Pogoda Teneryfa listopad

Pogoda na Teneryfie w listopadzie

Polska, złota jesień… Za oknem wieczna ulewa, błoto i zimny, przeszywający wiatr. Choć, gdy spokojnie widoki piękne, każdemu marzy się urlop jak najdalej od rodzinnego kraju, gdzieś gdzie jeszcze jest ciepło i pogoda dopisuje. Teneryfa to dobre rozwiązanie! Listopad na wyspie wygląda zupełnie inaczej, niż u nas, dlatego, jeśli marzy Ci się ucieczka od mokrej, zimnej jesieni, koniecznie spakuj walizki i zamów lot na Teneryfę – możesz być pewien, że nie pożałujesz swojej decyzji. Wyobraź sobie miejsce, w którym w środku listopada po południu temperatura wynosi ponad 25°C… Brzmi jak bajka, prawda? Na szczęście to nie kłamstwo! Właśnie tak wygląda urlop na Teneryfie w samym środku jesieni!

Choć prawdopodobieństwo wystąpienia przelotnych opadów deszczu jest całkiem spore, nie jest to coś, czym powinieneś się przejmować – wystarczy kurtka przeciwdeszczowa i trochę cierpliwości, żeby móc cieszyć się urokami jesiennej Teneryfy w pełni. Dni są krótkie, dlatego warto spędzać je aktywnie – wycieczki w góry mogą okazać się niezwykle interesujące w tym czasie, w końcu jesień to nie czas na wylegiwanie się na plaży! Jeśli jednak bardzo Ci na tym zależy, przy odrobinie szczęścia nie będzie stanowiło to dla Ciebie żadnego problemu, w końcu temperatura może być wyższa, niż mógłbyś się tego spodziewać!

Pogoda w listopadzie – Teneryfa jesienią

Zastanawiasz się, czy pogoda w trakcie listopada na Teneryfie jest na tyle dobra, żeby pływać w morzu? Mówiąc szczerze – temperatura wody nie odbiega od tej, z którą można spotkać się w naszym Bałtyku latem, dlatego bez problemu będziesz mógł cieszyć się z jej wszystkich korzyści. Uważaj jednak na silne wiatry, które mogą wystąpić w tym czasie, pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze! To dobra okazja, żeby spróbować różnego rodzaju sportów wodnych, na przykład Windsurfingu, który może okazać się fajniejszy, niż myślisz.

Czy szanse na deszcz na Teneryfie w listopadzie są duże? Można stwierdzić, że w tym miesiącu występuje około 5 dni deszczowych, co nie wydaje się aż tak dużą liczbą. W rzeczywistości wszystko zależy od szczęścia – jak już zapewne wiesz, pogoda na wyspach oceanicznych potrafi być kapryśna i bardzo zmienna, dlatego jednego roku może padać cały listopad, a drugiego wcale!  Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobieństwo na opady deszczu jest większe, niż na przykład w lipcu, nie oznacza to jednak, że padać będzie na 100%.

Pogoda Teneryfa listopad

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com