Pogoda Kos czerwiec

Pogoda na Kos w czerwcu

Czerwiec to początek lata! Warto wybrać się na Kos w tym okresie, ponieważ pogoda jest wtedy naprawdę świetna. Wysokie temperatury (sięgające do nawet 31°C!) pozwalają się zrelaksować i odpocząć po srogiej, polskiej zimie. Pora deszczowa w Grecji już dawno minęła, oznacza to, że deszcz może padać nie więcej, niż trzy dni w ciągu miesiąca (pod warunkiem, że nie dojdzie do żadnych wyjątkowych anomalii pogodowych, których niestety nie da się przewidzieć).

Pogoda na Kos w czerwcu

Kos jest miejscem przyjaźnie nastawionym do dzieci, dlatego bez problemu znajdziesz na wyspie wiele różnorodnych atrakcji, które z pewnością sprawią radość Twoim kruszynkom. Czerwiec to idealny czas na wczasy! Pogoda na Kos dopisuje, a tłumy nie są jeszcze zbyt duże (szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień). Zasmakuj pełni lata na tej niewielkiej greckiej wyspie, która w tym okresie gwarantuje Ci stały dostęp do ciepłego morza (24°C).

Wilgotność powietrza utrzymuje się na racjonalnym poziomie, dzięki czemu nie jest nazbyt uciążliwa – nawet astmatycy mogą cieszyć się wakacjami na Kos. Czerwiec i dobra pogoda idą w parze, dlatego jest to jeden z najlepszych miesięcy, podczas których warto udać się na urlop. Jest jeszcze przed okresem uciążliwych upałów (które są szkodliwe głównie dla małych dzieci), dzięki czemu można odpocząć bez obawy o udar lub odparzenia słoneczne. Jednak pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie wodę pitną i filtry przeciwsłoneczne – to niezbędnik każdego podróżnika!

pogoda kos czerwiec

Booking.com