Pogoda Korfu listopad

Pogoda na Korfu w listopadzie

Przyszedł listopad? Tak, a na Korfu rozpoczęła się prawdziwa jesień! Pogoda lekko się pogarsza, dlatego trzeba zaopatrzyć się w odrobinę więcej cierpliwości i z lekka cieplejsze ubrania. Temperatura dochodzi zaledwie do 18°C, dlatego pora zrezygnować z krótkiego rękawku i przewiewnych sukienek i zastąpić je nieco grubszym odzieniem. Sweterki, bluzy, kurtki przeciwdeszczowe – to wszystko będzie Ci potrzebne na Korfu jesienią. Czy gorsza pogoda jest powodem do rezygnacji z urlopu na wyspie? Absolutnie nie! Grecka jesień bardzo różni się od tej polskiej, dlatego spodoba się każdemu wczasowiczowi, to w końcu dobry sposób na ucieczkę od mrozów i szarości, ponieważ przyroda na Korfu zawsze jest oszałamiająco piękna.

Słońce pojawia się na niebie na jedyne 6 godzin, przez co leniuchowanie na plaży staje się wręcz niemożliwe; est chłodno i przez większość dnia ciemno, dlatego warto spróbować innych form odpoczynku. Jak to mówią – ruch to zdrowie, a listopad na Korfu jest doskonałym czasem na odrobinę ruchu, pogoda jak najbardziej sprzyja takiej aktywności. Wyobraź sobie, jak przyjemne może okazać się bieganie w pięknych okolicznościach naturalnych wyspy.

Woda w morzu nagrzana jest do 19°C, to względnie dużo, zwłaszcza jeśli chcesz spróbować swoich sił w morsowaniu – od czegoś w końcu trzeba zacząć, prawda? Warto poznawać nowe doświadczenia, zwłaszcza gdy warunki pogodowe temu sprzyjają, zadbaj o swoją rozrywkę i zacznij eksperymentować! Kto wie, może odnajdziesz swoją nową pasję?

Pogoda Korfu listopad

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com