Pogoda Korfu wrzesień

Pogoda na Korfu we wrześniu

Wrzesień to czas, w którym Korfu odwiedza się najlepiej. Pogoda jest wręcz doskonała, zarówno na zwyczajny odpoczynek na plaży, jak i aktywne zwiedzanie wszystkich ważnych miejsc, znajdujących się na wyspie. Temperatura powietrza dochodzi nawet do 29°C, co ucieszy wszystkich wczasowiczów; nie jest ani za zimno, ani za ciepło – po prostu idealnie! Piękne słońce nie chowa się za horyzontem przez aż 9 godzin, to wystarczająco długo, żeby zdążyć się nim nacieszyć w ciągu dnia.

Koniecznie spróbuj sportów wodnych – morze jest jeszcze ciepłe (24°C), a tego rodzaju rozrywka na długo zapada w pamięć. Uważa się, że wrzesień to najlepszy czas na Korfu, z powodu fenomenalnej pogody i wspaniałej atmosfery. Turystów jest już znacznie mniej, a klimat panujący na wyspie wciąż sprzyja udanym wakacjom. To doskonały moment na zwiedzanie Korfu, a miejsc do odwiedzenia jest naprawdę sporo!

Można powiedzieć, że wrzesień na Korfu jest dość kapryśny, pogoda jest tego doskonałym przykładem. Nigdy nie wiadomo na co się trafi, może cały miesiąc świecić słońce, lub pół miesiąca padać deszcz – wszystko zależy od szczęścia. Dlatego nie można nastawiać się, że pogoda we wrześniu wygląda tak, albo tak, nie istnieje jedna żelazna reguła, dzięki której jest się w stanie przewidzieć, jak ten miesiąc będzie wyglądał na wyspie.

Pogoda Korfu wrzesień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com