Pogoda na Korfu we wrześniu

Pogoda na Korfu we wrześniu

Wrzesień to czas, w którym Korfu odwiedza się najlepiej. Pogoda jest wręcz doskonała, zarówno na zwyczajny odpoczynek na plaży, jak i aktywne zwiedzanie wszystkich ważnych miejsc, znajdujących się na wyspie. Temperatura powietrza dochodzi nawet do 29°C, co ucieszy wszystkich wczasowiczów; nie jest ani za zimno, ani za ciepło – po prostu idealnie! Piękne słońce nie chowa się za horyzontem przez aż 9 godzin, to wystarczająco długo, żeby zdążyć się nim nacieszyć w ciągu dnia.

Koniecznie spróbuj sportów wodnych – morze jest jeszcze ciepłe (24°C), a tego rodzaju rozrywka na długo zapada w pamięć. Uważa się, że wrzesień to najlepszy czas na Korfu, z powodu fenomenalnej pogody i wspaniałej atmosfery. Turystów jest już znacznie mniej, a klimat panujący na wyspie wciąż sprzyja udanym wakacjom. To doskonały moment na zwiedzanie Korfu, a miejsc do odwiedzenia jest naprawdę sporo!

Można powiedzieć, że wrzesień na Korfu jest dość kapryśny, pogoda jest tego doskonałym przykładem. Nigdy nie wiadomo na co się trafi, może cały miesiąc świecić słońce, lub pół miesiąca padać deszcz – wszystko zależy od szczęścia. Dlatego nie można nastawiać się, że pogoda we wrześniu wygląda tak, albo tak, nie istnieje jedna żelazna reguła, dzięki której jest się w stanie przewidzieć, jak ten miesiąc będzie wyglądał na wyspie.

Pogoda Korfu wrzesieńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Korfu w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.