Pogoda na Korfu w marcu

Pogoda na Korfu w marcu

Skąd wiadomo, że na Korfu zaczęła się wiosna? Marzec i jego początek to nie jedyny znak, pogoda ma tu największe znaczenie, bo to właśnie po niej można zauważyć, że nastąpiła zmiana pory roku. Pierwszym widocznym sygnałem są opady, a raczej… Ich brak! Tak – wiosną kończy się pora deszczowa, a słońce powoli wychodzi zza chmur, to czas, gdy Korfu powoli zamienia się w istny raj na ziemi. Nie mamy na myśli oczywiście gwałtownych zmian temperatur i natychmiastowego ocieplenia! Potrzeba czasu, żeby uzyskać prawdziwy letni klimat.

Wybrałeś marzec, a Korfu jest celem Twojej podróży? Pogoda na pewno Cię nie zawiedzie! Zwłaszcza jeśli nie lubisz zbyt wielkich upałów, a polska wiosna nie za bardzo Ci się podoba. Wiosna w Grecji jest łagodna i cieplejsza od tej, która panuje w tym czasie w naszym kraju. Choć w marcu pogoda może być jeszcze nieco kapryśna, to czas, w którym warto udać się na urlop na Korfu.

To idealny czas na zwiedzanie, temperatura powietrza jest już przyjemna, jednak niezbyt wysoka, co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Jeśli zależy Ci na poznaniu pięknych okolic Korfu, marzec to dobry wybór, ponieważ pogoda w tym czasie dopisuje wycieczkom! 16°C to minimum, które zadowala niejednego aktywnego turystę, brak upałów w tym przypadku wychodzi jak najbardziej na korzyść.

Pogoda Korfu marzecBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Korfu w innych miesiącach

Styczeń Luty  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]