Pogoda Korfu październik

Pogoda na Korfu w październiku

Nadszedł październik, pora oficjalnie rozpocząć jesień, co to znaczy dla Korfu? Pogoda powoli zaczyna się zmieniać, co nie oznacza nieprzyjemnego klimatu – wręcz przeciwnie, wciąż jest bardzo ładnie! To wyspa, która zawsze jest przyjazna urlopowiczom, bez względu na to, kiedy tam przyjedziesz, będziesz się dobrze bawić. 23°C w dzień to norma, w nocy możesz spodziewać się 13°C. To idealny moment na aktywny odpoczynek – zwiedzanie może okazać się niezwykle przyjemne, dlatego warto poświęcić na to trochę czasu.

Przez 7 godzin słońce świeci intensywnie, reszta czasu to niestety półmrok lub ciemności, nie jest to jednak przeszkodą do dobrej zabawy. Kawiarenki i restauracje są otwarte długo, dlatego każdy znajdzie dla siebie jakieś zajęcie – warto na przykład skosztować miejscowych dań. Odpoczynek na plaży nie jest najlepszym pomysłem na spędzanie czasu w tym miesiącu, październik na Korfu jest stosunkowo chłodny, a pogoda w niewielkim stopniu różni się od typowo letniej.

Choć woda w morzu nagrzana jest do 22°C, rzadko zdarza się okazja do spędzenia całego dnia na plaży. Ma to też swoje dobre strony – w takich warunkach o wiele łatwiej przeznaczyć czas na zwiedzanie i podróże, w końcu upał nie zachęca już do pozostania w hotelu, a tym bardziej do leniuchowania. Październik to nie pora na błogi, bezczynny odpoczynek, pogoda sprzyja, ale zwiedzaniu Korfu, dlatego spakuj wygodne buty i wybierz się w długą wycieczką po okolicy. Możesz również wynająć samochód lub quada, żeby zwiedzić dalsze zakątki wyspy, nie kosztuje to wiele, a daje naprawdę dużo przyjemności.

Pogoda Korfu październik

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com