Pogoda na Kos w kwietniu

Pogoda na Kos w kwietniu

Pogoda na Kos jest już coraz lepsza, kwiecień może zagwarantować Ci co najmniej 19°C temperaturę, dzięki czemu spacery po okolicy okażą się wyjątkowo przyjemne. To czas, w którym możesz zająć się zwiedzaniem miast znajdujących się na wyspie, ponieważ większość z nich ma do zaoferowania naprawdę ciekawe atrakcje turystyczne. Nie musisz martwić się, że nagłe ulewy deszczu pokrzyżują Ci plany – pora deszczowa już minęła. Zaledwie 6 dni w ciągu miesiąca to dni deszczowe, co przy 19-stopniowej temperaturze daje dość przyjazną atmosferę.

Warto zwrócić uwagę na wilgotność, która w kwietniu waha się pomiędzy 14, a 21 punktów rosy. Oznacza to względnie komfortowe warunki, choć czasami wilgotność jest zbyt wysoka, co skutkuje problemami z oddychaniem. W takim przypadku lepiej nie oddalać się zbytnio od miast, w których w razie kłopotów szybko można znaleźć pomoc. Choć chciałoby się uciec jak najdalej od cywilizacji, wśród ludzi ma się większą pewność bezpieczeństwa.

Temperatura wody nie różni się zbytnio od temperatury powietrza – wynosi około 18°C, dlatego bez obaw można już zamoczyć nogi, lub jeśli jest się bardziej odpornym nawet wskoczyć do morza. Niektóre z hoteli proponują podgrzewane baseny, dzięki czemu osoby marzące o spokojnym wypoczynku mogą spędzić na Kos przyjemny czas. Kwiecień na wyspie jest spokojny, a pogoda umiarkowanie dobra. Nie można mówić tu o rewelacyjnych warunkach, jednak nie jest aż tak zimno i mokro, jak wcześniej.

pogoda kos kwiecieńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Kos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]