Pogoda na Kos w czerwcu

Pogoda na Kos w czerwcu

Czerwiec to początek lata! Warto wybrać się na Kos w tym okresie, ponieważ pogoda jest wtedy naprawdę świetna. Wysokie temperatury (sięgające do nawet 31°C!) pozwalają się zrelaksować i odpocząć po srogiej, polskiej zimie. Pora deszczowa w Grecji już dawno minęła, oznacza to, że deszcz może padać nie więcej, niż trzy dni w ciągu miesiąca (pod warunkiem, że nie dojdzie do żadnych wyjątkowych anomalii pogodowych, których niestety nie da się przewidzieć).

Kos jest miejscem przyjaźnie nastawionym do dzieci, dlatego bez problemu znajdziesz na wyspie wiele różnorodnych atrakcji, które z pewnością sprawią radość Twoim kruszynkom. Czerwiec to idealny czas na wczasy! Pogoda na Kos dopisuje, a tłumy nie są jeszcze zbyt duże (szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień). Zasmakuj pełni lata na tej niewielkiej greckiej wyspie, która w tym okresie gwarantuje Ci stały dostęp do ciepłego morza (24°C).

Wilgotność powietrza utrzymuje się na racjonalnym poziomie, dzięki czemu nie jest nazbyt uciążliwa – nawet astmatycy mogą cieszyć się wakacjami na Kos. Czerwiec i dobra pogoda idą w parze, dlatego jest to jeden z najlepszych miesięcy, podczas których warto udać się na urlop. Jest jeszcze przed okresem uciążliwych upałów (które są szkodliwe głównie dla małych dzieci), dzięki czemu można odpocząć bez obawy o udar lub odparzenia słoneczne. Jednak pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie wodę pitną i filtry przeciwsłoneczne – to niezbędnik każdego podróżnika!

pogoda kos czerwiecBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Kos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]