Turcja pogoda luty – Temperatura – Kiedy jechać?

Czy Turcja lutym jest zimna? Pogoda, która tam panuje, bardzo różni się od tej, jaką mamy w swoim rodzimym kraju. Choć jest zdecydowanie zimniej, niż latem, nie ma mowy o minusowych temperaturach i opadach śniegu (te zdarzają się tylko w niektórych rejonach Turcji). Temperatura waha się od 9 do 18 °C, a pod koniec lutego bywa jeszcze cieplej! Właśnie dlatego pakując się na wycieczkę po Turcji, pamiętaj o tym, by wziąć ze sobą odpowiednie ubrania, od tych cienkich, typowo letnich do trochę cieplejszych. Kurtka przeciwdeszczowa może okazać się niezwykle przydatna, dlatego nie zapomnij wziąć jej ze sobą!

Turcja zimą nie jest wcale taka straszna, jak może się wydawać! Choć dużo osób na wieść, że ktoś planuje wycieczkę do Turcji w lutym, zacznie po prostu machać głową z niedowierzaniem, prawda o panującej tam pogodzie jest zupełnie inna. Można śmiało powiedzieć, że w najcieplejszym rejonie kraju nie tyle nie jest źle, ale nawet całkiem dobrze! Owszem – pora deszczowa trwa, co w rzeczywistości nie oznacza ogromnych ulew przez cały czas. Deszcz może popadać przez kilka godzin, żeby później odpuścić ciepłym promieniom słońca.

Wiatr w lutym w Turcji nie daje się zbytnio we znaki, ot po prostu od czasu do czasu coś powieje i na tym koniec. Ciężko spodziewać się silnych wichur, dlatego spokojnie można skupić się na zwiedzaniu, które zimą okazuje się niezwykle przyjemne. Temperatura sprawia, że aktywny odpoczynek jest łatwiejszy do zrealizowania.

pogoda Turcja

Do Turcji polecisz z poniższymi biurami podróży. Kliknij i sprawdź oferty:

Jeśli wybierasz się na własną rękę to poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Jeśli wybierasz się do Turcji to koniecznie sprawdź poniższe artykuły:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach: