Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Pogoda w Turcji w październikupogoda turcja październik

Turcja w październiku to idealny pomysł na urlop! Pogoda, która panuje tam w tym czasie, jest naprawdę świetna – temperatury są wysokie, jednak znośne nawet dla małych dzieci i osób starszych, woda jest ciepła, a opady deszczu zdarzają się bardzo rzadko. 27°C zadowoli niejednego urlopowicza, sprawiając, że odpoczynek w październiku w Turcji okaże się niezwykle przyjemny. Mimo wszystko nie zapomnij wziąć ze sobą kilku ciepłych ubrań na zmianę, wieczorami potrafi zrobić się odrobinę chłodniej, dlatego warto mieć je zawsze pod ręką. Mimo chłodniejszej temperatury niż latem, zwróć uwagę na odpowiednie zabezpieczenie skóry filtrem UV, nasłonecznienie wciąż jest na bardzo wysokim poziomie!

Październikiem wilgotność powietrza bardzo spada, oznacza to, że powietrze jest o wiele czyste i bardziej klarowne, problemy z oddychaniem stają się w tym czasie o wiele mniejsze. Właśnie z tego powodu miesiąc ten zalecany jest głównie dla dzieci i osób starszych, warunki panujące w tym czasie są dla nich niezwykle korzystne, a co za tym idzie, wakacje stają się o wiele przyjemniejsze. Dla porównania – wilgotność powietrza w sierpniu wynosi około 80%, za to w październiku jest to już zaledwie 30%! Różnica jest naprawdę ogromna!

Jeśli nie przepadasz za ogromnymi upałami, wakacje w Turcji w październiku są dobrym wyjściem dla Ciebie. Atrakcji wcale nie brakuje, a tłumy są zdecydowanie mniejsze. Okolice stają się spokojniejsze, dlatego bez problemu będziesz mógł poczuć typowy turecki klimat, na przykład próbując miejscowej kuchni.

pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Relaksuję się w naturze, więc i jej jest tu dużo. Coś więcej o mnie? Mieszkałam w 6 krajach: byłam księgową na Węgrzech, sprzedawczynią w USA i rekruterką w Polsce. Przeczytasz o tym w moich książkach. A pomysły na podróże znajdziesz na tym blogu, ale też na Instagramie i Facebooku.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]