Pogoda Kos grudzień

Pogoda na Kos w grudniu

Zima w Grecji zaczyna się w tym samym momencie co grudzień i trwa zaledwie trzy miesiące. Pogoda na Kos w tym czasie w niczym nie przypomina jednak typowej zimowej atmosfery, jaką mamy w Polsce – zero śniegu, zero minusowych temperatur. Można spodziewać się co najmniej 8°C, choć na co dzień temperatura dochodzi do nawet 15°C. Ciężko to sobie wyobrazić, prawda? Zbliżają się święta bożego narodzenia, a tam nie trzeba zakładać ani rękawiczek, ani ciepłych czapek (chociaż greczynki chodzą w kozakach od razu, jak temperatura spadnie poniżej 25 stopni).

Pogoda na Kos w grudniu

Mówi się, że grudzień nie jest najlepszym momentem na wakacje na Kos, pogoda podobno nie dopisuje, jednak dla Polaków zmęczonych chłodem jest tam jak w raju. Woda w morzu utrzymuje się w temperaturze 19°C, co zdecydowanie nie sprzyja kąpielom, jeśli zależy Ci na tym, żeby była gorąca. Na pewno będziesz musiał zrezygnować z opalania, bywa dość pochmurnie i czasem pada deszcz. To doskonały czas na zwiedzanie i aktywne spędzanie czasu – jogging, rower, długie spacery… To wszystko możesz robić na wyspie Kos zimą!

Nie możesz zapomnieć o skosztowaniu lokalnych potraw, zwłaszcza że grudzień to czas świąt, a pogoda na Kos wręcz zachęca do pozostania w zamkniętych pomieszczeniach. To idealna okazja, żeby spędzić swój wolny czas w restauracjach na przepysznych ucztach. Naprawdę warto!

pogoda kos grudzień

Booking.com