Pogoda na Kos w marcu

Pogoda na Kos w marcu

Pogoda na Kos zaczyna się powoli poprawiać, marzec to początek wiosny, dlatego temperatury robią się odrobinę wyższe. To zdecydowanie dobry czas na zwiedzanie wyspy, w dzień jest ciepło (około 16°C) i choć w miesiącu występuje łącznie 10 dni deszczowych, zawsze pozostaje szansa, że nie trafią się akurat Tobie. Warto zorganizować sobie rozrywki wymagające aktywności fizycznej – nie ma szans na spokojny odpoczynek na plaży, jest jeszcze zbyt chłodno.

Piesze wędrówki, przejażdżki rowerowe (swoją drogą, jeden z przydomków miejsca to „wyspa rowerów”!) są w tym miesiącu jak znalazł! Marzec na Kos jest w miarę ciepły, wiatry powoli ustępują, a pogoda jest coraz lepsza. Czy wiesz, że czwarty tydzień marca na wyspie jest najcieplejszy! Właśnie wtedy najlepiej zarezerwować sobie czas na odpoczynek!

Gdy trwa marzec, słońce nad Kos świeci przez 6 godzin, a pogoda pozwala na aktywne spędzanie czasu. Wycieczki i spacery to doskonałe rozwiązanie dla osób odwiedzających wyspę w tym okresie. Nie dość, że można zażyć trochę ruchu, to jeszcze zobaczyć Kos z bliska – naprawdę warto, ponieważ jest to jedna z najpiękniejszych greckich wysp.

pogoda Kos marzecBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Kos w innych miesiącach

Styczeń Luty Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]