Pogoda Teneryfa sierpień

Pogoda na Teneryfie w sierpniu

Pora na najbardziej suchy miesiąc w ciągu roku – sierpień! Teneryfa już jakiś czas temu ogarnęła typowa letnia pogoda, która nie odpuści jeszcze przez długi czas. Najwyższa temperatura powietrza wynosi w tym czasie około 35°C, dlatego warto mieć przy sobie nakrycie głowy i odpowiedni krem z filtrem. Ciężko zwiedzać w takich warunkach, z tego powodu nie musisz mieć wyrzutów sumienia, jeśli postanowisz spędzić całe wakacje na plaży lub przy hotelowym basenie. To idealny czas na błogi, leniwy odpoczynek, któremu możesz oddać się zdecydowanie w stu procentach!

Pogodę w sierpniu można określić jako bardzo słoneczną i parną, ciężko o nawet najmniejszą chmurkę na niebie, nie wspominając o deszczu, który w tym okresie jest prawdziwą anomalią pogodową. Opady deszczu w sierpniu po prostu nie występują, dlatego od razu o nich zapomnij – jeśli masz ochotę się jakoś ochłodzić, koniecznie wskocz do morza, którego temperatura wynosi teraz 23°C, czyli najwięcej w ciągu całego roku!

Wspaniała pogoda, Teneryfa, sierpień

Sierpień to czas wspaniałych zachodów słońca, Teneryfa może pochwalić się idealnymi warunkami atmosferycznymi. Pogoda zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę, który zdecydował się odwiedzić tę wyspę. Wieczory i noce są bardzo ciepłe, dlatego bez problemu można spędzać je poza hotelowym łóżkiem, na zabawie do świtu i wieczornych spacerach, które z pewnością ukoją nawet najbardziej potargane nerwy. Teneryfa jest doskonałym miejscem na odpoczynek i oderwanie się od codziennego, pędzącego świata.

To idealna pogoda na plażowanie, jednak należy uważać na bardzo silne promienie słoneczne, które w mgnieniu oka potrafią spalić ciało, dlatego warto pamiętać o tym, żeby przed wyjściem smarować się porządnym kremem z filtrem, który skutecznie ochroni skórę przed słońcem. W sierpniu na Teneryfie występuje zjawisko zwane Calimą, są to napływy gorącego powietrza, zmieszanego z piaskiem, przychodzące z okolic Afryki, które mogą okazać się dość uciążliwe dla alergików.

Pogoda Teneryfa sierpień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel, otoczony tropikalnym ogrodem zarezerwujesz pod tym linkiem  (dostęp do basenu i restauracja na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite i wille z prywatnym basenem znajdziesz w Adeje pod tym linkiem.
3. Cudowny nocleg w willach z tarasem i widokiem na Ocean Atlantycki i wyspę La Gomera znajdziesz tutaj.
4. Inna przepiękna, prywatna willa z widokiem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).
6. Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji znajdziesz pod tym adresem.Booking.com