Pogoda na Teneryfie w październiku

Pogoda na Teneryfie w październiku

Październik nie jest upalnym miesiącem, Teneryfa w tym czasie jest ciepła, a pogoda utrzymuje się na raczej umiarkowanych warunkach. Przelotne deszcze w tym miesiącu nie są niczym nadzwyczajnym, zdarzają się, nie są jednak zbyt częste. Temperatura powietrza może utrzymywać się na granicy 25-30°C, co dla polskich turystów oznacza prawdziwe upały. Październik to idealna pora na wczasy na Teneryfie. Jest ciepło, jednak nie upalnie, co sprzyja wypoczynkowi, zarówno temu aktywnemu, jak i typowo wakacyjnemu – na ciepłej, pięknej plaży.

Mimo że pod koniec października mogą zdarzyć się ulewne dni, nie należy się tym zbytnio przejmować – to jedna z tych rzeczy, które nie wiadomo, czy w ogóle się zdarzą. Pomimo szansy na opady deszczu, warto wyjechać na Teneryfę w październiku, to doskonały sposób na wypoczynek i chwilową ucieczkę od smogu, powietrze na wyspie jest naprawdę świeże i zupełnie czyste! Sprzyjające zdrowiu warunki pozwolą na udane wczasy, które długo pozostaną w Twojej pamięci!Pogoda Teneryfa październik

Październik – czas idealny na zwiedzanie Teneryfy

Październik i pogoda idealna na zwiedzanie? Teneryfa jest najlepszą z wszystkich możliwych opcji! Przyjemnie wysokie temperatury, orzeźwiający wiatr i dużo świeżego powietrza – właśnie to gwarantuje Ci wyspa wiecznej wiosny jesienią. Deszcz? Już wiesz, że o tej porze roku to tylko anomalia, która może, ale nie musi się zdarzyć. A co z tłumami? W tym czasie jest ich zdecydowanie mniej, w końcu sezon letni już się skończył, dlatego możesz liczyć na dużo większy spokój.

To idealny czas na wycieczki po okolicznych lasach i górach, roślinność, którą można tam spotkać, zachwyci niejednego poszukiwacza przygód! Dobrym pomysłem może być też, wybranie się do ogrodów botanicznych – to pewność bezpośredniego spotkania z bardzo rzadką florą, która występuje tylko na terenach wyspy. Należy pamiętać o tym, że wszelkie prognozy pogody dotyczące Teneryfy mogą najzwyczajniej w świecie się nie sprawdzić. W tych okolicach dzieje się to dość często i jest już całkowitą normą, w końcu takimi prawami rządzi się klimat na oceanicznej wyspie. Właśnie dlatego warto zapamiętać – pogoda odbiegająca od zapowiedzi podanych w prognozie to po prostu norma!Booking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Teneryfie w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]