Pogoda na Korfu w styczniu

Pogoda na Korfu w styczniu

Zima na Korfu potrafi zaskoczyć! Styczeń to czas, w którym Pogoda jest bardzo zdradliwa! Myśląc o greckiej zimie, każdy w głowie ma obraz ciepłej plaży i błogiego odpoczynku – niestety rzeczywistość potrafi być okrutna! Z powodu wiatru przychodzącego od strony morza, ciężko o odpoczynek, ponieważ temperatura wydaje się o wiele niższa od tego, co pokazują termometry. Właśnie dlatego przy 15°C, odczuwalne może być 5°C! Dodatkowym minusem jest fakt, że ogrzewanie w Grecji jest na tyle drogie, że jest włączane jedynie na 6 godzin – 3 rano i trzy wieczorem, a to znaczy, że nawet wewnątrz mieszkań jest bardzo zimno.

W takim razie, czy wakacje Korfu w styczniu mają jakikolwiek sens? Oczywiście, że tak, wystarczy się na nie odpowiednio przygotować! Ta wyspa to miejsce, w którym z powodu wilgotności zieleń nie znika nawet na moment i właśnie dzięki temu jest aż tak piękna. Styczeń to idealny moment na zwiedzanie Korfu właśnie z powodu pogody, która skutecznie zniechęca do spędzania czasu w leniwy sposób, uniemożliwiając błogi odpoczynek na plaży.

Korfu do zaoferowania ma wiele ciekawych zabytków, których zwiedzanie staje się niezwykle przyjemne właśnie  z powodu specyficznej pogody – upały o tej porze roku nie występują, dlatego długie spacery okazują się o wiele przyjemniejsze. Pomimo możliwych opadów deszczu, będziesz w stanie zorganizować sobie naprawdę ciekawy czas, który spędzisz na wyspie w styczniu.

Pogoda Korfu styczeńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Korfu w innych miesiącach

Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]