Pogoda na Kos w listopadzie

Pogoda na Kos w listopadzie

Listopad to czas, kiedy na Kos robi się już naprawdę zimno, a pogoda jest coraz bardziej paskudna. Nie daj się zmylić – zimno w Grecji wygląda inaczej niż zimno w polsce. 18°C to nieporównywalnie wysoka temperatura, gdy weźmiemy pod uwagę nasze polskie 7°C… Ci, którzy pragną uciec od chłodu, na pewno ucieszą się z warunków, jakie panują w tym czasie na wyspie Kos. To idealny czas na zwiedzanie okolicznych muzeów i zabytków, pogoda wprost sprzyja długim spacerom.

Może zdarzyć się tak, że złapie Cię deszcz z piorunami, jednak nawet w takim przypadku znajdzie się wiele zajęć, którymi możesz zająć się na wyspie Kos. Warto wtedy wybrać się do jednej z otwartych  tawern lub restauracji, w których możesz skosztować greckich przysmaków. Listopad nie gwarantuje, że pogoda na Kos będzie na tyle dobra, żeby odpoczywać na plaży – szczerze mówiąc, jest to niemal niemożliwe. Woda w morzu jest jeszcze ciepła (22°C) jednak silny wiatr uniemożliwia bezpieczne kąpiele.

Około 8 dni to dni deszczowe – to wcale nie tak dużo, jak mogłoby się zdawać. Jak widać, pogoda na Kos w listopadzie jest typowo jesienna… Na greckie warunki! Niczym nie przypomina to złotej (mokrej i chłodnej) polskiej jesieni, dlatego, jeśli marzy Ci się ucieczka od nieprzyjemnej pogody, koniecznie udaj się na tę grecką wyspę w jednym z przedzimowych miesięcy.

pogoda kos listopadBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Kos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]