Pogoda Korfu sierpień

Pogoda na Korfu w sierpniu

Przygotuj się na upalne, długie dni (trwające nawet 11 godzin!), podczas których ciężko będzie Ci zdecydować się na zwiedzanie. Wysoka temperatura skutecznie zniechęca nawet najbardziej aktywnych turystów do robienia czegoś więcej niż leżenie na gorącej plaży, tuż obok niemniej chłodnego brzegu morza. To czas, w którym zdecydowanie nie warto krzyczeć na kelnerów, którzy przez upał mają prawo do popełniania błędów; to też ludzie, których trzeba zrozumieć!

Sierpień to czas, gdy pogoda na Korfu nie odpuszcza – nie ma mowy o nagłych ochłodzeniach, czy załamaniach pogody, musisz przygotować się na totalny upał. 32°C w tym czasie to norma, do której trzeba się przyzwyczaić. Brzmi cudownie? W takim razie koniecznie wybierz się na wyspę w sierpniu, właśnie wtedy panują tam doskonałe warunki do plażowania! Ze swoich wakacji wrócisz z opalenizną, której będą zazdrościć Ci wszyscy współpracownicy, jednak, co ważniejsze uczucie rozluźnienia po urlopie na Korfu pozostanie z Tobą na długie miesiące.

Temperatura wody w sierpniu wynosi aż 25°C, dlatego nie możesz odpuścić sobie takich atrakcji, jak pływanie, czy nurkowanie – możesz spróbować też innych sportów wodnych, na przykład windsurfingu. Pogoda na Korfu dopisuje cały rok, ale sierpień można zaliczyć do najkorzystniejszych miesięcy, podczas których każdy ma okazje przeżyć udane wakacje. A co z opadami deszczu? W tym okresie po prostu nie występują!

Pogoda Korfu sierpień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com