Pogoda w Turcji w marcupogoda w Turcji w marcu

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, a pogoda coraz szybciej zmierza w kierunku lata. Marzec w Turcji to naprawdę przyjemna pora, zwłaszcza jeśli w planach ma się zwiedzanie. Temperatura dochodzi do nawet 21°C! Wystarczy porównać to z pogodą, która panuje w tym czasie w Polsce, różnice są naprawdę ogromne! Osoby, które twierdzą, że nie warto jechać w marcu do Turcji, prawdopodobnie nie wiedzą, o czym mówią. Oczywiście, wieczory bywają chłodniejsze, jednak wystarczy zwyczajna, wiosenna kurtka, żeby ochronić się przed zimnem i móc dalej cieszyć się odpoczynkiem w Turcji. Choć niektóre atrakcje są jeszcze zamknięte (na przykład delfinarium), nie będziesz miał większego problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej rozrywki.

W marcu zdarzają się deszczowe dni, jednak w ciągu całego miesiąca jest ich zaledwie 9 – to bardzo niewielka liczba! Dla porównania, w Polsce jest ich ponad 11, co działa na zdecydowaną korzyść dla Turcji. Jeśli masz dość zbyt długo trwającej polskiej zimy, wyjedź na urlop w tureckie strony, możesz być pewny, że zapamiętasz ten czas na długie lata i wrócisz w to miejsce jeszcze nie raz!  Wiosna to czas, kiedy w Turcji można już złapać trochę opalenizny, jest bowiem na tyle ciepło, żeby położyć się na słońcu i oddać się błogiemu odpoczynkowi.

Woda jest już na tyle ciepła, żeby móc powoli decydować się na nadmorskie kąpiele – wchodzą do niej i młodsi i Ci nieco starsi. 19°C to już sporo, dlatego i Ty możesz spróbować swoich sił w pływaniu nad brzegiem tureckiego morza! Przyjemny odpoczynek gwarantowany, w końcu ciężko o złą zabawę w taką pogodę.pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Jestem podróżniczką, blogerką i autorką książek podróżniczych: „Opowieści z Końca Świata” oraz najnowszego „Poradnika dla Rozważających Emigrację: Kierunek Zagranica” wydanego w 2023 roku. Tematem przewodnim książek są oczywiście podróże i życie za granicą.

Bloga W poszukiwaniu końca świata założyłam w 2015 roku. Od tego czasu opublikowałam tysiące pomysłów i inspiracji na podróże, skupiając wokół siebie ludzi uwielbiających zwiedzać świat. Moje konta społecznościowe obserwuje ponad 150 tysięcy obserwujących, bloga czyta ponad 2 miliony osób rocznie. Prowadzę również podcast, który zgromadził tysiące stałych słuchaczy.

Studiowałam w Turcji, Grecji i Czechach. Pracowałam w USA, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. Poza tym, pracuję zdalnie i w ten sposób pracowałam z różnych miejsc na świecie.

Cieszę się zaufaniem reklamodawców, tworząc materiały o wysokiej jakości (również filmy i zdjęcia na użytek organizacji turystycznych czy firm). Współpracowałam z wieloma organizacjami turystycznymi, krajowymi jak i zagranicznymi np.: Polska Organizacja Turystyczna, Irlandzka Organizacja Turystyczna, Niemiecka Centrala Turystyki, Tourism Authority of Thailand, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Czeska Organizacja Turystyczna i inne.

Ponadto, jako prelegentka, dzielę się wiedzą na temat podróży, studiowania za granicą i pracy zdalnej na różnego rodzaju spotkaniach i wydarzenia.

W 2022 roku założyłam anglojęzycznego bloga, Where Is Evelyn

Więcej przeczytasz tutaj:
O mnie
Współpraca

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]