Pogoda Kos lipiec

Pogoda na Kos w lipcu

Lipiec jest doskonałym miesiącem na wakacje na Kos, pogoda jest idealna, zawłaszcza dla osób, które marzą o leniwym wypoczynku na plaży. Ciężko zajmować się czynnościami wymagającymi nadmiernej aktywności przy tak wysokich temperaturach – 32°C potrafią zwalić z nóg (dosłownie!). W takich warunkach warto zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem słońca, pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu i używaniu kremów z filtrem. W samo południe lepiej nie wychodzić z cienia – łatwo o udary i poparzenia słoneczne.

Pogoda na Kos w lipcu

Woda w morzu jest już bardzo ciepła (około 27°C), dlatego bez problemu można oddać się morskim kąpielom i rozrywkom – na przykład sportom wodnym i nurkowaniu. Atrakcji w tak wspaniałą pogodę nie brakuje. Lipiec na Kos to doskonały czas na wycieczki po wyspie, pogoda dopisuje, a natura dzieli się swoimi najcenniejszymi bogactwami. Zobaczenie jej w pełnej krasie to przeżycie warte zapamiętania.

Nie ma innego takiego miesiąca, podczas którego słońce świeci przez aż 12 godzin – czyli całą połowę doby. Lipiec na Kos właśnie tak wygląda, a pogoda rozpieszcza nawet najbardziej wymagających wczasowiczów. Odpoczynek na plaży nigdzie nie jest tak przyjemny, jak na tej greckiej wyspie, woda jest ciepła, a temperatura powietrza bardzo wysoka. Nic tylko rozłożyć się w leżaku z drinkiem w ręce i czerpać garściami z zalet gorącego słońca!

pogoda kos lipiec

Booking.com