Pogoda na Kos w grudniu

Pogoda na Kos w grudniu

Zima w grecji zaczyna się w tym samym momencie co grudzień i trwa zaledwie trzy miesiące. Pogoda na Kos w tym czasie w niczym nie przypomina jednak typowej zimowej atmosfery, jaką mamy w Polsce – zero śniegu, zero minusowych temperatur. Można spodziewać się co najmniej 8°C, choć na co dzień temperatura dochodzi do nawet 15°C. Ciężko to sobie wyobrazić, prawda? Zbliżają się święta bożego narodzenia, a tam nie trzeba zakładać ani rękawiczek, ani ciepłych czapek (chociaż greczynki chodzą w kozakach od razu, jak temperatura spadnie poniżej 25 stopni).

Mówi się, że grudzień nie jest najlepszym momentem na wakacje na Kos, pogoda podobno nie dopisuje, jednak dla polaków zmęczonych chłodem jest tam jak w raju. Woda w morzu utrzymuje się w temperaturze 19°C, co zdecydowanie nie sprzyja kąpielom, jeśli zależy Ci na tym, żeby była gorąca. Na pewno będziesz musiał zrezygnować z opalania, bywa dość pochmurnie i czasem pada deszcz. To doskonały czas na zwiedzanie i aktywne spędzanie czasu – jogging, rower, długie spacery… To wszystko możesz robić na wyspie Kos zimą!

Nie możesz zapomnieć o skosztowaniu lokalnych potraw, zwłaszcza że grudzień to czas świąt, a pogoda na Kos wręcz zachęca do pozostania w zamkniętych pomieszczeniach. To idealna okazja, żeby spędzić swój wolny czas w restauracjach na przepysznych ucztach. Naprawdę warto!

pogoda kos grudzieńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Kos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]