Pogoda na Korfu w sierpniu

Pogoda na Korfu w sierpniu

Przygotuj się na upalne, długie dni (trwające nawet 11 godzin!), podczas których ciężko będzie Ci zdecydować się na zwiedzanie. Wysoka temperatura skutecznie zniechęca nawet najbardziej aktywnych turystów do robienia czegoś więcej niż leżenie na gorącej plaży, tuż obok niemniej chłodnego brzegu morza. To czas, w którym zdecydowanie nie warto krzyczeć na kelnerów, którzy przez upał mają prawo do popełniania błędów; to też ludzie, których trzeba zrozumieć!

Sierpień to czas, gdy pogoda na Korfu nie odpuszcza – nie ma mowy o nagłych ochłodzeniach, czy załamaniach pogody, musisz przygotować się na totalny upał. 32°C w tym czasie to norma, do której trzeba się przyzwyczaić. Brzmi cudownie? W takim razie koniecznie wybierz się na wyspę w sierpniu, właśnie wtedy panują tam doskonałe warunki do plażowania! Ze swoich wakacji wrócisz z opalenizną, której będą zazdrościć Ci wszyscy współpracownicy, jednak, co ważniejsze uczucie rozluźnienia po urlopie na Korfu pozostanie z Tobą na długie miesiące.

Temperatura wody w sierpniu wynosi aż 25°C, dlatego nie możesz odpuścić sobie takich atrakcji, jak pływanie, czy nurkowanie – możesz spróbować też innych sportów wodnych, na przykład windsurfingu. Pogoda na Korfu dopisuje cały rok, ale sierpień można zaliczyć do najkorzystniejszych miesięcy, podczas których każdy ma okazje przeżyć udane wakacje. A co z opadami deszczu? W tym okresie po prostu nie występują!

Pogoda Korfu sierpieńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Korfu w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]