Pogoda na Kos w lipcu

Pogoda na Kos w lipcu

Lipiec jest doskonałym miesiącem na wakacje na Kos, pogoda jest idealna, zawłaszcza dla osób, które marzą o leniwym wypoczynku na plaży. Ciężko zajmować się czynnościami wymagającymi nadmiernej aktywności przy tak wysokich temperaturach – 32°C potrafią zwalić z nóg (dosłownie!). W takich warunkach warto zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem słońca, pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu i używaniu kremów z filtrem. W samo południe lepiej nie wychodzić z cienia – łatwo o udary i poparzenia słoneczne.

Woda w morzu jest już bardzo ciepła (około 27°C), dlatego bez problemu można oddać się morskim kąpielom i rozrywkom – na przykład sportom wodnym i nurkowaniu. Atrakcji w tak wspaniałą pogodę nie brakuje. Lipiec na Kos to doskonały czas na wycieczki po wyspie, pogoda dopisuje, a natura dzieli się swoimi najcenniejszymi bogactwami. Zobaczenie jej w pełnej krasie to przeżycie warte zapamiętania.

Nie ma innego takiego miesiąca, podczas którego słońce świeci przez aż 12 godzin – czyli całą połowę doby. Lipiec na Kos właśnie tak wygląda, a pogoda rozpieszcza nawet najbardziej wymagających wczasowiczów. Odpoczynek na plaży nigdzie nie jest tak przyjemny, jak na tej greckiej wyspie, woda jest ciepła, a temperatura powietrza bardzo wysoka. Nic tylko rozłożyć się w leżaku z drinkiem w ręce i czerpać garściami z zalet gorącego słońca!

pogoda kos lipiecBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Kos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]