Pogoda w Turcji w styczniu

pogoda turcja styczeń

Zastanawiasz się jaka pogoda panuje w Turcji zimą? Styczeń to czas, w którym ciężko jest znaleźć jakąkolwiek zorganizowaną wycieczkę – nic dziwnego, deszczowe, dość chłodne dni nie zachęcają turystów do zbyt częstych odwiedzin w tym okresie. Temperatura waha się od 6 do około 15°C, oznacza to, że trzeba mieć przy sobie choć minimalnie ciepłe ubrania. Kurtki przydają się zwłaszcza rano i wieczorem – to właśnie wtedy jest zdecydowanie najchłodniej. Mimo pogody, która turystom z Polski może przypominać jesień, hotele mają do zagwarantowania ciekawe rozrywki, mieszczące się na ich terenie. Pobyt okazuje się wtedy zdecydowanie najtańszy, dlatego Ci, którzy chcieliby tanio skorzystać z oferty all inclusive.

Wiatr w Turcji w styczniu jest raczej łagodny, odczuwalny, jednak niedający się we znaki. Od czasu do czasu może zebrać na sile, żeby później znów odpuścić. Niestety – przez jego niemal stałą obecność temperatura powietrza jest odczuwana jako niższa, właśnie dlatego na wycieczkę do Turcji w tym okresie warto zabrać ze sobą kurtkę i zapasowe ciepłe ubranie. Dzięki temu będziesz mógł mieć pewność, że planowane spacery po tureckich okolicach okażą się udane.

Przejdźmy do sprawy deszczu – czy styczeń należy do pory deszczowej? Niestety tak, jednak to nie przeszkoda, żeby spędzić tam bardzo miły czas! Dzięki temu, że nie ma tam wtedy tłumów turystów, bez problemu można odwiedzić różne miejsca i spróbować miejscowych przysmaków. W razie bardzo złej pogody hotele gwarantują stałą rozrywkę na miejscu, wypoczynek w spa, fitness i wiele, wiele innych!pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.
44,000FaniLubię
40,000ObserwującyObserwuj
41,000ObserwującyObserwuj
1,000SubskrybującySubskrybuj