Pogoda na Kos w październiku

Pogoda na Kos w październiku

Październik na Kos to początek prawdziwej jesieni, pogoda gwałtownie się zmienia i może być nieprzyjemna. Ulewne deszcze, burze z piorunami i mgła to zjawiska, na które możesz natknąć się w Grecji w tym czasie. Brzmi nieprzyjemnie i znacznie zniechęca do podróży w tamte rejony, nie jest jednak to aż tak okropne, jak mogłoby się zdawać. Weźmy pod uwagę temperaturę – 23°C, w porównaniu z polską jesienią to naprawdę bardzo dużo! Jeśli chcesz uciec przed zimnem, koniecznie udaj się na Kos w październiku.

Pierwszy tydzień października jest najłagodniejszy i zdecydowanie najcieplejszy. Później im bliżej końca miesiąca – tym gorsza pogoda. Październik na Kos jest w miarę dobrym czasem na wczasy, zwłaszcza jeśli jesteś nastawiony na aktywne spędzanie czasu. Dzięki odpowiednio niskiej temperaturze (bez obaw – jest ciepło!) zwiedzanie staje się niezwykle przyjemne, w końcu ciężko przejść nawet kilka kroków, gdy na zewnątrz panuje upał.

Październik to czas, w którym  na Kos pogoda może wahać się pomiędzy dobrą a złą. Około 8 dni to tak zwane „dni deszczowe”, oznacza to, że podczas swojego urlopu możesz zmoknąć, jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że miną cię ulewne deszcze (zwłaszcza, jeśli udasz się na wakacje na początku października). Weź ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy i kilka cieplejszych ubrań – wieczorami temperatura może spać nawe do 14°C!

pogoda kos październikBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Kos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]