Pogoda Teneryfa wrzesień

Pogoda na Teneryfie we wrześniu

Wrzesień i Teneryfa? To zestawienie wcale nie oznacza jesieni – wręcz przeciwnie, pogoda wciąż jest typowo letnia i ciężko odróżnić ją od tej z zeszłego miesiąca. Ceny powoli spadają, a warunki pozostają niemal identyczne, no może pomijając powoli zmniejszającą się ilość turystów. To idealny czas na wakacje dla rodzin z dziećmi, tłumy są coraz mniejsze, dzięki czemu bez problemu można spędzić tam miły, bezpieczny czas z pociechami. Opalanie jest jak najbardziej wskazane, temperatura do 30°C mówi sama za siebie.

Mimo wszystko można zauważyć już drobne zmiany pogody, na północy deszcz zaczyna padać coraz częściej, co spowodowane jest większą wilgotnością powietrza, które znajduje się po tamtej stronie wyspy. We wrześniu na Teneryfie można spotkać odpoczywających Hiszpanów, właśnie wtedy odwiedzają wyspę, ciesząc się swoimi urlopami. To jednak nie problem – atmosfera panująca w tym miejscu jest naprawdę bardzo przyjemna.

Teneryfa we wrześniu – jesienna pogoda

Natura powoli szykuje się na lekkie klimatyczna zmiany, zielenina spragniona wody z niecierpliwością czeka na przynajmniej najdrobniejsze opady deszczu, którymi mogłaby nawodnić swoje korzenie. Południe coraz bardziej przypomina wysuszoną pustynię, która z każdym dniem staje się coraz bardziej nagrzana. Roślinność prawie wcale nie występuje na tamtym terenie, jedynie kaktusy i sukulenty. Jedyna zieleń, która znajduje się w tej części wyspy, jest posadzona przez człowieka w okolicach hoteli, ciężko jednak nazwać to naturalnym środowiskiem, jakie najbardziej interesuje wszystkich turystów.

Woda w morzu jest wciąż ciepła, bez problemu można się w niej pluskać. Warto spróbować różnego rodzaju sportów wodnych, takich jak windsurfing, to naprawdę bardzo ciekawa atrakcja, która w pamięci pozostaje na długo. Wrzesień jest bardzo dobrym czasem na urlop, ze względu na mniejszą ilość turystów i wciąż wspaniałą pogodę.

Pogoda Teneryfa wrzesień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com