Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Pogoda w Turcji w lipcupogoda Turcja lipiec

Lipiec to pierwszy miesiąc sezonu – Turcja w tym czasie jest oblegana  przez turystów, a pogoda utrzymuje się na naprawdę wysokim poziomie. Kto był, ten wie, że bez regularnych kąpieli nad brzegiem morza po prostu nie da się tam wytrzymać! Temperatura dochodzi nawet do 33°C, a słońce utrzymuje się na niebie przez około 13 godzin. Nie jest to dobry czas na wakacje z małymi dziećmi – plaże i hotelowe baseny są wypełnione turystami z całego świata i ciężko o chociaż malutki kawałek wolnej powierzchni, dla maluchów może okazać się to wyjątkowo uciążliwe i bardzo ciężkie do zniesienia.

Właśnie ze względu na wysokie temperatury i ogromną ilość turystów Turcja w lipcu rekomendowana jest raczej dorosłym podróżnikom. To czas, w którym niemal na każdej plaży organizowane są głośne dyskoteki, trwające aż do białego rana. Jeśli taki rodzaj rozrywki jest dla Ciebie odpowiedni, bez obaw wybierz się na wakacje do Turcji, jesteśmy pewni, że nie będziesz zawiedziony! Warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, żeby zapobiec nagłym osłabnięciom, które w lipcu zdarzają się niezwykle często.

Temperatury wody jest naprawdę wysoka, z tego powodu kąpiele nad brzegiem tureckiego morza okazują się niezwykle przyjemne. To doskonały czas na leżakowanie i łapanie witaminy D, pamiętaj jednak, żeby używać odpowiednich filtrów i odpowiednio ochraniać swoją głowę przed nadmiarem promieni słonecznych!

pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Jestem podróżniczką, blogerką i autorką książek podróżniczych: „Opowieści z Końca Świata” oraz najnowszego „Poradnika dla Rozważających Emigrację: Kierunek Zagranica” wydanego w 2023 roku. Tematem przewodnim książek są oczywiście podróże i życie za granicą.

Bloga W poszukiwaniu końca świata założyłam w 2015 roku. Od tego czasu opublikowałam tysiące pomysłów i inspiracji na podróże, skupiając wokół siebie ludzi uwielbiających zwiedzać świat. Moje konta społecznościowe obserwuje ponad 150 tysięcy obserwujących, bloga czyta ponad 2 miliony osób rocznie. Prowadzę również podcast, który zgromadził tysiące stałych słuchaczy.

Studiowałam w Turcji, Grecji i Czechach. Pracowałam w USA, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. Poza tym, pracuję zdalnie i w ten sposób pracowałam z różnych miejsc na świecie.

Cieszę się zaufaniem reklamodawców, tworząc materiały o wysokiej jakości (również filmy i zdjęcia na użytek organizacji turystycznych czy firm). Współpracowałam z wieloma organizacjami turystycznymi, krajowymi jak i zagranicznymi np.: Polska Organizacja Turystyczna, Irlandzka Organizacja Turystyczna, Niemiecka Centrala Turystyki, Tourism Authority of Thailand, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Czeska Organizacja Turystyczna i inne.

Ponadto, jako prelegentka, dzielę się wiedzą na temat podróży, studiowania za granicą i pracy zdalnej na różnego rodzaju spotkaniach i wydarzenia.

W 2022 roku założyłam anglojęzycznego bloga, Where Is Evelyn

Więcej przeczytasz tutaj:
O mnie
Współpraca

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]