8 rzeczy, które warto zrobić w Gdańsku

Gdańsk to zdecydowanie jedno z piękniejszych miast Polski. Nie tylko na zdjęciach, ale i w rzeczywistości. Nie sposób powiedzieć czegoś innego, bo Gdańsk po prostu jest cudowny. Oczywiście, dzięki temu jest niezwykle popularny, dlatego najlepiej zwiedza się go poza sezonem, a zdjęcia robi naprawdę wcześnie… rano.

Przedstawię Ci kilka pomysłów na spędzenie czasu w Gdańsku- punkty są absolutnie nieobowiązkowe, ale jeśli zrobisz choć połowę z nich, będę dumna. I oczywiście, chętnie przyjmę propozycje na moją kolejną wizytę w Trójmieście.

1.     Wstań, skoro świt i pójdź na Długi Targ

Nie ukrywam, udało mi się to jeden jedyny raz, kiedy spałam w hotelu położonym właśnie na Długim Targu. I chociaż spacer zaczęłam przed 6 rano, to moim zdaniem 5 będzie o wiele lepsza.

Dlaczego warto? Poza pięknymi kadrami, zobaczeniem tych samych uliczek bez ludzi i tajemniczym klimatem… cieszę się, że to zrobiłam. Było to równo rok temu i dziś mogę powiedzieć (niby się nie chwaląc, delikatnie naciągając czasoprzestrzeń): „Gdańsk o piątej rano jest po prostu piękny”.

2.     Zjedz śniadanie z pięknym widokiem

Co robić w Gdańsku? Po tym jak wstaniesz skoro świt, w nagrodę wybierz się w jakieś cudowne miejsce na pyszne śniadanie. Jeśli nie chcesz jechać daleko, polecam zjeść w Restauracji 5. Piętro. Serwują przepyszne śniadania, a możliwość podglądania z góry budzącego się Długiego Targu jest nie do podrobienia.

3.     Pojedź nad morze

Być w Gdańsku i nie zobaczyć morza to jak odwiedzić Zakopane i nie widzieć gór. Nie zostawaj w mieście, jedź na plażę! Moja uwaga- najlepiej pojedź czymkolwiek, choćby autobusem. Kilka lat temu próbowałam dojść pieszo, bez wody, w sierpniowym upale. W połowie drogi musiałam się poddać 😊

4.     Punkt widokowy obowiązkowy!

Moje pierwsze skojarzenie to Diabelski Młyn, ale może to być Wzgórze Pachołek czy Góra Gradowa. Wybór należy do Ciebie. 😊 ja jeszcze nie odważyłam się wejść na Diabelski Młyn, ale może następnym razem?

5.     Odwiedź muzeum

Jeśli jeszcze zastanawiasz się co robić w Gdańsku, odpowiedź jest prosta. Odwiedź muzeum! Zależnie od tego co Cię interesuje: może być to Muzeum Narodowe, Muzeum Bursztynu czy II Wojny Światowej. Te ostatnie wzbudza wiele emocji i moim zdaniem jest szczególnie warte odwiedzenia.

6.     Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie z widokiem na Długie Pobrzeże wzdłuż Motławy

Robię to za każdym razem, bo to po prostu ładne miejsce. Kojarzy się z urlopem, morzem, wolnością.

Sprawdź również:  Stobrawski Park Krajobrazowy- 9 niesamowitych miejsc

7.     Kup coś od ulicznego sprzedawcy

Nie musi być to pamiątka czy obraz. Któregoś razu zapłaciłam za wróżbę. Oczywiście, się nie spełniła, ale wspominam to do dziś. 🙂

8.     Ucieknij od turystów i odwiedź mniej popularne dzielnice

Nie będę Ci niczego narzucać ani rekomendować. Kliknij kilka lokalizacji na mapie i wybierz coś ciekawego. Może być to nawet restauracja, bo w tym punkcie chodzi tylko o to, żeby uciec od tłumów. 😊

O Gdańsku można pisać i pisać, ale jeśli jedziesz wypocząć to na pewno Twoim celem jest po prostu relaks. I tego Ci życzę na nadmorskich wakacjach.

Jeśli szukasz ciekawych miejsc na Pomorzu, koniecznie sprawdź następujące wpisy:

Ściskam,
Ewelina

6 KOMENTARZE

 1. Szanuję, że wstałaś tak wcześnie rano by cieszyć się Gdańskiem w pełnej okazałości. Kiedy jest sporo ludzi, ciężko docenić detale, a takie zwiedzanie kiedy wokół pusto, to zupełnie inna bajka:)

 2. Byłam w Gdańsku kilka razy.Zauroczona zostałam na zawsze.
  Dla mnie to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Zwiedziłam ile się dało, byłam w czasie Jarmarku Dominikańskiego, więc dodatkowa atrakcja.
  Miasto w którym trzeba być, bo jest niezwykle malownicze, tajemnicze i zachwycające.
  Co robić w Gdańsku?
  Podpowiedziałaś tym, którzy nie byli.
  Tam się nie sposób nudzić.
  Pozdrawiam! 🙂

 3. Eh! Wpis przydałby się kilka dni temu, jak byliśmy nad morzem, ale trafiłem na niego dopiero dziś.. no nic następnym razem! 🙂

 4. Post idealny dla mnie:) Dziękuję! Co aparat będę mogła z niego skorzystać w praktyce dopiero za kilka miesięcy, jednak to nic straconego. Zapamiętam Twoje wskazówki. Bardzo lubię Gdańsk:)

 5. Gdańsk to jedno z moich ulubionych polskich miast! Jest przepiękny, elegancki, czysty, świetnie zorganizowany i tutaj zawsze jest co robić 🙂 Aż mi się cieplej zrobiło na sercu od Twojego postu, dziękuję! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here