Pogoda Korfu marzec

Pogoda na Korfu w marcu

Skąd wiadomo, że na Korfu zaczęła się wiosna? Marzec i jego początek to nie jedyny znak, pogoda ma tu największe znaczenie, bo to właśnie po niej można zauważyć, że nastąpiła zmiana pory roku. Pierwszym widocznym sygnałem są opady, a raczej… Ich brak! Tak – wiosną kończy się pora deszczowa, a słońce powoli wychodzi zza chmur, to czas, gdy Korfu powoli zamienia się w istny raj na ziemi. Nie mamy na myśli oczywiście gwałtownych zmian temperatur i natychmiastowego ocieplenia! Potrzeba czasu, żeby uzyskać prawdziwy letni klimat.

Wybrałeś marzec, a Korfu jest celem Twojej podróży? Pogoda na pewno Cię nie zawiedzie! Zwłaszcza jeśli nie lubisz zbyt wielkich upałów, a polska wiosna nie za bardzo Ci się podoba. Wiosna w Grecji jest łagodna i cieplejsza od tej, która panuje w tym czasie w naszym kraju. Choć w marcu pogoda może być jeszcze nieco kapryśna, to czas, w którym warto udać się na urlop na Korfu.

To idealny czas na zwiedzanie, temperatura powietrza jest już przyjemna, jednak niezbyt wysoka, co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Jeśli zależy Ci na poznaniu pięknych okolic Korfu, marzec to dobry wybór, ponieważ pogoda w tym czasie dopisuje wycieczkom! 16°C to minimum, które zadowala niejednego aktywnego turystę, brak upałów w tym przypadku wychodzi jak najbardziej na korzyść.

Pogoda Korfu marzec

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

1. Świetnie oceniany hotel z widokami na Morze Jońskie znajdziesz tutaj (dostęp do basenu i restauracje, m.in. z daniami śródziemnomorskimi na miejscu).
2. Hotel tylko dla dorosłych, który oferuje apartamenty typu suite znajdziesz pod tym linkiem (niektóre maja prywatny basen!).
Piękne wille i mieszkania na Korfu:
3. Cudowny nocleg w prywatnej willi z tarasem i basenem znajdziesz tutaj
4. Inna przepiękna, prywatna willa z basenem znajduje się tutaj (świetnie wyposażona, a widok z tarasu to bajka!).
5. Niezwykle romantyczne mieszkanie z widokiem na ocean, z basenem zobaczysz pod tym linkiem (jest cudowne!).


Booking.com