Pogoda Teneryfa luty

Pogoda na Teneryfie w lutym

Zastanawiasz się, czy Teneryfa w lutym, to dobre miejsce do odwiedzenia? Pogoda jak najbardziej dopisuje, a okoliczne plaże kuszą ciepłą wodą i słońcem. Jeśli już o słońcu mowa, to zdecydowanie nigdy nie opuszcza tych okolic Hiszpanii, nagrzewając je do naprawdę wysokich temperatur. Potrzeba Ci konkretów? Proszę bardzo – 25°C masz jak w banku! Najbardziej słonecznie w lutym jest zdecydowanie w okolicach Playa de la Americas, miasta typowo nastawionego na zarobki turystyczne. We właśnie to miejsce zjeżdża się młodzież z całego świata na szalone, zimowe imprezy.

Oczywiście zdarzają się anomalie pogodowe, które potrafią zupełnie zepsuć typowo wiosenny klimat, niektórzy mówią, że jest on jedynie mitem, wymyślonym przez biura podróży w ramach reklamy. Jak jest naprawdę – trzeba sprawdzić samemu, w końcu ile osób, tyle opinii. W dzień faktycznie temperatura powietrza może dochodzić do bardzo wysokich słupków, jednak jest on na tyle krótki, by szybko poczuć chłodny, wieczorny powiew wiatru. Zazwyczaj to właśnie on jest problemem: silny, nieprzyjemnie zimny wiatr.

Co warto zabrać ze sobą na Teneryfę w lutym? Pogoda

Jak dobrze wiadomo, pogoda na wyspach kanaryjskich w lutym może być w kratkę, Teneryfa to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym czasie – dlaczego? Zima przechodzi tam dosyć łagodnie, w najgorszym przypadku można spodziewać się przelotnych opadów i chłodnego wiatru, prócz tego codzienny klimat jest typowo wiosenny, sprzyjający aktywnemu odpoczynkowi. Żeby przygotować się odpowiednio na długie, piesze wycieczki po Teneryfie, należy zabrać ze sobą odpowiednie rzeczy. Co przyda Ci się na wyspie zimą?

Na pierwszym miejscu zdecydowanie trzeba postawić dobry krem z filtrem, choć czasami robi się odrobinę chłodniej, słońce w tej części świata świeci naprawdę mocno przez dosłownie cały rok – polska skóra nieprzyzwyczajona do promieni słonecznych jest szczególnie wrażliwa na ich działanie. Nie zapomnij też o innych podstawowych rzeczach, takich jak klapki, sportowe buty i stroje kąpielowe, nawet jeśli woda w morzu nie będzie wystarczająco ciepła, na pewno będziesz mieć okazję skorzystać z grzanych, hotelowych basenów.

Pogoda Teneryfa luty

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com