Pogoda Korfu czerwiec

Pogoda na Korfu w czerwcu

Czerwiec na Korfu? Spodziewaj się +28°C, pogoda jest już typowo wakacyjna i bardzo przypomina nasze polskie lato. To dobry czas, by wybrać się na wakacje z rodziną, temperatura powietrza sprzyja zarówno wylegiwaniu się na plaży, jak i podróżom po okolicznych lasach i miasteczkach. To idealne warunki dla turystów z dziećmi, które na pewno będą cieszyły się z panującego tam wtedy klimatu. Na zwiedzających wyspę czeka aż 12 godzin intensywnego słońca – czasu na odpoczynek jest dużo, dlatego nie trzeba się z niczym spieszyć!

Wakacyjna aura ucieszy tych wczasowiczów, którym zależy na spokojnym odpoczynku – tłumy turystów nie są duże, a sezon jeszcze się nie rozpoczął, dlatego prawie cała plaża będzie wyłącznie do Twojej dyspozycji! Brak kolejek i zapełnionego wczasowiczami brzegu morza na pewno sprzyja wesołemu nastrojowi, w końcu chyba nikt nie lubi przepychać się przez tłumy ludzi i czekać godzinami, żeby zakupić koktajl w barze, prawda?

Nie rezygnuj z leżakowania na plaży, pogoda jest naprawdę cudowna, a odpoczynek na Korfu na pewno będzie udany. Czerwiec to czas, w którym warto zdecydować się na wyspę, między innymi ze względu na niższe ceny pobytu, związane z tym, że sezon się jeszcze nie zaczął. Warto zaczerpnąć nowych doświadczeń i spróbować swoich sił w sportach wodnych, temperatura wody wynosi wtedy aż 22°C, dlatego szkoda byłoby przepuścić taką okazję!

Pogoda Korfu czerwiec

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com