Pogoda w Turcji w lutypogoda turcja luty

Czy Turcja lutym jest zimna? Pogoda, która tam panuje, bardzo różni się od tej, jaką mamy w swoim rodzimym kraju. Choć jest zdecydowanie zimniej, niż latem, nie ma mowy o minusowych temperaturach i opadach śniegu (te zdarzają się tylko w niektórych rejonach Turcji). Temperatura waha się od 9 do 18 °C, a pod koniec lutego bywa jeszcze cieplej! Właśnie dlatego pakując się na wycieczkę po Turcji, pamiętaj o tym, by wziąć ze sobą odpowiednie ubrania, od tych cienkich, typowo letnich do trochę cieplejszych. Kurtka przeciwdeszczowa może okazać się niezwykle przydatna, dlatego nie zapomnij wziąć jej ze sobą!

Turcja zimą nie jest wcale taka straszna, jak może się wydawać! Choć dużo osób na wieść, że ktoś planuje wycieczkę do Turcji w lutym, zacznie po prostu machać głową z niedowierzaniem, prawda o panującej tam pogodzie jest zupełnie inna. Można śmiało powiedzieć, że w najcieplejszym rejonie kraju nie tyle nie jest źle, ale nawet całkiem dobrze! Owszem – pora deszczowa trwa, co w rzeczywistości nie oznacza ogromnych ulew przez cały czas. Deszcz może popadać przez kilka godzin, żeby później odpuścić ciepłym promieniom słońca.

pogoda TurcjaWiatr w lutym w Turcji nie daje się zbytnio we znaki, ot po prostu od czasu do czasu coś powieje i na tym koniec. Ciężko spodziewać się silnych wichur, dlatego spokojnie można skupić się na zwiedzaniu, które zimą okazuje się niezwykle przyjemne. Temperatura sprawia, że aktywny odpoczynek jest łatwiejszy do zrealizowania.

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]