Pogoda na Kos we wrześniu

Pogoda na Kos we wrześniu

Dobrze, że wybierasz się na wyspę Kos po sezonie – wrzesień to gwarantowana genialna pogoda i znacznie mniejsza ilość turystów. To oznacza więcej miejsca dla Ciebie i Twoich towarzyszy! Skupmy się na tym, jakie warunki panują na wyspie w tym czasie; jest przede wszystkim ciepło (około 28°C, czyli odrobinę chłodniej, niż we wcześniejszych miesiącach, co oznacza znacznie mniejsze upały). Warunki pogodowe panujące we wrześniu na Kos nie są dużo gorsze od tych sierpniowych, można powiedzieć, że sprzyjają odpoczynkowi z dziećmi, które znacznie gorzej znoszą bardzo wysokie temperatury.

Upały są znacznie mniej odczuwalnie, głównie ze względu na wiatr, który w tym okresie staje się coraz silniejszy. Ciężko stwierdzić, czy jest to plusem, czy minusem. Wrzesień to czas, gdy pogoda na Kos zaczyna się powoli zmieniać i przeistaczać w typowo jesienną (jak na tamten klimat), nie oznacza to jednak niskich temperatur i silnych opadów deszczu. Warto przygotować się nie tylko na wylegiwanie się na plaży, ale również spacery po okolicy. Na wyspie jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, większość z nich ma historyczne powiązanie z Hipokratesem, który urodził się i  żył na Kos.

Wilgotność (według indeksu wilgotności) waha się od 26 do 32, co może stanowić dyskomfort, zwłaszcza dla osób, które na co dzień mają problemy z oddychaniem. Nie jest to jednak duża przeszkoda do udanych wakacji na Kos, oprócz tego pogoda jest całkowicie w porządku. Wrzesień to dobry czas na wyjazd na wyspę.

pogoda kos wrzesieńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Kos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]