Pogoda Teneryfa styczeń

Pogoda na Teneryfie w styczniu

Teneryfa to miejsce dla fanów dobrej pogody, tamtejszy styczeń przypomina raczej naszą późną wiosnę, niż zimę, która w Polsce potrafi być naprawdę okrutna! Jeśli chcesz od niej uciec, koniecznie udaj się na Teneryfę w styczniu – jesteśmy pewni, że zdziwisz się, gdy okaże się, że możesz opalić się w środku zimy! Jeśli stoisz, czytając ten artykuł, to lepiej usiądź, bo będziemy podawać temperatury, które panują tam w tym lodowatym miesiącu. Uwaga, uwaga… 24°C! Właśnie tyle pokazują termometry na Teneryfie, gdy Ty trzęsiesz się z zimna na przystanku autobusowym.

Tak oznacza to, że w samym środku zimy na Teneryfie bez problemu możesz zdjąć z siebie ubrania i wskoczyć do ciepłej wody na plaży. Brzmi jak bajka, prawda? Na szczęście to tylko sama prawda! Oczywiście, w niektórych rejonach wyspy pada wtedy śnieg, ale są to niewielkie obszary, mieszczące się nigdzie indziej jak… W górach. Najzimniej jest wówczas w okolicach wulkanu Pico del Teide, znajdującego się w centrum wyspy. Dlatego, jeśli zamierzasz zdobyć jego szczyt, spakuj do swojej torby podróżnej ciepłą kurtkę i buty do wspinaczki górskiej.

Teneryfa i styczeń – na co pozwala pogoda?

Na jakie atrakcje pozwala pogoda, gdy trwa styczeń na tej wspaniałej wyspie? Teneryfa jest naprawdę wspaniałym miejscem, które warto odwiedzić, bez względu na trwającą porę roku – tam zawsze jest pięknie, a pogoda prawie nigdy nie zaskakuje, zwłaszcza negatywnie. W takim razie co można robić na Teneryfie zimą? Jedną z wielu atrakcji jest odwiedzenie już wcześniej wspomnianej piekielnej góry – Pico del Teide. Choć powinieneś ubrać się cieplej, nie znaczy to, że potrzebujesz całego zimowego wyposażenia! Na górze panuje 15-stopniowa temperatura, co przypomina raczej Polską wiosnę, niż lodowatą zimę.

Gdy będziesz na Teneryfie, nie zapomnij skosztować miejscowych specjałów, które swoją pysznością po prostu zwalą Cię z nóg. Najbardziej charakterystycznym dla tego regionu daniem jest Paella, bardzo sycąca potrawa na bazie ryżu z dodatkiem mięsa. Zależnie od jej rodzaju różni się od siebie niektórymi składnikami, można zdecydować się na Paellę z królikiem, kurczakiem lub owocami morza. Ze względu na bardzo egzotyczny klimat najbardziej polecana jest ostatnia opcja, która bardzo dobrze oddaje warunki, jakie panują na wyspie.

Pogoda Teneryfa styczeń

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com