Pogoda na Teneryfie we wrześniu

Pogoda na Teneryfie we wrześniu

Wrzesień i Teneryfa? To zestawienie wcale nie oznacza jesieni – wręcz przeciwnie, pogoda wciąż jest typowo letnia i ciężko odróżnić ją od tej z zeszłego miesiąca. Ceny powoli spadają, a warunki pozostają niemal identyczne, no może pomijając powoli zmniejszającą się ilość turystów. To idealny czas na wakacje dla rodzin z dziećmi, tłumy są coraz mniejsze, dzięki czemu bez problemu można spędzić tam miły, bezpieczny czas z pociechami. Opalanie jest jak najbardziej wskazane, temperatura do 30°C mówi sama za siebie.

Mimo wszystko można zauważyć już drobne zmiany pogody, na północy deszcz zaczyna padać coraz częściej, co spowodowane jest większą wilgotnością powietrza, które znajduje się po tamtej stronie wyspy. We wrześniu na Teneryfie można spotkać odpoczywających Hiszpanów, właśnie wtedy odwiedzają wyspę, ciesząc się swoimi urlopami. To jednak nie problem – atmosfera panująca w tym miejscu jest naprawdę bardzo przyjemna.Pogoda Teneryfa wrzesień

Teneryfa we wrześniu – jesienna pogoda

Natura powoli szykuje się na lekkie klimatyczna zmiany, zielenina spragniona wody z niecierpliwością czeka na przynajmniej najdrobniejsze opady deszczu, którymi mogłaby nawodnić swoje korzenie. Południe coraz bardziej przypomina wysuszoną pustynię, która z każdym dniem staje się coraz bardziej nagrzana. Roślinność prawie wcale nie występuje na tamtym terenie, jedynie kaktusy i sukulenty. Jedyna zieleń, która znajduje się w tej części wyspy, jest posadzona przez człowieka w okolicach hoteli, ciężko jednak nazwać to naturalnym środowiskiem, jakie najbardziej interesuje wszystkich turystów.

Woda w morzu jest wciąż ciepła, bez problemu można się w niej pluskać. Warto spróbować różnego rodzaju sportów wodnych, takich jak windsurfing, to naprawdę bardzo ciekawa atrakcja, która w pamięci pozostaje na długo. Wrzesień jest bardzo dobrym czasem na urlop, ze względu na mniejszą ilość turystów i wciąż wspaniałą pogodę.Booking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Teneryfie w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]