Pogoda Teneryfa grudzień

Pogoda na Teneryfie w grudniu

Czy wiesz, że Teneryfa cieszy się wspaniałą pogodą 365 dni w roku? Grudzień nie jest w tej kwestii wyjątkiem! To naprawdę niezwykły czas, w którym gorące dni przypominające lato łączą się z nieco chłodniejszymi wieczorami. Wyobraź sobie zimę w temperaturze 24°C, brzmi absurdalnie, a jednak okazuje się prawdą! Jeśli lubisz zdobywać nowe doświadczenia, święta na Teneryfie mogą okazać się dla Ciebie niezwykle atrakcyjne! Wyobraź sobie ciepłe wieczory spędzone na spacerowaniu po okolicach Twojego hotelu i słuchaniu hiszpańskich kolęd… Brzmi niesamowicie, a co najlepsze – jest na wyciągnięcie Twojej ręki!

Ale jak to, święta bez śniegu? Wszystkim, którzy na samą myśl o tym drętwieją z oburzenia, przypominamy – w ostatnich latach polska zima również nie może pochwalić się śnieżnym krajobrazem, dlatego warto wyrzucić z głowy wszelkie stereotypy i zacząć próbować nowych rzeczy! Zaskoczysz się, gdy zobaczysz, jak wyglądają święta na Teneryfie! Świąteczny klimat można poczuć już w listopadzie, a w wigilijny wieczór wszystkie wcześniej zatłoczone miejsca wręcz świecą pustkami. Choć Hiszpanie nie przykładają dużej wagi do tego święta, podczas jego trwania dziwnym sposobem miasta zapadają w cichy sen, który kończy się wraz z nadejściem kolejnego dnia.

Teneryfa – jaka pogoda w grudzień?

Każdy, kto był na wyspie wiecznej wiosny zimą, wie, że grudzień i idealna pogoda idą w parze. Teneryfa to niezwykłe miejsce, które nie traci na wartości bez względu na trwającą porę roku. Grudzień to niezwykle przyjemny miesiąc, zarówno w kwestii klimatu, jak i pogody, która panuje tam w tym okresie. Niedługo święta, a Ty możesz swobodnie wylegiwać się na plaży, ciesząc się gorącymi promieniami słońca. To niezwykłe, jak bardzo inna jest zima na wyspie wiecznej wiosny, w porównaniu z tą naszą, polską.

Pod wieczór robi się nieco chłodniej – to jednak  nie problem, w końcu w czasie świąt prawie każdy spodziewa się niskiej temperatury, która w tym okresie nie jest niczym złym. To dobry czas na spacery po uliczkach miasta wystarczy odpowiedni ubiór, by po zachodzie słońca móc czuć się swobodnie. Główne atrakcje zimą w miasteczkach? To z pewnością kolędnicy, którzy skutecznie podkreślają świąteczny klimat!

Pogoda Teneryfa grudzień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com