Pogoda Korfu styczeń

Pogoda na Korfu w styczniu

Zima na Korfu potrafi zaskoczyć! Styczeń to czas, w którym Pogoda jest bardzo zdradliwa! Myśląc o greckiej zimie, każdy w głowie ma obraz ciepłej plaży i błogiego odpoczynku – niestety rzeczywistość potrafi być okrutna! Z powodu wiatru przychodzącego od strony morza, ciężko o odpoczynek, ponieważ temperatura wydaje się o wiele niższa od tego, co pokazują termometry. Właśnie dlatego przy 15°C, odczuwalne może być 5°C! Dodatkowym minusem jest fakt, że ogrzewanie w Grecji jest na tyle drogie, że jest włączane jedynie na 6 godzin – 3 rano i trzy wieczorem, a to znaczy, że nawet wewnątrz mieszkań jest bardzo zimno.

W takim razie, czy wakacje Korfu w styczniu mają jakikolwiek sens? Oczywiście, że tak, wystarczy się na nie odpowiednio przygotować! Ta wyspa to miejsce, w którym z powodu wilgotności zieleń nie znika nawet na moment i właśnie dzięki temu jest aż tak piękna. Styczeń to idealny moment na zwiedzanie Korfu właśnie z powodu pogody, która skutecznie zniechęca do spędzania czasu w leniwy sposób, uniemożliwiając błogi odpoczynek na plaży.

Korfu do zaoferowania ma wiele ciekawych zabytków, których zwiedzanie staje się niezwykle przyjemne właśnie  z powodu specyficznej pogody – upały o tej porze roku nie występują, dlatego długie spacery okazują się o wiele przyjemniejsze. Pomimo możliwych opadów deszczu, będziesz w stanie zorganizować sobie naprawdę ciekawy czas, który spędzisz na wyspie w styczniu.

Pogoda Korfu styczeń

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com