8 rzeczy, które warto zrobić w Gdańsku

Gdańsk to zdecydowanie jedno z piękniejszych miast Polski. Nie tylko na zdjęciach, ale i w rzeczywistości. Nie sposób powiedzieć czegoś innego, bo Gdańsk po prostu jest cudowny. Oczywiście, dzięki temu jest niezwykle popularny, dlatego najlepiej zwiedza się go poza sezonem, a zdjęcia robi naprawdę wcześnie… rano.

Przedstawię Ci kilka pomysłów na spędzenie czasu w Gdańsku- punkty są absolutnie nieobowiązkowe, ale jeśli zrobisz choć połowę z nich, będę dumna. I oczywiście, chętnie przyjmę propozycje na moją kolejną wizytę w Trójmieście.

1.     Wstań, skoro świt i pójdź na Długi Targ

Nie ukrywam, udało mi się to jeden jedyny raz, kiedy spałam w hotelu położonym właśnie na Długim Targu. I chociaż spacer zaczęłam przed 6 rano, to moim zdaniem 5 będzie o wiele lepsza.

Dlaczego warto? Poza pięknymi kadrami, zobaczeniem tych samych uliczek bez ludzi i tajemniczym klimatem… cieszę się, że to zrobiłam. Było to równo rok temu i dziś mogę powiedzieć (niby się nie chwaląc, delikatnie naciągając czasoprzestrzeń): „Gdańsk o piątej rano jest po prostu piękny”.

2.     Zjedz śniadanie z pięknym widokiem

Co robić w Gdańsku? Po tym jak wstaniesz skoro świt, w nagrodę wybierz się w jakieś cudowne miejsce na pyszne śniadanie. Jeśli nie chcesz jechać daleko, polecam zjeść w Restauracji 5. Piętro. Serwują przepyszne śniadania, a możliwość podglądania z góry budzącego się Długiego Targu jest nie do podrobienia.

3.     Pojedź nad morze

Być w Gdańsku i nie zobaczyć morza to jak odwiedzić Zakopane i nie widzieć gór. Nie zostawaj w mieście, jedź na plażę! Moja uwaga- najlepiej pojedź czymkolwiek, choćby autobusem. Kilka lat temu próbowałam dojść pieszo, bez wody, w sierpniowym upale. W połowie drogi musiałam się poddać 😊

4.     Punkt widokowy obowiązkowy!

Moje pierwsze skojarzenie to Diabelski Młyn, ale może to być Wzgórze Pachołek czy Góra Gradowa. Wybór należy do Ciebie. 😊 ja jeszcze nie odważyłam się wejść na Diabelski Młyn, ale może następnym razem?

5.     Odwiedź muzeum

Jeśli jeszcze zastanawiasz się co robić w Gdańsku, odpowiedź jest prosta. Odwiedź muzeum! Zależnie od tego co Cię interesuje: może być to Muzeum Narodowe, Muzeum Bursztynu czy II Wojny Światowej. Te ostatnie wzbudza wiele emocji i moim zdaniem jest szczególnie warte odwiedzenia.

6.     Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie z widokiem na Długie Pobrzeże wzdłuż Motławy

Robię to za każdym razem, bo to po prostu ładne miejsce. Kojarzy się z urlopem, morzem, wolnością.

Sprawdź również:  Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Kiedy warto się wybrać?

7.     Kup coś od ulicznego sprzedawcy

Nie musi być to pamiątka czy obraz. Któregoś razu zapłaciłam za wróżbę. Oczywiście, się nie spełniła, ale wspominam to do dziś. 🙂

8.     Ucieknij od turystów i odwiedź mniej popularne dzielnice

Nie będę Ci niczego narzucać ani rekomendować. Kliknij kilka lokalizacji na mapie i wybierz coś ciekawego. Może być to nawet restauracja, bo w tym punkcie chodzi tylko o to, żeby uciec od tłumów. 😊

O Gdańsku można pisać i pisać, ale jeśli jedziesz wypocząć to na pewno Twoim celem jest po prostu relaks. I tego Ci życzę na nadmorskich wakacjach.

Jeśli szukasz ciekawych miejsc na Pomorzu, koniecznie sprawdź następujące wpisy:

Ściskam,
Ewelina

6 KOMENTARZE

 1. Szanuję, że wstałaś tak wcześnie rano by cieszyć się Gdańskiem w pełnej okazałości. Kiedy jest sporo ludzi, ciężko docenić detale, a takie zwiedzanie kiedy wokół pusto, to zupełnie inna bajka:)

 2. Byłam w Gdańsku kilka razy.Zauroczona zostałam na zawsze.
  Dla mnie to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Zwiedziłam ile się dało, byłam w czasie Jarmarku Dominikańskiego, więc dodatkowa atrakcja.
  Miasto w którym trzeba być, bo jest niezwykle malownicze, tajemnicze i zachwycające.
  Co robić w Gdańsku?
  Podpowiedziałaś tym, którzy nie byli.
  Tam się nie sposób nudzić.
  Pozdrawiam! 🙂

 3. Eh! Wpis przydałby się kilka dni temu, jak byliśmy nad morzem, ale trafiłem na niego dopiero dziś.. no nic następnym razem! 🙂

 4. Post idealny dla mnie:) Dziękuję! Co aparat będę mogła z niego skorzystać w praktyce dopiero za kilka miesięcy, jednak to nic straconego. Zapamiętam Twoje wskazówki. Bardzo lubię Gdańsk:)

 5. Gdańsk to jedno z moich ulubionych polskich miast! Jest przepiękny, elegancki, czysty, świetnie zorganizowany i tutaj zawsze jest co robić 🙂 Aż mi się cieplej zrobiło na sercu od Twojego postu, dziękuję! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here