Pogoda Teneryfa czerwiec

Pogoda na Teneryfie w czerwcu

Ciężko mówić o dużych różnicach klimatycznych na wyspach kanaryjskich, Teneryfa i jej pogoda są niemal stale niezmienne, nawet czerwiec nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród innych miesięcy. Śmiało, można powiedzieć, że wygląda niemal identycznie, co jego poprzednik. Jest ciepło, średnia temperatura powietrza wynosi od 22°C do 28°C, dlatego można poczuć typowo wakacyjny klimat. Woda nie jest nadzwyczajnie gorąca, jednak nie można spodziewać się tego w tych okolicach świata, jeśli mielibyśmy ją do czegoś porównać, zdecydowanie byłby to letni Bałtyk.

Czerwiec to również czas, w którym możesz cieszyć się naturą Teneryfy w pełnej okazałości, zwłaszcza na północnej części wyspy, na której pomimo niższych temperatur panuje niemal dzika, bujna przyroda. Spowodowane jest to zdecydowanie większą wilgotnością powietrza, która przez góry i wulkan Teide nie docierają do południowej części wyspy. To dobry czas na odwiedzenie parków narodowych, zarówno tych związanych z roślinnością, jak i tych z dostępem do górskich szlaków. Jeśli chciałbyś wjechać na szczyt Teide wyciągiem, pamiętaj o tym, żeby odpowiednio wcześnie zarezerwować przejazd online.

Pogoda, która cieszy turystów – czerwiec na Teneryfie

Mówi się, że czerwiec pod względem pogody miesięcy na Teneryfie, jest wtedy ciepło i naprawdę bardzo przyjemnie. Opady deszczu prawie wcale nie występują, co cieszy osoby, które chciałyby skupić się głównie na opalaniu i spędzaniu czasu nad wodą. Jako że jest to początek sezonu, należy spodziewać się trochę większych tłumów, nie jest to najlepszy czas na odwiedzenie tego miejsca z bardzo małymi dziećmi, zwłaszcza jeśli źle czują się w przetłoczonych miejscach.

Noce po raz pierwszy od wielu miesięcy stają się naprawdę bardzo ciepłe – dzięki czemu bez problemu można oddać się wieczornym spacerom po brzegu morza, bez konieczności ubierania się w grube ubrania, balowanie do białego rana również nie jest wykluczone. To dobry czas przede wszystkim dla młodych osób, które chciałyby trochę zaszaleć podczas wakacji na Teneryfie.

Pogoda Teneryfa czerwiec

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com