Pogoda Korfu kwiecień

Pogoda na Korfu w kwietniu

Jak to mówią – kwiecień plecień, na Korfu sprawdza się to doskonale, ponieważ pogoda jest naprawdę kapryśna. Początek wiosny potrafi zaskoczyć sporym wahaniem temperatur i sporadycznie występującymi deszczami, co poniektórym może skutecznie zniszczyć wymarzone wczasy. To nie pora dla typowych turystów, którzy zamiast zwiedzania wolą wylegiwanie się na plaży; tym zaleca się wybranie innego miejsca lub terminu, kwiecień to czas dla prawdziwych poszukiwaczy przygód!

Wybierając się na Korfu wiosną, nie zapomnij spakować odpowiedniego ubrania. Kwiecień potrafi zaskoczyć i nigdy nie wiadomo, które z nich będą Ci w danym momencie potrzebne; dlatego weź ze sobą nie tylko przewiewne sukienki, ale też ciepłe kurtki przeciwdeszczowe. Temperatura niekiedy dochodzi nawet do 20°C, dlatego czasami zdarza się okazja do typowego plażowania. Mimo to warto nastawić się na raczej bardziej aktywny odpoczynek – częściej zdarzają się odrobinę niższe temperatury, sprzyjające zwiedzaniu.

Mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu, dlatego warto mieć ze sobą kurtkę. Bez tego kwiecień i Korfu są parą raczej niezgraną, ponieważ pogoda lubi płatać figle w tym okresie. Zachmurzenie może być silne, co nie przeszkadza w miłym spędzeniu czasu. Klimat i panująca na wyspie w tym czasie atmosfera na pewno spodoba się osobom, które nie przepadają za tłumami turystów i wolą poznać Grecję od tej prawdziwej, nieskomercjalizowanej strony.

Pogoda Korfu kwiecień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com