Pogoda na Teneryfie w marcu

Pogoda na Teneryfie w marcu

Zima na wyspach kanaryjskich jest bardzo krótka, Teneryfa śniegiem może cieszyć się jedynie w na szczytach gór, pogoda potrafi rozpieszczać mieszkańców wyspy, marzec jest tego doskonałym przykładem. Egzotyczna roślinność cieszy w tym czasie wszystkich turystów, którzy mogą podziwiać to, jak powoli budzi się do życia. To coś, czego nie da się zapomnieć, między innymi z tego powodu warto wybrać się na Teneryfę w marcu. Zieleń wyspy kontrastuje z ośnieżonym szczytem wulkanu Teide. Temperatury robią się coraz cieplejsze, a chłodny, górki wiatr powoli ustępuje. To idealny czas na piesze wycieczki po wyspie – niestety niektóre szlaki prowadzący na szczyt wulkanu mogą być jeszcze zamknięte.

Niestety – ładna pogoda nie jest stu procentowo gwarantowana, warunki panujące na Teneryfie są dosyć losowe i ciężko zaufać nawet prognozą pogody, która w tych rejonach rzadko kiedy się sprawdza. Dlatego szansa na deszczowe dni jest równie duża co na te upalne, przypominające lato. Można powiedzieć, że to czysta loteria, nigdy nie wiadomo na co się trafi, w końcu jak to mówi stare polskie przysłowie: w marcu jak w garncu, które doskonale pasuje do kapryśnej pogody Teneryfy.Pogoda Teneryfa marzec

Teneryfa – marzec i pogoda podczas karnawału

Marzec to czas, w którym wciąż trwa karnawał, Teneryfa obchodzi go bardzo hucznie, bez względu na to, jaka pogoda aktualnie jest na zewnątrz. To bardzo ważne święto dla Hiszpanów, którzy organizują w tym czasie różnego rodzaju parady i nie odpuszczają z imprezowaniem. Teneryfa to jedno z miejsc, które obchodzi te tygodnie najgłośniej na całym świecie, zaraz po sławnym Rio de Janeiro. Karnawał na wyspie otwiera Cabalgata, czyli marsz tłumu, przebranego w kolorowe, radosne stroje. Mieszkańcy Teneryfy nie przejmują się chłodną, wieczorną temperaturą i tańczą na plażach aż do białego świtu.

Wspomnieliśmy wyżej o niskiej temperaturze w nocy, która zazwyczaj jest niższa, niż 18°C, warto mieć to na uwadze przy pakowaniu walizki – dobrze jest mieć ze sobą kilka grubszych ubrań: sweterki, cienka kurtka i jakieś dłuższe spodnie, zwłaszcza jeśli zamierza się brać udział w nocnych, karnawałowych przyjęciach.Booking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Teneryfie w innych miesiącach

Styczeń Luty  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]