Pogoda Kos marzec

Pogoda na Kos w marcu

Pogoda na Kos zaczyna się powoli poprawiać, marzec to początek wiosny, dlatego temperatury robią się odrobinę wyższe. To zdecydowanie dobry czas na zwiedzanie wyspy, w dzień jest ciepło (około 16°C) i choć w miesiącu występuje łącznie 10 dni deszczowych, zawsze pozostaje szansa, że nie trafią się akurat Tobie. Warto zorganizować sobie rozrywki wymagające aktywności fizycznej – nie ma szans na spokojny odpoczynek na plaży, jest jeszcze zbyt chłodno.

Pogoda na Kos w marcu

Piesze wędrówki, przejażdżki rowerowe (swoją drogą, jeden z przydomków miejsca to „wyspa rowerów”!) są w tym miesiącu jak znalazł! Marzec na Kos jest w miarę ciepły, wiatry powoli ustępują, a pogoda jest coraz lepsza. Czy wiesz, że czwarty tydzień marca na wyspie jest najcieplejszy! Właśnie wtedy najlepiej zarezerwować sobie czas na odpoczynek!

Gdy trwa marzec, słońce nad Kos świeci przez 6 godzin, a pogoda pozwala na aktywne spędzanie czasu. Wycieczki i spacery to doskonałe rozwiązanie dla osób odwiedzających wyspę w tym okresie. Nie dość, że można zażyć trochę ruchu, to jeszcze zobaczyć Kos z bliska – naprawdę warto, ponieważ jest to jedna z najpiękniejszych greckich wysp.

pogoda Kos marzec

Booking.com