Pogoda Korfu maj

Pogoda na Korfu w maju

Maj to dobry czas na wycieczkę na Korfu, pogoda dopisuje, a temperatura staje się coraz wyższa – możesz liczyć nawet na 24°C i pełne słońce, w którym będziesz mieć okazję się opalić. To czas, kiedy wyspa będzie podobać się nie tylko typowym podróżnikom, ale też zwykłym wczasowiczom, pragnącym wypoczynku na ciepłej plaży. Słońce nie odpuszcza przez całe 8 godzin, dlatego nie trudno o wakacyjną opaleniznę, na której w końcu Ci zależy, w końcu co to za wyjazd na Grecję, bez odrobiny opalania!

Kąpiele i uprawianie sportów morskich na Korfu w maju jest możliwe! Pogoda staje się naprawdę ładna, dlatego nie trudno o udany wypoczynek. Średnia temperatura wody w morzu Jońskim o tej porze roku to 19°C, które skutecznie umożliwia wypoczynek na plaży. Jeśli zależy Ci na odpoczynku na brzegu morza i oderwaniu się od codzienności, koniecznie odwiedź Korfu w maju.

Ale hola, hola – maj to nie czas na wylegiwanie, pogoda na Korfu jest ładna, ale nie typowo wakacyjna, dzięki czemu bez problemu możesz oddać się zwiedzaniu. Przy letnich 32°C taki pomysł nawet nie przyjdzie Ci do głowy, dlatego korzystaj z tej możliwości, póki jeszcze masz okazję! Zwiedzenie tamtejszych atrakcji na pewno jest warte uwagi, wiele miejsc z pewnością zapadnie Ci w pamięci, zachwycając Cię swoim niepowtarzalnym urokiem. Do tego te cudowne warunki klimatyczne, idealna temperatura, brak deszczu… Po prostu doskonały czas na zwiedzanie!

Pogoda Korfu maj

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com