Pogoda w Turcji w sierpniupogoda turcja sierpień

Upalna pogoda to coś, o czym marzysz? Sierpień i Turcja to dwa kluczowe słowa, które są w stanie spełnić Twoje wszystkie zachcianki. Słońce, morze z gorącą wodą, wysokie temperatury… Czego w wakacje chcieć więcej? Jeśli takie klimaty są dla Ciebie odpowiednie, koniecznie wybierz się na wczasy do Turcji, na pewno zapamiętasz je na bardzo długo! 36°C to naprawdę dużo, dlatego zabierz ze sobą odpowiednie rzeczy, które skutecznie uchronią Cię przed udarem i innymi skutkami ubocznymi, związanymi z gorącym słońcem. Będziesz potrzebował przede wszystkim stałego dostępu do wody, filtru UV i odpowiedniego zakrycia głowy, z tymi rzeczami Twój odpoczynek na pewno będzie udany!

W sezonie letnim w Turcji nie można liczyć na opady deszczu, zdarzają się naprawdę rzadko, a jeśli do nich dochodzi, zazwyczaj okazują się niezwykle przyjemne. Trwają krótko i choć są bardzo intensywne, gwarantują dawkę świeżego powietrza tuż po wystąpieniu. Z drugiej strony taki deszcz jest wart przeżycia – potrafi wywrzeć na człowieku naprawdę ogromne wrażenie. Mimo wszystko szansa na wystąpienie deszczu jest naprawdę niewielka, dlatego nie musisz martwić się tym, że załamania pogody zniszczą Ci udane wakacje.

Z wysokimi temperaturami w parze idzie wyobrażenie o przyjemnych kąpielach nad brzegiem morza – stąd pytanie, jaką  temperaturę ma nadmorska woda w sierpniu? Waha się ona od 26 do 29°C, to znaczy, że jest naprawdę bardzo ciepła! Twoje wakacje jeszcze nigdy nie były tak przyjemne? To znak, że pora wybrać się do Turcji!

pogoda Turcja

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]