Pogoda Teneryfa maj

Pogoda na Teneryfie w maju

Maj – lato już niedługo się zacznie, a Teneryfa cieszy się coraz lepszą pogodą, w tym czasie już zdecydowanie warto odwiedzić to niezwykłe miejsce. To dobry moment dla osób, które uwielbiają zwiedzać i poznawać kultury odwiedzanych miejsc od środka. Pogoda jest naprawdę wspaniała, 26°C ucieszy zarówno fanów opalania, jak i zwolenników długich, pieszych wycieczek. Woda powoli robi się ciepła, jej temperatura sięga już 20°C, więc każdy (nawet najbardziej ciepłolubny) turysta będzie mógł cieszyć się morską kąpielą. Odbywające siew tym okresie imprezy zachęcą zwłaszcza młodych podróżników, zaciekawionych miejscowymi tradycjami.

Robi się naprawdę bardzo gorąco, po południu ciężko jest wytrzymać bez regularnego ochładzania się w wodzie. Słońce potrafi prażyć przez wiele godzin, niemal parząc skóry wszystkich turystów, zwłaszcza tych, którzy zdecydowali się odwiedzić ciepłą południową połowę wyspy. Na całe szczęście zdarzają się szybkie, delikatne opady deszczu, które potrafią skutecznie odświeżyć klimat.

Maj – czas rozkwitu i pięknej pogody na Teneryfie

Maj jest miesiącem, w którym warto pojechać na Teneryfę, pogoda dopisuje, a roślinność jest w pełni rozkwitu. Fani hiszpańskiej kuchni na pewno ucieszą się z bogactw, z jakich mogą skorzystać w tym miesiącu: świeże, soczyste owoce i  aromatyczne warzywa, prosto z plantacji zwalą z nóg niejednego smakosza. To idealny czas, żeby wybrać się do jednego z ogrodów botanicznych, pogoda jest wprost idealna na tego typu wycieczki!

Wiosenna pogoda ucieszy każdego wczasowicza, warunki są o wiele lepsze niż te, które można spotkać w Polsce latem, dlatego wakacje przed sezonem w tym terminie są idealnym pomysłem. Ceny nie są jeszcze bardzo wygórowane, a i liczbę turystów da się jeszcze wytrzymać. Mimo wszystko warto spakować do walizki kilka koszulek z długim rękawem, wieczorem temperatura powietrza potrafi spaść nawet do 14°C, więc dobrze jest być przygotowanym na drobne ochłodzenia.

Pogoda Teneryfa maj

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com