie również jest o wiele niższe – wynosi około 6 godzin, dlatego czasu na odpoczynek jest zdecydowanie mniej! Z tego powodu warto zorganizować sobie konkretny plan działań już dużo wcześniej, aby dokładnie wiedzieć, co danego dnia będzie się robić. Dzięki temu zdołasz wypełnić wszystkie wyznaczone sobie zadania, bez obawy, że nie zdążysz tego zrobić!

Niestety, liczba dni deszczowych w tym okresie stanowczo wzrasta, tym razem dochodząc do tygodniowej ulewy. Oczywiście w porównaniu z naszym polskim listopadem to naprawdę nic – u nas pada niemal cały czas, w Turcji najwyżej tydzień! Gorzej, jeśli okaże się, że to właśnie Twój tydzień jest tym deszczowym… Bez obaw, hotele mają do zaoferowania dużo zastępczych rozrywek, w razie pogody, która nie sprzyja zewnętrznym atrakcjom. Różnorodne animacje dla dzieci, ciekawe zajęcia dla dorosłych lub spa – pomysłów na spędzenie czasu w deszczowy dzień jest naprawdę dużo!

Pamiętaj o tym, że podane wyżej dane to tylko statystyki – wcale nie muszą się spełnić! Może okazać się, że w danym listopadzie będzie naprawdę ciepło, a typowe prognozy pogody się nie sprawdzą. Dlatego nie warto rezygnować z przyjemnego urlopu w Turcji tylko z powodu obaw przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, bo jak to mówią, kto nie próbuje, ten traci!

pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]