Pogoda Teneryfa marzec

Pogoda na Teneryfie w marcu

Zima na wyspach kanaryjskich jest bardzo krótka, Teneryfa śniegiem może cieszyć się jedynie w na szczytach gór, pogoda potrafi rozpieszczać mieszkańców wyspy, marzec jest tego doskonałym przykładem. Egzotyczna roślinność cieszy w tym czasie wszystkich turystów, którzy mogą podziwiać to, jak powoli budzi się do życia. To coś, czego nie da się zapomnieć, między innymi z tego powodu warto wybrać się na Teneryfę w marcu. Zieleń wyspy kontrastuje z ośnieżonym szczytem wulkanu Teide. Temperatury robią się coraz cieplejsze, a chłodny, górki wiatr powoli ustępuje. To idealny czas na piesze wycieczki po wyspie – niestety niektóre szlaki prowadzący na szczyt wulkanu mogą być jeszcze zamknięte.

Niestety – ładna pogoda nie jest stu procentowo gwarantowana, warunki panujące na Teneryfie są dosyć losowe i ciężko zaufać nawet prognozą pogody, która w tych rejonach rzadko kiedy się sprawdza. Dlatego szansa na deszczowe dni jest równie duża co na te upalne, przypominające lato. Można powiedzieć, że to czysta loteria, nigdy nie wiadomo na co się trafi, w końcu jak to mówi stare polskie przysłowie: w marcu jak w garncu, które doskonale pasuje do kapryśnej pogody Teneryfy.

Teneryfa – marzec i pogoda podczas karnawału

Marzec to czas, w którym wciąż trwa karnawał, Teneryfa obchodzi go bardzo hucznie, bez względu na to, jaka pogoda aktualnie jest na zewnątrz. To bardzo ważne święto dla Hiszpanów, którzy organizują w tym czasie różnego rodzaju parady i nie odpuszczają z imprezowaniem. Teneryfa to jedno z miejsc, które obchodzi te tygodnie najgłośniej na całym świecie, zaraz po sławnym Rio de Janeiro. Karnawał na wyspie otwiera Cabalgata, czyli marsz tłumu, przebranego w kolorowe, radosne stroje. Mieszkańcy Teneryfy nie przejmują się chłodną, wieczorną temperaturą i tańczą na plażach aż do białego świtu.

Wspomnieliśmy wyżej o niskiej temperaturze w nocy, która zazwyczaj jest niższa, niż 18°C, warto mieć to na uwadze przy pakowaniu walizki – dobrze jest mieć ze sobą kilka grubszych ubrań: sweterki, cienka kurtka i jakieś dłuższe spodnie, zwłaszcza jeśli zamierza się brać udział w nocnych, karnawałowych przyjęciach.

Pogoda Teneryfa marzec

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com