Pogoda na Teneryfie w czerwcu

Pogoda na Teneryfie w czerwcu

Ciężko mówić o dużych różnicach klimatycznych na wyspach kanaryjskich, Teneryfa i jej pogoda są niemal stale niezmienne, nawet czerwiec nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród innych miesięcy. Śmiało, można powiedzieć, że wygląda niemal identycznie, co jego poprzednik. Jest ciepło, średnia temperatura powietrza wynosi od 22°C do 28°C, dlatego można poczuć typowo wakacyjny klimat. Woda nie jest nadzwyczajnie gorąca, jednak nie można spodziewać się tego w tych okolicach świata, jeśli mielibyśmy ją do czegoś porównać, zdecydowanie byłby to letni Bałtyk.

Czerwiec to również czas, w którym możesz cieszyć się naturą Teneryfy w pełnej okazałości, zwłaszcza na północnej części wyspy, na której pomimo niższych temperatur panuje niemal dzika, bujna przyroda. Spowodowane jest to zdecydowanie większą wilgotnością powietrza, która przez góry i wulkan Teide nie docierają do południowej części wyspy. To dobry czas na odwiedzenie parków narodowych, zarówno tych związanych z roślinnością, jak i tych z dostępem do górskich szlaków. Jeśli chciałbyś wjechać na szczyt Teide wyciągiem, pamiętaj o tym, żeby odpowiednio wcześnie zarezerwować przejazd online.Pogoda Teneryfa czerwiec

Pogoda, która cieszy turystów – czerwiec na Teneryfie

Mówi się, że czerwiec pod względem pogody miesięcy na Teneryfie, jest wtedy ciepło i naprawdę bardzo przyjemnie. Opady deszczu prawie wcale nie występują, co cieszy osoby, które chciałyby skupić się głównie na opalaniu i spędzaniu czasu nad wodą. Jako że jest to początek sezonu, należy spodziewać się trochę większych tłumów, nie jest to najlepszy czas na odwiedzenie tego miejsca z bardzo małymi dziećmi, zwłaszcza jeśli źle czują się w przetłoczonych miejscach.

Noce po raz pierwszy od wielu miesięcy stają się naprawdę bardzo ciepłe – dzięki czemu bez problemu można oddać się wieczornym spacerom po brzegu morza, bez konieczności ubierania się w grube ubrania, balowanie do białego rana również nie jest wykluczone. To dobry czas przede wszystkim dla młodych osób, które chciałyby trochę zaszaleć podczas wakacji na Teneryfie.Booking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Teneryfie w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]