Pogoda na Korfu w lutym

Pogoda na Korfu w lutym

Każdy ma czasem ochotę uciec od panującego w Polsce zimowego klimatu, który przypomina raczej znacznie przedłużoną jesień. Niektórzy kierują się w stronę gorących hiszpańskich wysp, inni wolą nieco bliższe rozwiązania – na przykład Korfu. Pogoda na wyspie w lutym nie powala egzotycznością, jest jednak dużo przyjemniejsza od tej, która panuje w tym momencie w Polsce. Fakt, że miejsce nie znajduje się daleko od naszego kraju (różnica czasowa to zaledwie +1 godzina wprzód na wyspie), dlatego podróż można odbyć bardzo szybko i bezproblemowo.

Choć na Korfu w lutym Pogoda jest mało przyjazna, wciąż pozostaje korzystna dla tych, co pragną odpocząć od Polskiego klimatu i swoich obowiązków. 14°C w dzień i 5°C to norma, która utrzymuje się na cały miesiąc i z reguły nie ulega niespodziewanym zmianom. 4 godziny słoneczne wydają się być niewystarczająco zadowalające dla turystów, którzy marzą o wypoczynku na plaży – tym proponujemy przyjazd w innych miesiącach, Korfu zimą spodoba się raczej osobom szukającym innych turystycznych wrażeń. To idealny czas na zwiedzanie wyspy, która w tym czasie nie jest przepełniona ludźmi, co umożliwia spokojne podróże.

Luty to czas, w którym na Korfu Pogoda często się załamuje – mogą wystąpić obfite opady deszczu oraz burze z piorunami, które skutecznie uniemożliwiają nawet zwiedzanie. Oprócz tego na wyspie od czasu do czasu pojawia się mgła i mogą zdarzyć się opady gradu. Trzeci tydzień lutego na Korfu jest zdecydowanie najcieplejszy, właśnie dlatego do podróży warto wybrać właśnie ten okres.

Pogoda Korfu lutyBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Korfu w innych miesiącach

Styczeń  Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]