Pogoda w Turcji w lipcupogoda Turcja lipiec

Lipiec to pierwszy miesiąc sezonu – Turcja w tym czasie jest oblegana  przez turystów, a pogoda utrzymuje się na naprawdę wysokim poziomie. Kto był, ten wie, że bez regularnych kąpieli nad brzegiem morza po prostu nie da się tam wytrzymać! Temperatura dochodzi nawet do 33°C, a słońce utrzymuje się na niebie przez około 13 godzin. Nie jest to dobry czas na wakacje z małymi dziećmi – plaże i hotelowe baseny są wypełnione turystami z całego świata i ciężko o chociaż malutki kawałek wolnej powierzchni, dla maluchów może okazać się to wyjątkowo uciążliwe i bardzo ciężkie do zniesienia.

Właśnie ze względu na wysokie temperatury i ogromną ilość turystów Turcja w lipcu rekomendowana jest raczej dorosłym podróżnikom. To czas, w którym niemal na każdej plaży organizowane są głośne dyskoteki, trwające aż do białego rana. Jeśli taki rodzaj rozrywki jest dla Ciebie odpowiedni, bez obaw wybierz się na wakacje do Turcji, jesteśmy pewni, że nie będziesz zawiedziony! Warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, żeby zapobiec nagłym osłabnięciom, które w lipcu zdarzają się niezwykle często.

Temperatury wody jest naprawdę wysoka, z tego powodu kąpiele nad brzegiem tureckiego morza okazują się niezwykle przyjemne. To doskonały czas na leżakowanie i łapanie witaminy D, pamiętaj jednak, żeby używać odpowiednich filtrów i odpowiednio ochraniać swoją głowę przed nadmiarem promieni słonecznych!

pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]