Pogoda Kos styczeń

Pogoda na Kos w styczniu

Myślisz o zimowych wakacjach za granicą i zastanawiasz się, czy styczeń to dobra pora, żeby odwiedzić Kos? Pogoda nie jest wtedy zbyt przyjemna, jednak w porównaniu z polskim Klimatem, na pewno lepsza. Dlatego, jeśli masz dosyć śniegu i marzysz o drobnym odpoczynku – koniecznie udaj się na tę grecką wyspę. Centrum kulturalne Kos znajduje się w mieście noszącym tę samą nazwę, z Drzewem Hipokratesa w centrum.

Pogoda na Kos w styczniu

W ciągu dnia pogoda na Kos wydaje się łagodna – styczeń charakteryzuje się niską temperaturą, która wynosi około 13°C. To niedużo, zwłaszcza jeśli hasło „wakacje” budzi w Twojej głowie wizje rzędu słonecznej plaży i wypoczynku w gorącym basenie. W nocy temperatura spada do 7°C i wieje silny wiatr, dlatego ten czas warto spędzić w hotelu lub w knajpkach. Przy odpowiednim przygotowaniu, nawet codzienny deszcz nie będzie Ci przeszkadzał. Wystarczy zwykła kurtka przeciwdeszczowa, żeby ochronić się przed opadami.

Idealny klimat do zwiedzania? Styczeń na Kos gwarantuje Ci wiele wrażeń i przygód, pogoda nie jest najlepsza, jednak jeśli nie planujesz leżakowania na plaży, nie będzie Ci w niczym przeszkadzać. Dużym plusem jest brak turystów w tym czasie, wszelkie obiekty historyczne i muzea zwiedzisz bez kolejek i tłumów. Silne ulewy z piorunami warto przeczekać w tawernach lub miejskich restauracjach, serwujących lokalne przysmaki.

pogoda kos styczeń

Booking.com