Turcja pogoda marzec – Temperatura – Kiedy jechać?

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, a pogoda coraz szybciej zmierza w kierunku lata. Marzec w Turcji to naprawdę przyjemna pora, zwłaszcza jeśli w planach ma się zwiedzanie. Temperatura dochodzi do nawet 21°C! Wystarczy porównać to z pogodą, która panuje w tym czasie w Polsce, różnice są naprawdę ogromne! Osoby, które twierdzą, że nie warto jechać w marcu do Turcji, prawdopodobnie nie wiedzą, o czym mówią. Oczywiście, wieczory bywają chłodniejsze, jednak wystarczy zwyczajna, wiosenna kurtka, żeby ochronić się przed zimnem i móc dalej cieszyć się odpoczynkiem w Turcji. Choć niektóre atrakcje są jeszcze zamknięte (na przykład delfinarium), nie będziesz miał większego problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej rozrywki.

W marcu zdarzają się deszczowe dni, jednak w ciągu całego miesiąca jest ich zaledwie 9 – to bardzo niewielka liczba! Dla porównania, w Polsce jest ich ponad 11, co działa na zdecydowaną korzyść dla Turcji. Jeśli masz dość zbyt długo trwającej polskiej zimy, wyjedź na urlop w tureckie strony, możesz być pewny, że zapamiętasz ten czas na długie lata i wrócisz w to miejsce jeszcze nie raz!  Wiosna to czas, kiedy w Turcji można już złapać trochę opalenizny, jest bowiem na tyle ciepło, żeby położyć się na słońcu i oddać się błogiemu odpoczynkowi.

Woda jest już na tyle ciepła, żeby móc powoli decydować się na nadmorskie kąpiele – wchodzą do niej i młodsi i Ci nieco starsi. 19°C to już sporo, dlatego i Ty możesz spróbować swoich sił w pływaniu nad brzegiem tureckiego morza! Przyjemny odpoczynek gwarantowany, w końcu ciężko o złą zabawę w taką pogodę.

pogoda Turcja

Do Turcji polecisz z poniższymi biurami podróży. Kliknij i sprawdź oferty:

Jeśli wybierasz się na własną rękę to poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Jeśli wybierasz się do Turcji to koniecznie sprawdź poniższe artykuły:

Sprawdź pogodę w Turcji w innych miesiącach: