Pogoda Teneryfa kwiecień

Pogoda na Teneryfie w kwietniu

Zapewne już wiesz, że Teneryfa jest wyspą o zróżnicowanym klimacie, pogoda różni się na północnej i południowej części wyspy. Kwiecień to czas, kiedy robi się już dosyć spokojnie, jeśli chodzi o jakiekolwiek zawirowania pogodowe. Deszcz pada już zdecydowanie rzadziej (choć i tak we wcześniejszych miesiącach zdarzał się dość sporadycznie) a temperatura powietrza wynosi już ponad 26°C w dzień i 18°C w nocy. Większość szlaków turystycznych prowadzących na szczyt wulkanu Teide zaczyna się powoli otwierać, pozwalając turystą na szerszą eksplorację wyspy. Warto pamiętać o tym, że wraz z wrastającą wysokością nad poziomem morza spada temperatura powietrza, dlatego na wycieczkę po górach warto zabrać ze sobą zapasowe, cieplejsze ubrania.

Ryzyko opadów deszczu w kwietniu jest bardzo niewielkie, od tego momentu opady stają się zdecydowanie najmniej intensywne, dlatego to dobry czas na odwiedzenie Teneryfy. Wyspa nie jest jeszcze oblegana przez tłumy turystów, dlatego może okazać się niezwykle atrakcyjna dla osób, które nie lubią zbyt dużych zbiorowisk ludzi, walczących o wolne miejsce na plaży. Niektórzy zastanawiają się, czy kąpiel w morzu w kwietniu jest możliwa? Oczywiście, że tak! Woda co prawda nie jest jeszcze najcieplejsza, ale swoją temperaturą przypomina polski Bałtyk latem, dlatego dla mieszkańców naszego kraju powinna być raczej przyjemna.

Teneryfa i kwiecień – na co pozwala pogoda?

Wyspę można podzielić na dwa regiony, w których panują zupełnie inne mikroklimaty, południe ciepłe i naprawdę bardzo słoneczne, a północ wilgotna, pochmurna i z reguły zdecydowanie zimniejsza. Teneryfa jest cudownym miejscem, w którym pogoda rozpieszcza w każdym miesiącu, czy to kwiecień, czy jakikolwiek inny – tam zawsze jest pięknie. Każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie, fani leniwego odpoczynku będą mogli grzać się na słońcu, a zwolennicy aktywnych wczasów bez problemu znajdą dla siebie jakieś ciekawe zajęcie. Pogoda sprzyja długim, pieszym wycieczkom i zwiedzaniu, dlatego warto spróbować tego rodzaju rozrywki.

Na wyspy szczęśliwe bez problemu można pojechać o każdej porze roku, w kwietniu klimat powoli zaczyna być letni, dlatego w podróż warto zabrać ze sobą krem z filtrem i inne odpowiednie akcesoria. Różnica temperatur pomiędzy Polską a Teneryfą potrafi zszokować, dlatego warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności, które mogą zaskoczyć Ciebie i Twój organizm

Pogoda Teneryfa kwiecień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com