Turcja pogoda sierpień – Temperatura – Kiedy jechać?

Upalna pogoda to coś, o czym marzysz? Sierpień i Turcja to dwa kluczowe słowa, które są w stanie spełnić Twoje wszystkie zachcianki. Słońce, morze z gorącą wodą, wysokie temperatury… Czego w wakacje chcieć więcej? Jeśli takie klimaty są dla Ciebie odpowiednie, koniecznie wybierz się na wczasy do Turcji, na pewno zapamiętasz je na bardzo długo! 36°C to naprawdę dużo, dlatego zabierz ze sobą odpowiednie rzeczy, które skutecznie uchronią Cię przed udarem i innymi skutkami ubocznymi, związanymi z gorącym słońcem. Będziesz potrzebował przede wszystkim stałego dostępu do wody, filtru UV i odpowiedniego zakrycia głowy, z tymi rzeczami Twój odpoczynek na pewno będzie udany!

W sezonie letnim w Turcji nie można liczyć na opady deszczu, zdarzają się naprawdę rzadko, a jeśli do nich dochodzi, zazwyczaj okazują się niezwykle przyjemne. Trwają krótko i choć są bardzo intensywne, gwarantują dawkę świeżego powietrza tuż po wystąpieniu. Z drugiej strony taki deszcz jest wart przeżycia – potrafi wywrzeć na człowieku naprawdę ogromne wrażenie. Mimo wszystko szansa na wystąpienie deszczu jest naprawdę niewielka, dlatego nie musisz martwić się tym, że załamania pogody zniszczą Ci udane wakacje.

Z wysokimi temperaturami w parze idzie wyobrażenie o przyjemnych kąpielach nad brzegiem morza – stąd pytanie, jaką  temperaturę ma nadmorska woda w sierpniu? Waha się ona od 26 do 29°C, to znaczy, że jest naprawdę bardzo ciepła! Twoje wakacje jeszcze nigdy nie były tak przyjemne? To znak, że pora wybrać się do Turcji!

pogoda Turcja

Do Turcji polecisz z poniższymi biurami podróży. Kliknij i sprawdź oferty:

Jeśli wybierasz się na własną rękę to poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Jeśli wybierasz się do Turcji to koniecznie sprawdź poniższe artykuły:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach: