Pogoda Korfu grudzień

Pogoda na Korfu w grudniu

Zaczął się grudzień, więc pogoda na Korfu się zmienia, pora na chłodniejsze dni i silne opady deszczu – to miesiąc, w którym jest go zdecydowanie najwięcej. Temperatura wynosi zaledwie 15°C w dzień i 7°C w nocy, dlatego, jeśli wybierasz się na wyspę w tym czasie, koniecznie zabierz ze sobą cieplejsze ubrania, na pewno Ci się przydadzą! Nastaw się na aktywne zwiedzanie zabytków, ponieważ leżakowanie na plaży będzie niemożliwe (albo przynajmniej bardzo nieprzyjemne!).

W grudniu wszystko trzeba robić szybko, zwłaszcza jeśli do wykonania danych czynności potrzebne jest słońce – te pojawia się na zaledwie 4 godziny, po czym znika. To naprawdę mało czasu, dlatego plan dnia musisz mieć przygotowany wcześniej, tak, aby nie marnować żadnej chwili. Wyspę o wiele lepiej odwiedzać w okresie wakacyjnym, jeśli jednak zależy Ci na poznaniu Korfu od tej mniej przyjemnej strony i szukasz oryginalnych wrażeń, z pewnością ucieszysz się z takiej wycieczki. W tym czasie bardzo dobrze zwiedza się muzea i różnego rodzaju zabytki, dlatego fani historii na pewno wrócą z podróży zachwyceni.

Choć pogoda rozpieszcza Korfu, grudzień to czas raczej ponury, w którym ciężko o przyjemne warunki atmosferyczne. Nic dziwnego, w końcu wszędzie musi być czasem nieprzyjemnie, ciężko, żeby cały rok świeciło słońce i nigdy nie dochodziło do ulew z piorunami. Mimo to pogoda na Korfu w ciągu całego roku jest bardzo przyjazna i warto się tam wybrać w prawie każdym miesiącu.

Pogoda Korfu grudzień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com